23 lut 2007

Komisarz dopiero po decyzji sądu?

"Można by próbować nadawać oczywistej w tej chwili decyzji wojewody o unieważnieniu bezprawnej decyzji Rady Warszawy klauzulę natychmiastowej wykonalności. Ale ja osobiście nie widzę w tej chwili powodów, żeby to czynić, więc będziemy czekać do zakończenia procedury" - powiedział premier pytany na konferencji prasowej czy i kiedy wprowadzi komisarza dla Warszawy.

Na pytanie, kiedy komisarz mógłby być wprowadzony do stołecznego Ratusza, premier odpowiedział, że "wtedy, kiedy nie nastąpi odwołanie się do sądu od decyzji zastępczej wojewody, albo po decyzji sądu".
Źródło: PAP, wot, Premier: z Gronkiewicz-Waltz nie tak szybko, gazeta.pl, link do strony.

Ulga na Bankowym. Jarosław Jóźwiak nie będzie musiał w ten weekend bronić Ratusza:)

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Rygoru natychmiastowej wymagalności nie można by było nadać, bo orzeczenie wojewody nie jest decyzją ale rozstrzygnieciem nadzorczy, trzecim, obok postanowienia i decyzji rodzajem orzeczenia występującym w przypadku prawa samorządowego. Rygor natychmiastowej wymagalności występuję natomiast w sytuacjach wskazanych w KPA, który nie przewiduje możliwości wydawania rozstrzygnięć nadzorczych.

Straszenie rygorem było zabiegiem politycznym a nie merytorycznym i każdy, kto choć trochę się zna na przepisach wiedział, że to ściema. Kaczka z "twardego egzekutora prawa" stał się bardziej koncyliacyjny tylko i wyłącznie dlatego, że ma zablokowaną możliwość działania.

Oczywiście "ciemny lud to kupi" i wszyscy będą piać, że Kaczka jest łaskawy.

Anonimowy pisze...

Tezę o ściemie potwierdza stwierdzenie, że "można było próbować". Jeżeli przepis jest to się realizuje jego dyspozycję a nie "próbuje".

Anonimowy pisze...

Do pretm:

Może Cię zainteresować ten link:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=416634

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.