16 lut 2007

Józef Medyk wykorzystany przez GW wbrew swojej woli?

Najpierw był artykuł w Gazecie Wyborczej na jedynce zatytułowany "Sędzia ostrzega premiera" (w wydaniu internetowym to "Za wybór komisarza może grozić premierowi TS"). Przedstawiono w nim opinię warszawskiego komisarza wyborczego Józefa Medyka.
PiS chce jeszcze w tym miesiącu pozbawić mandatu prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz (PO) i na jej miejsce mianować komisarza. - Jeśli premier zdecyduje się na ten krok, popełni przestępstwo - ostrzega Józef Medyk, warszawski komisarz wyborczy.

GW: Jeszcze w tym miesiącu nowy wojewoda z PiS wygasi mandat Hanny Gronkiewicz-Waltz. Potem premier Jarosław Kaczyński, nie czekając na wyrok sądu w tej sprawie, rozważa wprowadzenie komisarza do rządzenia Warszawą:

Józef Medyk, komisarz wyborczy w Warszawie, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku: Nie ma absolutnie żadnych podstaw prawnych do wprowadzenia teraz komisarza w Warszawie.

GW: A jeśli premier Jarosław Kaczyński powoła komisarza tuż po decyzji wojewody.

JM: - Tu nie ma żadnej dyskusji, prawnie coś takiego jest niedopuszczalne. Jeśli Jarosław Kaczyński powoła komisarza przed decyzją sądu, to złamie prawo, a więc popełni przestępstwo. Za coś takiego może stanąć przed Trybunałem Stanu.
Źródło: Dominika Olszewska, GW, link do strony.

A dziś już nie na pierwszej stronie, ale dopiero na siódmej pojawiło się oświadczenie Józefa Medyka. Nie znajduje się ono w internecie, więc poniżej scan z gazety.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

To w stylu najlepszego w Polsce tabloidu. Trzymajcie poziom, GW!

Anonimowy pisze...

Jak to Stasiński powiedział? Szmata?

Szkoda tylko, że Medyk nie wycofał się z tych wszystkich swoich bzdur.
Choć może się wycofał, ale zapomnieli wydrukować i kolejne sprostowanie znajdzie się na 10 stronie, jeszcze mniejszą czcionką.

ckwadrat pisze...

To nie tabloid. To planowa manipulacja. Mendyk doskonale wiedział, co mówił. I nie chodziło o tytuł czy lead, lecz o to, że powołał się na przepis, który w ogóle nie ma w przypadku HGW zastosowania!! Prawnicze ścierwo!

Anonimowy pisze...

Gdyby pan Medyk w sprostowaniu twierdził, że treść rozmowy przeinaczono, albo że nagrano ją bez jego wiedzy, albo że był nietreźwy, albo że zastrzegał podczas rozmowy, że to jego prywatna, a nie służbowa opinia, wtedy rozumiałbym, że tytuł wpisu mógłby brzmieć "Józef Medyk wykorzystany przez GW wbrew swojej woli?"

Ale treść sprostowania, a szczególnie trzeci jej punkt sugerują raczej, że pan Medyk, albo jest niepoważny, zrefleftował się i przestraszył tym co naopowiadał, albo też jest jak najbardziej poważny ale ktoś mocno mu pogroził palcem.

W tej sytuacji sugerowałbym raczej tytuł "GW wystawiona do wiatru (wbrew swej woli, oczywiście)"

Anonimowy pisze...

No i jak zwykle... Wybiórcza plus HGW = kłamcy. Gratuluję blogu - jest rewelacyjny i będe tu zaglądała codziennie.

Anonimowy pisze...

Ten Medyk to ten sam, który sądził ludzi w czasie stanu wojennego?

Rafal pisze...

Widzę że PIS ma dobrych pracowników na czele z Kurskim :), juz postraszyli wiec i zmiana poglądów u Medyka została zarejestrowna. Ciekawe

pretm pisze...

"juz postraszyli wiec i zmiana poglądów u Medyka została zarejestrowna"

A sędzia niby taki strachliwy jest.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.