10 sty 2007

O "nie mają związków z polityką".

Zacznijmy od cytatu:
Są kandydaci na skarbnika i sekretarza miasta. Za finanse ma odpowiadać Mirosław Czekaj, były wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego, wcześniej skarbnik Szczecina. Organizacją urzędu miałby się zająć Adam Leszkiewicz, który zjedzie do Warszawy z Krakowa

Nad tymi kandydaturami radni będą głosować na czwartkowej sesji. - To kontynuacja technokratycznego stylu doboru urzędników, który zapowiadała pani prezydent - przekonuje Jarosław Jóźwiak, p.o. dyrektora gabinetu, i zapewnia, że obaj panowie nie mają związków z polityką.
Źródło: Iwona Szpala, Radni Warszawy będą wybierać skarbnika i sekretarza miasta, Gazeta Wyborcza.

Jak czytamy wypowiedź platformersa, który z takim nadęciem mówi o apolitycznych technokratach, którzy "nie mają związków z polityką" to zawsze warto sprawdzić i poddać pod ocenę.

Kilka fragmentów na temat Adama Leszkiewicza.
Do administracji trafił w czasach AWS, został wówczas rzecznikiem wojewody tarnowskiego Aleksandra Grada. Od 2002 r. pracował w urzędzie marszałkowskim.
Źródło: Iwona Szpala, Radni Warszawy będą wybierać skarbnika i sekretarza miasta, Gazeta Wyborcza.
Adam Leszkiewicz wcześniej był rzecznikiem prasowym wojewody tarnowskiego Aleksandra Grada, potem awansował na jego asystenta aż do likwidacji województwa tarnowskiego. Potem przeniósł się do Krakowa. Karierę rozpoczynał natomiast jako dziennikarz Radia Plus w Tarnowie.
Źródło: Link do strony.

Jakby ktoś miał wątpliwości Aleksander Grad to aktualnie poseł PO, wcześniej w SKL.

Jeszcze jedno źródło podaje, że Leszkiewicz był asystentem posła Grada w IV kadencji.

Czy fakt, że Adam Leszkiewicz był bliskim współpracownikiem polityka PO nie powinno powstrzymać p.o. dyrektora gabinetu od zdań w stylu "nie mają związków z polityką".?

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo podoba mi się ten BLOG, dlatego postanowiłem umieścić na moim skromnym http://politycznogospodarczy.blog.onet.pl/ link do "Bufetowa Watch"
Pozdrawiam
CSpostrzegawczy

Anonimowy pisze...

jak najbardziej powaga w wypowiedziach jest wskazana...
jedynie krytyka co do innych w ustach PO sama krytyki sie nie boi

pozdrawiam z Krakowa

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.