28 lut 2007

HGW: "Wydatki na policję wzrosły wielokrotnie".

Pani Prezydent przemawiała na konferencji Szefów Policji Stolic Państw Nadbałtyckich, która odbyła się wczoraj w Warszawie.

Nie mam dostępu do całego przemówienia, ale oto fragment zamieszczony na stronie miasta przez Biuro Prasowe.
- Współpraca pomiędzy samorządem i policją układa się wzorowo. Wydatki na policję wzrosły wielokrotnie, dzięki czemu na ulicach jest więcej patroli, policja jest lepiej przygotowana. Przestępczość w Warszawie znacznie spadła – podkreśliła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas wystąpienia na Konferencji Szefów Policji Stolic Państw Nadbałtyckich, która odbyła się dzisiaj w Komendzie Stołecznej Policji.
Źródło: Prezydent Warszawy uczestniczyła w Konferencji „Nowoczesne zarządzanie jednostkami Policji”, um.warszawa.pl, link do strony.

Rozumiem głód sukcesów w obliczu nadchodzącej kampanii wyborczej, i aż boję się spytać czy HGW chwaliła się swoimi sukcesami czy osiągnięciami poprzedników. Bo może jednak te "złe Kaczory" coś w tej Warszawie dobrego na odcinku bezpieczeństwa zrobiły.

To tak dla przytoczenia pewnych faktów z wykorzystaniem dokumentu "Warszawa podsumowanie lat 2002 - 2006".

Najpierw "Wydatki na policję wzrosły wielokrotnie" i "więcej patroli".

Poprzednia ekipa.


Dzięki wsparciu finansowemu władz Warszawy możliwe jest bardziej efektywne działanie Policji i Straży Pożarnej. Miasto finansuje dodatkowo patrole policji (w latach 2004/2005 ponad 25 tys. dodatkowych patroli rocznie), kupiło nowoczesny sprzęt (radiowozy, samochody, robot pirotechniczny, sprzęt łączności).
Według danych Komendy Głównej Policji, Warszawa przekazuje na Policję 47% sumy przekazywanej przez wszystkie pozostałe polskie gminy.
Link do strony.

Osiągnięcie HGW (jak do tej pory):
"Miasto przeznaczy 32 mln zł. na dofinansowanie policji, czyli ponad 2 mln więcej niż w roku poprzednim - powiedziała dziś Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz"
Link do strony.

Te 2 miliony więcej to oznacza "wielokrotnie więcej"?

I jeszcze "przestępczość w Warszawie znacznie spadła" Zgoda, ale może warto wspomnieć kiedy.W porównaniu z poprzednimi latami spadła liczba najcięższych przestępstw - zabójstw, kradzieży z włamaniem i rozbojów. W policyjnych statystykach odnotowano natomiast więcej bójek, pobić i gwałtów, co świadczy o tym, że przestępstwa te są zgłaszane przez poszkodowanych częściej niż poprzednio. Rośnie także wykrywalność przestępstw. Badania pokazują, że coraz więcej warszawiaków czuje się bezpiecznie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.
Link do strony.

I za stroną Komendy Stołecznej Policji (sierpień 2006):
Od początku roku 2006 stołeczni policjanci odnotowali znaczny spadek przestępczości. Mniej rozbojów, kradzieży z włamaniem, kradzieży samochodów, więcej ujawnionych przestępstw narkotykowych i gospodarczych.
Lipiec 2006:
Kiedy w Nowym Jorku ogłoszono spadek liczby przestępstw o kilkanaście procent pisały o tym wszystkie gazety, mówiły o tym media. Pokazywano, że można skutecznie walczyć z przestępczością i że warto współpracować w tej mierze z Policją. Oczywiście, że można i warto, jednak sytuacje takie są możliwe nie tylko w Ameryce.
Pod względem bezpieczeństwa Warszawa wyprzedziła Nowy Jork (i nie tylko). W ciągu ostatnich 5 lat w stolicy odnotowano o ¼ mniej przestępstw kryminalnych. W ocenie kwartalnej wszystkich jednostek Policji w kraju, Komenda Stołeczna Policji zajęła I miejsce.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wieksza liczba patroli na ulicach Warszawy i większe bezpieczeństwo to był jeden z ważniejszych powodów postawienia przeze mnie na PiS w 2005 r.

Anonimowy pisze...

Dosia ogłasza "swoje" sukcesy jak w tym dowcipie: przykleiło się g***o do okrętu i krzyczy "płyniemy!".

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.