17 lut 2007

Józef Medyk raz jeszcze.

Analizę wypowiedzi sędziego Józefa Medyka i odniesienie ich do odpowiednich przepisów można przeczytać na blogu Do kwadratu pod tytułem Manipulacje komisarza Medyka.

Jeden wybrany fragment, który również dostałem dzisiaj mailem:
powołuje się na art. 27 ust. 2 jest on konsekwencją art. 27 ust. 1
art. 27 ust. 1 mówi o możliwości odwołania się w wypadku art. 26 ust. 1 pkt 3 i 4 a Waltzowej dotyczy art. 26 ust. 1 pkt 1a więc Medyk podaje całkowicie błędna interpretacje przepisów, a wyborcza nawet tego nie sprawdziła.
Niech pocieszeniem dla osób, które nie mogą już trawić kolejnej propagandy Wyborczej będą przypuszczalne problemy GW z nowym wątkiem w aferze z Anetą Krawczyk.

Szczególnie mocno tytułuje to Dziennik: Dowody obciążają "Gazetę Wyborczą"
Skandal z molestowaniem w Samoobronie, o którym pisała "Gazeta Wyborcza", został przygotowany na zlecenie polityczne - wynika z materiałów ujawnionych przez TVP. Chodziło o obalenie koalicji rządowej. Główną rolę odegrał tu Mariusz Strzępek, były radny Samoobrony i prawdopodobnie współautor artykułu.

7 komentarzy:

ckwadrat pisze...

Jeszcze wczoraj byłem sceptycznie nastawiony do pisania o Medyku, bo prawne argumenty trafiają w bufet, jak w próżnię. Zwolennicy HGW wyznają na ogół zasadę, że ustawy mogą czytać tylko prawnicy. No i oczywiście prawo można interpretować tylko na korzyść HGW (o czym wprost mówił Kulesza). A jeśli prawo kłóci się z poczuciem sprawiedliwości HGW, to znaczy, że jest niedobre i trzeba je zmienić - to już cytat z samej Dosi.

A jeśli chodzi o aferę Anety K., to można powiedzieć, że do dzisiejszego wieczora znaliśmy ją od d..y strony ;)

Anonimowy pisze...

Krawczyk i HGW maja cos wspolnego - miamowicie uwazaja sie za nienaruszalne, mozna by powiedziec "wyjete spod prawa" broniac sie argumentami ktore przemawiaja przeciwko nim: wyniki DNA alle tez inne, a takze wykladnia prawa wybotczego jasno przekonuja mnie ze, te osoby, nie tylko zero rozumieja ale i nie maja kwalifikacji i prawa wypowiadac swe bzdety atakujace innych... zachecam by te Panie sie nie kompromitowaly.

"Warszawa jest kochana" - ale byla Prezydent jest beznadziejna, ot co.

pretm pisze...

Ech, wysłuchałem dzisiaj część programów publicystycznych i nic z tego newsa raczej nie będzie.

Przemilczenie tych nagrań plus wypowiedź Ziomeckiego, że materiał jest z poprzedniej epoki i on nic z niego nie rozumie.

Anonimowy pisze...

To jest tak jak z przemilczaniem przez media faktu, że Bufetowa domagała się na piśmie (więc jest dowód)wygaszenia mandatu samorządowcowi, który spóźnił się ze złożeniem oświadczenia. Było to oczywiście przed tym, jak sama się spóźniła. Wspomniał o tym Kurski u Grubego i Głupszego, potem raz mignęło mi gdzieś w jakimś artykule w internecie i to wszystko.

Anonimowy pisze...

Trzeba też dodać, że Wyborcza wciąż milczy o "taśmach prawdy". Pojawiły się i w różnych serwisach informacyjnych, a dziennikarze GW nic o nich jeszcze nie słyszeli. Milczenie jest wymowne. Gdyby to nie była prawda, to już by grzmieli oburzeni, a tak cisza, jak mamkiem zasiał.

pretm pisze...

"Pojawiły się i w różnych serwisach informacyjnych, a dziennikarze GW nic o nich jeszcze nie słyszeli."

Najzabawniejsza była Małgorzata Łaszcz w Loży Prasowej. Kiedy Lisicki odpowiedział Ziomeckiemu i wyjaśnił o jaki program chodziło (jeżeli ktoś oglądałby tylko TVN24 to nie wiedziałby o co chodzi, bo temat jest w tej stacji ignorowany) to Łaszcz ucięła dyskusję: Dziennikarze Wyborczej zaprzeczyli.

Koniec kropka. Jak zaprzeczyli to znaczy, że nie ma tematu:)

Anonimowy pisze...

A może jakiś zbiorczy wpis o tych wszystkich obrońcach Dosi (Kulesza, Zoll, Safjan, Medyk, itd.), krótka notka o każdym, co robili np. w PRL, jakie wykonywali zadania na froncie walki o lepsze jutro, jakie są ich największe sukcesy, np. historia jak to Kulesza doradzał Gierkowi wprowadzenie 49 województw, żeby władza była bliżej ludu, a potem już w "nowych czasach" ten sam Kulesza doradzał wprowadzenie 16 województw, bo 49 to za dużo? Myślę, że wspólnymi siłami możemy zebrać dużo ciekawych historyjek o tych szacownych osobach.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.