27 sty 2007

Spisek znaleziony, śledztwo HGW i TOK FM.

Hanna Gronkiewicz Waltz nie daje spokoju nawet w weekend. Kiedy już miałem nadzieję na chwilę odpoczynku od kolejnych wersji tłumaczenia, kto jest winny błędu Pani Prezydent (oprócz niej oczywiście) mamy nową teorię spiskową.

Co prawda media zawsze twierdziły, że specjalistami od spisków są bracia Kaczyńscy, ale okazuje się, że nową królową spisków jest HGW.

Hanna Gronkiewicz Waltz przyniosła do Radia TOK FM notatkę służbową (ładnie to tak roznosić dokumenty po stacjach radiowych?) napisaną przez jednego z urzędników w której stwierdza on, że winę za zaniedbanie ponosi urzędnik z Urzędu Wojewódzkiego. Według HGW była to przygotowana pułapka prze wojewodę, który jest wojewodą dopiero od tygodnia.

Jest to kolejna wersja o spisku PiSu, który zapewne kilka lat wcześniej już zaplanował ten ruch.Źródło: Gazeta.pl


Zapewne już w Poniedziałek w prasie znajdzie się zdjęcie winnego urzędnika ze wszystkimi danymi po to, aby każdy sympatyk HGW wiedział, kogo wypatrywać na ulicy i żeby mógł wymierzyć tą sprawiedliwość, o której Pani Prezydent tak dużo mówiła.

17 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Co to jest TAJNA KANCELARIA URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO??? Może to spisek masoński?

Anonimowy pisze...

Hania sie glupio tlumaczy, to jest najskuteczniejsza linia obrony:

1) HGW moglaby dowodzic, ze wogole nie musiala skladac oswiadczenia bo nie ma meza. Moglaby wyciagnac jakis kwit z pralni, albo z Nevady, ktory stwierdzalby, ze sie z nim rozwiodla jeszcze przed wyborami. Na potwierdzenie tego kwitu jeszcze wyciag z karty kredytowej, koledzy z banku zalatwia, jak bedzie trzeba.

2) Mozna probowac dowodzic, ze HGW nigdy nie miala meza, wobec czego nie musiala sie z nim rozwodzic, no wiec nie ma problemow z jego oswiadczeniem. Dlaczego pomimo to wyslala oswiadczenie? To byl taki zarcik...

3) Wersja hard core. HGW nie jest kobieta, tylko mezczyzna. Radni PO to potwierdza tak samo jak potwierdza, ze HGW sie nie spoznila... Poniewaz malzenstwa jednoplciowe w Polsce sa zabronione, z mocy prawa sa niewazne. No wiec Henio nie mial obowiazku skladac oswiadczenia. Gorzej gdyby sie okazalo, ze maz HGW jest w rzeczywistosci kobieta... Wtedy cala intryga na nic.

Anonimowy pisze...

A gdzie w tej notatce jest mowa o oświadczeniu dotyczącym działalności gospodarczej męża HGW? Bo nie widzę...

Anonimowy pisze...

21 grudnia (data, o której wspomina pan Bębenek) część samorządowców - tych wybranych 12 listopada - już potraciła mandaty z powodu niezłożenia oświadczeń. Pani HGW powinna więc złożyć swoje jak najszybciej, a nie czekać na instrukcje wojewody. Wypełnienie takiego oświadczenia to maksymalnie pięć minut roboty. Każde jej kolejne tłumaczenie tylko bardziej ją ośmiesza.

pretm pisze...

"Wypełnienie takiego oświadczenia to maksymalnie pięć minut roboty. Każde jej kolejne tłumaczenie tylko bardziej ją ośmiesza."

Też mnie to zastanowiło, że czekali prawie 3 tygodnie po ślubowaniu na zabranie się za oświadczenia. I dlaczego urzędnik z Ratusza nie zgłosił się w pierwszej kolejności do biura prawnego a później dla pewności do urzędników wojewody. Najwyraźniej jest tam jedna wielka partyzantka.

Anonimowy pisze...

Z tego pisma jasno wynika, że urzędnik wojewody udzielił odpowiedzi na zadane pytanie - Bębenek nie napisał, że pytał też o oświadczenie małżonka. Czyli nie zapytał. Czyli nie otrzymał odpowiedzi.

