20 lut 2007

"Otwiera przestrzeń i daje oddech dla sztuki najnowszej”, czyli HGW o Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

- Mam nadzieję, że dzięki temu konkursowi polska stolica nie tylko zyska kolejny nowoczesny i piękny obiekt, ale stanie się bliższa realizacji marzeń, by pełnić rolę jednego z najważniejszych obiektów życia kulturalno-artystycznego w tej części Europy - powiedziała obecna podczas uroczystości prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Podkreśliła, że Warszawa potrzebuje obiektu, który "otwiera przestrzeń i daje oddech dla sztuki najnowszej".
Źródło: Rozstrzygnięto konkurs dot. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, onet.pl

Nie jestem pewien, co dokładnie oznacza "otwiera przestrzeń i daje oddech dla sztuki najnowszej", ale przyglądając się zwycięscy nie jestem przekonany czy ten projekt zapewnia realizację marzenia HGW.A można było pójść na całość:)Nagrodzone prace i wyróżnienia można obejrzeć na stronie www.museumcompetition.pl a od końca lutego na wystawie w pawilonie SARP, przy ulicy Foksal 2.

Wystawa pokonkursowa potrwa do 15 marca 2007 r.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ale co to ma wspólnego z Hanką? Przecież to nie ona wybierała. Architektem nie jest, więc robi dobrą minę do złego werdyktu. Moim zdaniem złego.

pretm pisze...

Przecież nie obarczam Pani Prezydent odpowiedzialnością za wybór.

Zaciekawiła mnie wypowiedź "otwiera przestrzeń i daje oddech dla sztuki najnowszej" i uważam, że była warta cytatu zestawiona z wybranym "dziełem".

A jeżeli ktoś chciałby poczytać o krytyce HGW w tym temacie to proszę:

"Martwi stopień zaangażowania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, jednoosobowo odpowiedzialnej za ład przestrzenny stolicy: „Nie znam się na architekturze. Widziałam wszystkie prace, które trafiły do finału. Niektóre przypominają rozlany wosk czy jakieś precelki” - śmiała się zapytana przez dziennikarza pani prezydent („Gazeta Stołeczna” z 19 lutego 2007 r.)."

Obywatelskie Centrum Monitoringu (Piskorczycy).

Anonimowy pisze...

okropny projekt.. ale "Warszawa jest kochana", wiec mozna tez kochac takie spartolone wyobraznie o sztuce nowoczesnej...
zapraszam do Kraka...

ckwadrat pisze...

Beznadziejny projekt. Zamiast przełamać jakoś optycznie geometryczną bryłę PKiN jeszcze do niej nawiązuje. Zupełne przedłużenie przybudówek pałacu. Zwalista bryła - socrealizm w pełnej krasie. Coś czuję, że ktoś nam zrobił niezłego psikusa.. Już lepszy ten wyróżniony pokurcz ;). A w ogóle, to po co w centrum Warszawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Żeby dzieci Paszyńskiego miały blisko, czy co.. ;)

eddy pisze...

Pomysł na stronę o HGW jest doskonały, tylko dlaczego wbrew logice i faktom nazywana jest ona "Pani Prezydent?" Po pierwsze pisać się to powinno z małej litery (jeśli nie bezpośrednio do niej) a poza tym, przecież ona formalnie nie jest prezydentem stolicy.
Proponuję używać zwrotu:
"pani o.m.c. prezydent"
albo "prezydent (omc)

Anonimowy pisze...

etam, bryła carrefoura w sąsiednim miasteczku jest ciekawsza ;)

Anonimowy pisze...

Będzie praca w Bufecie, wysyłajcie cv.
"Zaczęła się wielka wymiana rad nadzorczych miejskich spółek

- Będą zmiany. Podpiszę odpowiednie dokumenty dotyczące rad nadzorczych miejskich spółek w najbliższych dniach. To chyba normalne, że chcę mieć zaufanie do osób, które reprezentują miasto i nadzorują jego majątek -przyznaje "Rz" prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zmiany będą dotyczyć niemal wszystkich firm, których jednoosobowym właścicielem jest miasto. Jest ich ok. 30. Wszystkich spółek, w których ratusz jest także współudziałowcem, jest 54. Do obsadzenia jest więc co najmniej 100 posad." - dzisiejsza Rzepa

Komisarz zbliża się wielkimi krokami, więc to ostatni dzwonek dla kolegów Bufetowej. A przecież miało być inaczej, miała być nowa jakość...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.