13 sty 2007

Pełna Odpowiedzialność czyli mocna drużyna polidów.

Jeżeli ktoś jeszcze chce zaprzeczać istnieniu koalicji Polidów (PO i LiD) to niech przyjrzy się, kto ostatecznie wybrał większość burmistrzów (za Gazetą Wyborczą).
  • Bemowo - Jarosława Dąbrowskiego PO poparło 15 z 23 dzielnicowych radnych PO i centrolewicy.
  • Bielany - Zbigniew Dubiel z PO został wybrany 15 głosami radnych PO oraz Lewicy i Demokratów.
  • Mokotów - Robert Soszyński z PO został wybrany głosami radnych PO i LiD. Zastępcy z LiDu i PO.
  • Ochota - Maurycy Wojciech Komorowski z PO został wybrany przez polidy. Poparło go 16 radnych PO i LiD.
  • Praga Południe - Tomasz Kucharski z PO zdobył 16 z 25 głosów radnych Platformy oraz Lewicy i Demokratów.
  • Praga Północ - wiemy co się działo. Jak na razie skończyło się na pełnomocniku HGW. Oczywiście z PO.
  • Śródmieście - Wojciech Bartelski z PO. Polidy rządzą i dzielą.
  • Ursynów - Tomasz Mencina dostał się z listy PO, na burmistrza poparli go też radni LiD.
  • Wola - Marek Andruk został wybrany głosami 13 radnych z PO i centrolewicy.
  • Żoliborz - Janusz Warakomski wskazany przez HGW.

Tam gdzie PO ma burmistrzów można bez skrępowania domagać się realizacji programów dla dzielnic.

Pełna Odpowiedzialność.

14 komentarzy:

Anonimowy pisze...

wyposzczona drużyna rzuciła się na stołki, oj chyba będą "inwestycje" o jakich nawet Piskorskiemu się nie śniło...

ckwadrat pisze...

Strasznie to wygląda. POprostu wzięli wszystko. Już sobie wyobrażam te tytuły w Wyborczej, gdyby aż tyle burmistrzów obsadził PiS.. Dziwne przy tym, że nawet jednego nie dali LiD-owcom. Bo przecież wice chyba musieli oddać. Aż się boję myśleć, co urodzi się z tego układu..

Anonimowy pisze...

No i mają kłopot, z jednej strony muszą się spieszyć, bo lada chwila otworzą się ubeckie teczki i dowiemy się kto jest kto, a z drugiej strony pan Ziobro na pewno ma oko na tę ferajnę i jak zbyt szybko zaczną "zarabiać na giełdzie i antykach", to mogą dołączyć do swoich starych kolegów z poprzedniej wersji "układu", którzy zajmują teraz trochę mniej wygodne gabinety. Tak źle i tak niedobrze.

A może nie chodzi wcale o żadne wielkie "numery", tylko o spokojne stołki dla swoich i rodziny na 4 lata?

Anonimowy pisze...

Nie wypowiadam się za inne dzielnice. Na Ursynowie ludzie z Platformy wygrywają już po raz 3 i to zdecydowaną wiekszością. Sytuacje mamy obecnię taka: drogi lokalne nowe, poszerzone, nowe ronda, ladne chodniki, sciezki rowerowe, zagospodarowane pasy zieleni, drogi miejskie przy Ursynowie jak Pulawska, Sluzewiecka, Wilanowska - stan tragiczny. przed wyborami odswiezono czesc Pulawskiej. na szybko, bez glowy, zapomniano o otoczeniu drogi. jest nowy ratusz z duzym parkingiem, mila i sprawna obsluga, sensowne godziny pracy urzedu. zycze takich wladz takze innym dzielnicom.

Anonimowy pisze...

No, no, warto by pojechać "w głąb" Ursynowa, w okolicach SGGW, albo z drugiej strony, od strony Lasu Kabackiego i "podziwiać" te ulice "zadbane inaczej"

Anonimowy pisze...

