14 lut 2007

O składowaniu śniegu.

Białołęka to ma jednak pecha, co do decyzji nowych władz.
Z jednej strony Ratusz musi liczyć się z protestami mieszkańców w sprawie Czajki i ciężkimi konsultacjami społecznymi a z drugiej strony funduje mieszkańcom jak nie cmentarz dla zwierząt to składowanie zanieczyszczonego śniegu.
Tony błota śniegowego z całego miasta trafiają na hałdy przy ul. Marywilskiej. Ratusz urządził wielką zwałkę bez zgody władz dzielnicy. O zdanie nie zapytał też mieszkańców.

Burmistrz Białołęki Jacek Kaznowski dopiero w rozmowie z "Rz" dowiedział się o składowaniu w dzielnicy zanieczyszczonego śniegu.
- Nikt z ratusza nie uzgadniał tego ze mną, a przecież chyba powinien -mówi burmistrz.

Postępowaniem miasta oburzeni są mieszkańcy Białołęki.

- Urzędnicy traktują naszą dzielnicę jak wielkie składowisko odpadów. Białołęka to zaledwie 15 proc. terenu Warszawy. Ale tylko u nas planuje się ogólnomiejską oczyszczalnię ścieków oraz spalarnię. Natomiast mostu wciąż nie mamy, omijają nas też inwestycje drogowe i komunikacyjne. A teraz jeszcze trafia do nas brudny śnieg z całej stolicy - mówi Łukasz Nowakowski.

Wyjaśnienia ZOM nie uspokajają jednak Krzysztofa Pelca, szefa komisji ochrony środowiska na Białołęce, jednego z założycieli Stowarzyszenia Choszczówka protestującego przeciwko rozbudowie oczyszczalni ścieków Czajka.

- Słyszałem, że zwożą tu śnieg z ulic, ale nie wiedziałem, że na Marywilską. Kiedyś w to samo miejsce podrzucano odpady z Czajki. Wówczas powiadomiliśmy prokuraturę - mówi Pelc. - Muszę się dowiedzieć, jaka jest skala zjawiska, kto pozwala na wywóz i czy to składowisko nam nie zaszkodzi - zapowiada.
Źródło: Janina Blikowska, Maciej Szczepaniuk, Brudny śnieg trafia na Białołękę, Rzeczpospolita, link do strony.

No cóż, nie ma to jak budowanie zaufania do władz samorządowych.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

zaczęła się kampania wyborcza, Dosia walczy o głosy narciarzy z Białołęki :)

Anonimowy pisze...

Patrzę w "program" dla Białołęki i rzeczywiście, jest:

"Modernizacja ulicy Marywilskiej" - przeróbka na tor saneczkowy to też modernizacja

"Rewitalizacja terenów poprzemysłowych przy ulicach Płochocińskiej, Marywilskiej, Świderskiej i Porcie Żerań." - jak się nawiezie świeżego śniegu, to teren ładnej wygląda, prawie jak zrewitalizowany

"Rozszerzenie oferty Białołęckiego Ośrodka Sportowego poprzez zakup składanego lodowiska na zimę." - na razie zamiast składanego lodowiska jest śniegu składowisko

"Mobilizowanie odpowiednich służb oraz mieszkańców do monitoringu nielegalnych wysypisk śmieci, zwłaszcza na terenach rekreacyjnych." - a może ta dzika zwałka brudnego śniegu to taka próba zmobilizowania mieszkańców?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.