Natomiast ta Tajna Kancelaria naprawdę mnie fascynuje - czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie, co to takiego?

pretm pisze...

""Kancelaria Tajna” to w ogólnym rozumieniu miejsce gdzie gromadzi się dokumenty niejawne, niedostępne dla wszystkich [jakże często określane na poły żartobliwie, że to kategoria „tajne łamane przez poufne (tzn. przed przeczytaniem – spalić)”] i tak naprawdę miejsce bardzo często niedoceniane pod względem pełnionej funkcji (jednakowo przez decydentów jak i przez bezpośrednich użytkowników).
Kancelaria tajna jest jednym z wielu elementów ogólnej polityki bezpieczeństwa firmy/korporacji/organizacji i zarazem jedynym o ściśle określonych, tak bardzo specyficznych wymaganiach, związanych z realizowanymi na co dzień zadaniami niejawnymi."

Chyba większość urzędów wojewódzkich takie ma.

Cytat za http://www.iniejawna.pl/index.html

Anonimowy pisze...

Dziękuję:)

pill2 pisze...

WOW, to nawet "liberalowie" dochrapali sie swojej wlasnej "teorii spiskowej". To nie tylko "oszolomy" i "faszysci z PiS-u" maja swoja "teorie". No prosze, jak sie wszyscy "cywilizuja", mam nadzieje, ze TVN odpowiednio skomentuje "teorie spiskowa Walc". A nie mowilem, ze cd "zenady" nastapi. Prorok ze mnie jakis, czy cus?

Anonimowy pisze...

Gdyby głupota HGW świeciła można by wyłączyć elektrownie w Warszawie!!!

Anonimowy pisze...

A tymczasem burmistrz Czeladzi:
"Jednym z nich jest Marek Mrozowski (PO), burmistrz Czeladzi, który ze złożeniem oświadczenia spóźnił się o jeden dzień. Mrozowski wydał w tej sprawie oświadczenie. Przyznaje, że nie dotrzymał terminu złożenia oświadczenia i z tego powodu przestanie być burmistrzem. Najpierw jego obowiązki przejmie sekretarz miasta, a potem, do czasu nowych wyborów - komisarz.

- Mieszkańców Czeladzi przepraszam za zaistniałą sytuację - napisał Mrozowski. Zapowiedział, że ponownie wystartuje w wyborach."
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,3868273.html

Anonimowy pisze...

Nie wiem czy zauważyłeś ten artykuł w GWnie dowodzący -przez przypadek-, że Bufetowa to uniKACZKA. Polecam jako temat kolejnego wpisu!

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75476,3876649.html

Anonimowy pisze...

Naprawa polityki - to ósme zdanie jakie doradza "gabinet cieni". To wymaga zniesienia immunitetów poselskich i stworzenia kategorii wyższych funkcjonariuszy publicznych, wobec których restrykcje prawne pod różnymi względami będą wyższe niż wobec zwykłych obywateli, a także zaostrzenie kar za nadużycie funkcji publicznych.

jeden z punktów przebudowy polski który zaprezentował dziś Rokita.
ciekawe jak to się ma do bufetowej?

Anonimowy pisze...

Pracownikmchrony zajmuje sie oswiadczeniami? Niezly burdel w tym ratuszu mają. Albo krotka lawke...

Anonimowy pisze...

Według mnie ten 'dokument' powstał na zamówienie i znacznie później niżby wynikało z widocznej na nim daty. Kto jest aż tak przymulony, by wysyłać jakichś ‘ochroniarzy’ z pytaniem o sprawy, które są oczywiste dla każdego, kto w miarę uważnie przeczyta treść przepisu?

Anonimowy pisze...

Przed chwilą w tvn24 pani HGW powiedziała, gdyby rzecz dotyczyła wojewody Dąbrowskiego, straciłby mandat jako osoba skazana. Z tego, co wiem pan Dąbrowski nie ma na koncie żadnego wyroku sądowego, bo jego sprawa została umorzona, ale może się mylę...

pretm pisze...

"Z tego, co wiem pan Dąbrowski nie ma na koncie żadnego wyroku sądowego, bo jego sprawa została umorzona, ale może się mylę..."

Nie mylisz się. Sprawa została umorzona.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.