Aj, i to wszystko dzięki "platformie"? Drogi lokalne nowe, czyli zbudowane albo wyremontowane za czasów prezydentury Kaczyńskiego i potem Marcinkiewicza, bo odsunęli od koryta mocną ursynowską ekipę piskorczyków i przykręcili możliwość kręcenia na lewo na poziomie władz dzielnicy (teraz ta możliwość wraca). Przypomnij kiedy powstały te nowe drogi, ronda i chodniki. I kiedy powstał ratusz. Bo ja przypomnę, że radni PO (szczególnie aktywna była pani Elżbieta Igras, niestety znowu radna) byli PRZECIWKO budowaniu ratusza, chcieli na ten cel kupić pomieszczenia w bloku, budowanym przez firmę Drimex-Bud i wydać na to około 50mln. Sprawdź ile kosztował ten wybudowany ratusz.

Ta "miła obsługa" o której piszesz to też zasługa waszej "platformy"? I może jeszcze ładna pogoda dzisiaj i w ogóle ciepła zima?

Anonimowy pisze...

podałeś niezwykle zmanipulowane dane. za drogi lokalne odpowiadają lokalne władze dzielnicy. za drogi miejske, właśnie rozpadające się Wilanowską i Służewiecką - Kaczyński z Marcinkiewicziem. różnice w jakości i priorytetach rządzenia widać bez trudu. na Ursynowie wiele z dróg odnowiono jeszcze za Piskorskiego, jak już chcemy być aż tak dokładni, więc nie spotkałem się z jakaś nagłą zmianą związana z przyjściem Kaczyńskiego. "mili i sprawni urzędnicy" to po części też zasługa władz lokalnych - zatrudniono ludzi młodych, stworzono im dobre warunki do pracy i efekty widać. dla odmiany możesz przejść się do typowych państwowych placówek jak poczta polska lub WOM w niektórych dzielnicach i zobaczyć różnicę. więc chyba jednak nie rządza aż tak źle jak to przedstawiacie?

Dziadek Dogbert pisze...

Bardzo dobry blog, godzien polecenia (co tez uczynilem na swoim blogu). zagladam tu regularnie, i na zmiane smieje sie i zastanawiam. caly czas mam przed oczami plan z 3 liniami metra, 2 lotniskami i 7 skm, autorstwa ludzi w Pelni Odpowiedzialnych. Pozdrawiam z Piastowa (nie objetego wspolnym biletem :>)

thestardiaries.blogspot.com/

Anonimowy pisze...

Nie "polidów" a POLewki.

((c) Wprost)

Anonimowy pisze...

Wszystko sie zgadza, ale nie ma żadnych PO-LiDów. Jest PO-SLD. Albo nawet UW-SLD.

Anonimowy pisze...

Ej, entuzjasta PO, to co z tym ratuszem? Już doczytałeś która "opcja" chciała kupić pokoje w bloku od "zaprzyjaźnionej firmy" i wydać na to prawie 50 mln?

pretm pisze...

"A może nie chodzi wcale o żadne wielkie "numery", tylko o spokojne stołki dla swoich i rodziny na 4 lata?"

Dobre pytanie. Być może żadnych "wielkich numerów" nie będzie.
Po Piskorskim (choć przecież nadal mało udowodniono) wszyscy będą się pilnować.
Bardziej chodzi o to jaki jest styl nowej władzy, gdyż jest to tzw. poligon doświadczalny przed ewentualną koalicją PO-SLD w kraju.

pretm pisze...

"Nie "polidów" a POLewki."

Jednak wolę nazwę polidy. Ale jeżeli trzeba będzie się przystosować to tak zrobię.

pretm pisze...

"Pozdrawiam z Piastowa (nie objetego wspolnym biletem :>)"

Ponieważ obiecano bilet aglomeracyjny na komunikację miejską i kolejową, obejmujący Warszawę i gminy podwarszawskie to i dla Ciebie coś jest w obietnicach:)
Pozdrawiam

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.