2 sty 2007

Przegląd programu HGW - Stadion Narodowy.

Dużo miejsca poświęciliśmy już dyskusji na temat Stadionu Narodowego. Warto jednak przypomnieć, co znajduje się w programie HGW na temat Stadionu Narodowego. Oto fragment:
Obietnice nie zastąpią wyników na arenach sportowej rywalizacji. Kluczem do sukcesu warszawskiego sportu będzie szybka budowa nowoczesnych stadionów. Po latach targów i niekończących się deklaracji jest to wymóg chwili.

Stolica to miasto kandydat z dużymi szansami do organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Dzisiejsze, mgliste projekty powinny stać się niebawem realną ofertą. Musi powstać Stadion Narodowy na 60 tysięcy miejsc.
Źródło: Program samorządowy PO, link do strony.

Czy mówimy o tym samym stadionie, który nowa władza traktuje w stylu "a niech sobie rząd sam zbuduje"? Czy może HGW ma jakiś mglisty pomysł na nowy Stadion Narodowy?

To, co znalazło się w programie HGW na temat Stadionu nie powinno pozwolić platformersom tak łatwo zrzucić winę na rząd, jeżeli Stadion nie powstanie.

Bo przecież nie chodzi o "wymóg chwili" tylko o zwykłą politykę. Jeżeli miasto umiejętnie będzie "nie pomagało" władzy centralnej w realizacji tej inwestycji i projekt upadnie to w 2009/2010 w reklamówkach PO zobaczymy Jarosława Kaczyńskiego, Stadion Narodowy i hasło Oszukali.

Ale my będziemy pamiętać ten fragment z programu. I zdanie "Musi powstać Stadion Narodowy na 60 tysięcy miejsc."

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.