26 sty 2007

Według Wyborczej HGW nie przeprosi.

Na dzisiaj zapowiadane są dwa wydarzenia, które mogą mieć konsekwencje w sprawie z oświadczeniami: spotkanie Tusk-Kaczyński i nadzwyczajna sesja Rady Warszawy, na której HGW będzie składać wyjaśnienia.

W Wyborczej (dodatek warszawski) zapowiedź sesji i co zamierza Pani Prezydent:
Hanna Gronkiewicz Waltz stanie dziś przed radnymi, by wytłumaczyć sprawę spóźnionego oświadczenia majątkowego - Kajać się nie będę, bo nie złamałam prawa - zapowiada.

- Nie będę tłumaczyć się przed radnymi - mówiła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przed piątkową sesją Rady Warszawy, podczas której ma wyjaśnić sprawę spóźnionego oświadczenia majątkowego.

Prezydent będą bronić radni rządzącej Warszawą koalicji PO-LiD (SLD, SdPl, UP, PD). Chcą przeforsować wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, który zbada sprawę mandatu prezydent Warszawy.
Źródło: Jan Fusiecki, Dominika Olszewska, Pani Prezydent nie przeprosi, Gazeta Wyborcza, link do strony.

Lech Jaworski w TVP3 na pytanie czy głosowany będzie wniosek o wygaśnięcie mandatu powiedział, że być może, jeżeli taki punkt zostanie wprowadzony pod obrady. Czyli zapewne nie zostanie.

Obstawiam, że HGW złoży wyjaśnienia, nie będzie przepraszać, będzie trzymać się wersji "pracuje w całej Polsce, ale nie w Warszawie" a Lech Jaworski nie dopuści do debaty, żeby zbytnio nie denerwować przed weekendem Panią Hanię.

Zazwyczaj sesje Rady Warszawy są transmitowane on-line, ale nie jestem przekonany czy tym razem też tak będzie.

AKTUALIZACJA: Transmisja z Sesji Rady m.st. Warszawy rozpocznie się 26 stycznia o godzinie 11.00.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

No i podobno Dosia znowu ma jakieś "kwity na PiS". Chyba się nie doczekamy, że powie "pomyliłam się, przepraszam", do końca będzie szła w zaparte, straszyła i kłamała. Tylko żeby ten koniec "prezydentowania" nie polegał na wyniesieniu jej z biura przez krzepkich policjantów.

Anonimowy pisze...

Warto dodać, że dzisiejsza sesja rozpocznie się o 11.00. Porządek obrad podany dziś rano:
1.Otwarcie posiedzenia.
2.Informacja Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy na temat przekroczenia przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy ustawowego terminu złożenia oświadczenia o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka.
3.Pytania i dyskusje.

Anonimowy pisze...

I jeszcze a propos przepraszania. Wczoraj HGW wydusiła z siebie przeprosiny wobec mieszkańców W-wy, by natychmiast zaznaczyć, że tak naprawdę ona nie ma za co przepraszać.

pretm pisze...

"czoraj HGW wydusiła z siebie przeprosiny wobec mieszkańców W-wy,"

Musiałem przegapić. Gdzie ta epokowa chwila miała miejsce?

Anonimowy pisze...

Trochę niefortunnie się złożyło, że ta sesja rady będzie w tym czasie, gdy premier przyjmie skruszonego "prezydenta z Gdańska". Decyzja premiera powinna zależeć od tego, co się wydarzy na radzie.

Anonimowy pisze...

Wieczorem u Lisa, od tego zaczęła wystąpienie.

Anonimowy pisze...

Przestałem cokolwiek rozumieć, jeżeli dla 98% wybranych prawo, nawet podobno złe, nie było przeszkodą w złożeniu oswiadczeń, to dllaczego pani profesor (PODOBNO PRAWNIK!), ma z tym kłopoty? Najśmieszniejsze są te tłumaczenia... ( a to spisek PiSu, a to urzędnik, a to nie to miejsce prowadzenia działalności, a to święta itp...
Proszę zebrać wszystkie tłumaczenia - żenujące i ŚMIESZNE!

Anonimowy pisze...

" Trochę niefortunnie się złożyło, że ta sesja rady będzie w tym czasie, gdy premier przyjmie skruszonego "prezydenta z Gdańska". Decyzja premiera powinna zależeć od tego, co się wydarzy na radzie."

Jest akurat odwrotnie. Radni przerwali obrady do zakończenia spotkania Kaczyński-Tusk.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.