22 lut 2007

"Musi być jasne, czy Warszawa ma prezydenta."

Jeżeli ktoś miał wątpliwości, jak niedbalstwo HGW (miała tyle pracy, że nie znalazła czasu na oświadczenia) ma wpływ na sprawy miasta oto kolejny przykład:
Setki rozpraw, w których stroną jest miasto stołeczne, są zawieszane w warszawskich sądach. Czy to oznacza blokadę tych spraw na kilka lat?

Parę tygodni temu - po zawirowaniach w ratuszu z powodu spóźnienia w złożeniu oświadczenia przez panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz, stołeczne sądy zaczęły przerywać procesy miasta.

- Musi być jasne, czy Warszawa ma prezydenta. Sędziowie czekają na uchwałę Rady Miasta lub decyzję wojewody - tłumaczył na początku lutego rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek.

Okazuje się, że sprawy są nie tylko odraczane, ale wręcz zawieszane i to z urzędu. To może oznaczać straty także dla miasta, ponieważ nim wrócą na wokandę, może upłynąć nawet parę lat.

-Nie tylko procesy są zawieszane, ale też odrzucane są pozwy urzędu miasta, bo nie ma ono zdolności procesowej - tłumaczy sędzia Talarczyk. Dodaje, że taka sytuacja wcale nie jest korzystna dla sędziów, ponieważ gdy sytuacja prawna w stołecznym ratuszu wyjaśni się, trzeba będzie te wszystkie sprawy odwieszać z urzędu.
Źródło: Zawieszone procesy miasta, Rzeczpospolita, link do strony.

HGW od kilku dni utrzymuje, że żadne autorytety nie chcą zakwestionować jej mandatu. Jednak jak widać sądy warszawskie mają wątpliwości, czy Warszawa ma prezydenta.

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Zamiast czytać media, które po prostu łżą, jak wyborcza, wystarczy sięgnąć po ustawę o wyborach samorządowych. Jest ona napisana prostym, klarownym językiem, jako jedna zresztą z niewielu polskich ustaw. Pani Hanna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest prezydentem, ale wciąż liczy na cud i się modli, by jednak prezydentem zostać. Nie mam nic przeciwko niej, pracuje z nią na codzień w ratuszu, ale bardzo nie podoba mi się cała ta polityka kreowania z niej męczennicy na stosie PiSu. Pani Hania jest bardzo sympatyczna, miła, ale przez tych swoich "doradców" w ratuszu ciągle panuje chaos, bo co chwilę są dziennikarze, co chwile jacyś ludzie z PO i te narady do późna wieczór. Słyszałam już, że szykują jakąś brudną niespodziankę dla PiSu z okresu ich władzy w Warszawie. Zdaje się, że będzie to "odpalone" w przyszłym tygodniu. Co więcej, cały czas trwają dyskretne przeszukania dokumentów i szukane są kolejne sprawy. Na nieszczęście nic grubszego nie można znaleźć. A wszystko po to, żeby odwrócić uwagę. Tylko w tym miejscu mówię stop - a czemu do jasnej cholery pani Hania nie weźmie się za korupcję w urzędzie, która znowu się pojawiła, czemu nie próbuje powalczyć z czasem obsługi interesantów, czemu przyjmuje jakichś lewusów (PZPR) .... :-( :-( :-( Kolejna zmarnowana szansa na normalność i po prostu ciężką pracę dla warszawiaków. Kolejny raz mamy kogoś, kto walczy zamiast pracować. Jako urzędnik (podłego dość szczebla) chciałbym w końcu zająć się czymś sensownym a nie szukaniem kwitów. Przy okazji pragnę Ci pogratulować strony - chociaż nic nie mam przeciwko Hani, to takie spojrzenie spoza bełkotu mediów jest cenne.

Anonimowy pisze...

Dziś decyzja rady w sprawie mandatu HGW i nowe możliwości prawne:

Dzisiejsze ŻW:

"Wysłannik premiera zastąpi nie tylko prezydenta stolicy, ale i 60 radnych. Rada będzie zawieszona nawet na dwa lata. Rządzenie miastem spocznie w rękach urzędnika wyznaczonego przez PiS.

Ten scenariusz to nie political fiction czy senne marzenie działaczy PiS. Jest prawdopodobny i zapisany w ustawie o samorządzie gminnym. A do tego radni z PO robią wszystko, by dostarczyć politykom PiS powodów do sięgnięcia po to radykalne rozwiązanie. Ci zaś mają już gotowy scenariusz działania.(...)
Jeśli radni nie wygaszą mandatu, po raz drugi naruszą prawo. Już raz przecież nie dotrzymali w tej sprawie 30-dniowego terminu – mówi Karol Karski, poseł PiS.
– Rada nie może w nieskończoność ignorować przepisów. Niczego nie chcę przesądzać, ale jeśli taka sytuacja będzie się powtarzać, to nie tylko prezydent, ale i radnych może zastąpić komisarz."

Niestety nie mam dostępu do pełnej wersji artykułu.

Anonimowy pisze...

Wy partyjne gnojki,
ociekające jadem kaczolizodupce,
wara wam od prezydenta naszej stolicy.
Wara!
Zamknąć ten śmiedzący szmatławiec będący efektem rzygowin kaczych pomieszanych z gnojem z waszych łajn.

pretm pisze...

"Zamknąć ten śmierdzący szmatławiec będący efektem rzygowin kaczych pomieszanych z gnojem z waszych łajn."

Bardzo twórcze.

Anonimowy pisze...

O, wpisał się jakiś wyborca POZPR, świeżo upieczony absolwent Akademii Szkła Kontaktowego i pewny kandydat na wykształciucha.

Anonimowy pisze...

A tak wygląda zwolennik byłej pani prezydent: )))))

"Wy partyjne gnojki,
ociekające jadem kaczolizodupce,
wara wam od prezydenta naszej stolicy.
Wara!
Zamknąć ten śmiedzący szmatławiec będący efektem rzygowin kaczych pomieszanych z gnojem z waszych łajn."

pretm pisze...

"A tak wygląda zwolennik byłej pani prezydent: )))))"

Musi być jakieś usprawiedliwienie takich komentarzy. 500 odcinek Szkła Kontaktowego?:)

Anonimowy pisze...

Świetne zdjęcie. Jedno z lepszych na ttym blogu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dalszym redagowaniu BW.

Anonimowy pisze...

doskonaly blog ...gratuluje pomyslu i wytrwalosci..jestem pierwszy raz i jestem zachwycony wysokim poziomem tej stronki...bede polecal wszystkim warszawiakom ta strone aby nareszcie otworzyli oczy kogoz to maja za swojego "szefa" w Ratuszu..pozdrawiam wszystkich czytajacych

pretm pisze...

"bede polecal wszystkim"

Dzięki:) Pozdrawiam

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.