25 lut 2007

O "Więckowski nowym szefem warszawskiego PiS".

Czyżby PiS wybrał kandydata do ewentualnych nowych wyborów prezydenckich, który miałby się zmierzyć z HGW. Wydawałoby się to naturalne skoro Maciej Więckowski został nowym szefem warszawskiego PiS.

Za wiadomością na onet.pl:
Maciej Więckowski został nowym szefem warszawskiego PiS. Zjazd okręgowy partii wybrał także Dariusza Olszewskiego na wiceprezesa i pozostałych członków 35- osobowego zarządu.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej Więckowski zapowiedział, że głównym zadaniem stołecznego oddziału partii będzie rozbudowa jej oddziałów terenowych. "Jesteśmy partią rządzącą w parlamencie, natomiast (...) w Warszawie jesteśmy w opozycji. Póki będzie trwała koalicja PO-SLD, póty będziemy opozycją twardą, ostrą, ale zapewniam, że merytoryczną" - powiedział.

Wśród spraw, o które będzie walczył warszawski PiS, Więckowski wymienił m.in. budowę szpitala południowego w Warszawie i budowę kampusu uniwersyteckiego, a także utworzenie Metropolii Warszawskiej. Proponowana przez PiS Metropolia Warszawska to obszar o powierzchni ponad 4900 km kw. W jej skład wchodzić by miała Warszawa i 10 powiatów ościennych.

Więckowski ma 38 lat. Jest absolwentem katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W latach 2002-2006 był radnym warszawskiej dzielnicy Bielany, pełnił funkcję zastępcy burmistrza tej dzielnicy, następnie także jej burmistrza. Obecnie jest radnym sejmiku województwa mazowieckiego, gdzie przewodniczy klubowi radnych PiS. W poprzednich władzach okręgowych PiS był sekretarzem zarządu.
Źródło: PAP, MFi, Więckowski nowym szefem warszawskiego PiS, onet.pl, link do strony.

Moim zdaniem głównym zadaniem powinno być pisanie nowego programu. Takiego możliwego do realizacji (aby nie można było zarzucić, że jest obietnicą Marcinkiewicza) przy uwzględnieniu aktualnej sytuacji w dzielnicach i przewadze polidów w Radzie Warszawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.