23 sty 2007

Oświadczenia i HGW, konferencja w MSWiA.

"Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprasza na konferencję prasową Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego na temat obowiązku składania oświadczeń przez samorządowców. Konferencja odbędzie się 23 stycznia 2007 r. (wtorek) o godz. 15:00 w Sali Konferencyjnej MSWiA ul. Batorego 5"
Więcej o tym, co nas czeka w Warszawie będzie wiadomo po tej konferencji. Co prawda minister Zieliński wypowiadał się dosyć zdecydowanie dla Wyborczej o przedterminowych wyborach, ale zaczynam wątpić w to czy Ministerstwo zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Wydaje się, że i tak na końcu jest to decyzja polityczna a jej potencjalne koszty dla PiSu na tą chwilę chyba są zbyt wysokie. Kto z kierownictwa partii chciałby rano przeczytać tytuły gazet w stylu : "Zamach PiSu na samorządy", "Zamach Kaczyńskich na demokrację", "PiS nie może pogodzić się z porażką", "Dyktatura u bram" i podobne?. Powtórka z Wielkiej Warszawskiej to kilka miesięcy festiwalu walki politycznej, w której czarnym charakterem zostanie PiS.

Z drugiej strony prawo to prawo i trudno będzie wytłumaczyć abolicję wyborcom, którzy ciężko znoszą serwowaną od dwóch dni retorykę typu "nieistotnym uchybieniem przepisom", "możliwie łagodną interpretację", prawo jednak może działać wstecz itp. A już wczorajsze wyjaśnienia HGW są naprawdę ciężkie do strawienia.

No cóż, twardy orzech do zgryzienia.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Miejmy nadzieję że zwycięży rozsądek. Drugie wybory w Wawie to byłoby zbyt trudne do zniesienia i nie sądzę żeby PiS na tym coś ugrał - a Kazio jest zbyt rozsądny żeby się wystawić na drugi strzał (obstawiam, że Bank też może przegrać).

Ambicje"aktywnego wojewody"chyba też nie sięgają tak daleko żeby robić z siebie głównego aktora sceny politycznej (chociaż tutaj mogę się mylić - nie znam gościa).

Anonimowy pisze...

Ale rozsądek już przegrał. W momencie wybrania Bufetowej na to stanowisko.

pretm pisze...

"a Kazio jest zbyt rozsądny żeby się wystawić na drugi strzał (obstawiam, że Bank też może przegrać)."

Wątpię, żeby ktokolwiek wystawił byłego premiera raz jeszcze.

ckwadrat pisze...

A ja wątpię, żeby po takiej wpadce PO drugi raz wystawiła Bufetową..

Anonimowy pisze...

Wiecie, ja to już słuchać tego nie mogę. To jest poprostu śmieszne, tłumaczenie się HGW, Kulesza w TV - ah, czasem to się zastanawiam po co leczyć ten kraj. Polska i Polacy chyba najbardziej lubują się w śmianiu z zamych siebie.

Oglądalem wczoraj TELE Kamery, Andy MacDowell to chyba jakiś szok przeżyła. Gdyby ktoś jej tłumaczył to co Durczok, Morozowskie i spółka mówili, to chyba by nie zrozumiała o co w tym wszystkim chodzi.

U nas co?!? Wszystko na porządku dziennym, szkoda gadać. Ah...

Strzałka wszystkim

Anonimowy pisze...

> Wątpię, żeby ktokolwiek
> wystawił byłego premiera
> raz jeszcze.

HGW zapowiedziała już, że startuje.

Dla Tuska ejst iealną kandydatką - nie będzie mu budowała opozycji w partii.

Więc nominacja PO idzie znów na HGW. To, że się wycofała ze wszystkich obietnic, to dadzą radę spokojnie zakrzyczeć.


A Premier Tysiąclecia też znów wystartuje. Bo w konkursie na PKO szanse ma mizerne.

pretm pisze...

"A Premier Tysiąclecia też znów wystartuje. Bo w konkursie na PKO szanse ma mizerne."

Jeżeli ktoś w PiSie ma jakiś instynkt samozachowawczy to znajdą innego kandydata.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.