26 sty 2007

Nowe wytłumaczenie HGW: nawał pracy w mieście uniemożliwił złożenie oświadczenia wcześniej.

Nad nową rolę obrończyni demokracji w Polsce, jaką Hanna Gronkiewicz Waltz chce teraz obsadzić spuśćmy zasłonę milczenia. Wyborcy za kilka miesięcy ocenią Panią Prezydent również za bzdury, w które wplątała Juliana Tuwima i innych.

Pozwolę sobie skomentować tylko jeden z dwóch nowych wątków: przekroczenie terminu złożenia oświadczenia o 10 godzin i "nawał pracy w mieście", który uniemożliwił jej wypełnienie oświadczenia.

Najpierw dla przypomnienia jak wygląda oświadczenie.Pani Prezydent nie znalazła czasu pomiędzy 2 Grudnia a 26 Grudnia na wypełnienie jednostronicowego oświadczenia, ale znalazła czas na uczestniczenie w następujących imprezach:

Prezydent Warszawy pogratulowała polskim siatkarzom, 2006-12-06.
Siatkarze zostali uhonorowani pamiątkowymi, złotymi odznaczeniami z wizerunkami warszawskiej Syrenki. Reprezentanci Polski podarowali Pani Prezydent piłkę z podpisami wszystkich zawodników oraz trenera.
Zapalnie lampek na choince przed Pałacem Kultury i Nauki, 2006-12-11.
Serdecznie życzenia dla mieszkańców Warszawy przekazała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, zapalając w sobotę lampki na choince przed Pałacem Kultury i Nauki.
Spotkanie opłatkowe w Pałacu Kultury i Nauki, 2006-12-14.
W Sali Gagarina w warszawskim Pałacu kultury i Nauki Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się z radnymi stolicy na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym. Pani Prezydent oraz radni podzielili się opłatkiem z wychowankami Domu Dziecka nr 10 przy Ośrodku Wspomagania Rodziny.
Trzecie Warszawskie Spotkania Wigilijne, 2006-12-17.
- Dzisiaj jesteśmy tutaj razem. Chciałam życzyć Państwu miłych, dobrych, spokojnych i radosnych Świąt – powiedziała Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas niedzielnego Spotkania Wigilijnego na placu Teatralnym. Następnie Pani Prezydent podzieliła się opłatkiem ze zgromadzonymi mieszkańcami stolicy.
Wieczerza wigilijna dla dzieci i młodzieży, 2006-12-18.
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia stały się okazją do spotkania w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz z grupą 400 dzieci i młodzieży uczęszczających do różnego typu placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie stolicy.
Betlejemskie Światło Pokoju zagościło u Prezydent stolicy, 2006-12-20.
Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przyjęła od harcerzy symboliczny Ogień Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

W tym okresie HGW znalazła czas udzielić wywiadów Dziennikowi, Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej i wypowiedzieć się dla francuskiego Le Monde.

To jest ten ogrom prac bieżących i nawał pracy w Ratuszu, który nie pozwolił HGW na wypełnianie w ciągu 30 dni jednostronicowego oświadczenia?

Był czas na PR, ale na spełnienie wymogów ustawy już nie. I nawet płacz tu nie pomoże.


5 komentarzy:

ckwadrat pisze...

Zauważcie, jakich cudów HGW i jej stronnicy dokonują z czasem. Najpierw z dwóch dni spóźnienia (do czego sami się zresztą przyznawali) zrobił się jeden dzień. Później skurczył się do 10 godzin, a ja na dzisiejszej radzie słyszałem już o ośmiu. Ktoś wspominał o perpetuum mobile (w odniesieniu do prowadzonej, ale "niewykonywanej" działalności gospodarczej). Teraz dorzucili nam jeszcze wehikuł czasu. Co za czasy..

Anonimowy pisze...

Ja tam się na prawie nie znam (bo jak wiadomo na prawie znają się tylko prawnicy ;D ), ale zaciekawiony tematem sięgnąłem do ustawy o samorządzie gminnym, o którą rozbija się oświadczenie...

Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na artykuł 24L wspomnianej ustawy, w kontekście "pracowania w całej Polsce, ale nie w Warszawie". Co prawda nie wiemy co napisała Pani Była Prezydent w swojem oświadczeniu, lecz sądzę, że warto na nie poczekać. ;-)))

Bezpośredni link do tekstu ujednoliconego ustawy tu: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20011421591&type=3&name=D20011591Lj.pdf

Anonimowy pisze...

Art. 24l. Podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy w oświadczeniu majątkowym, oświadczeniach, o których mowa w art. 24j ust. 1, albo informacji, o której mowa w art. 24j ust. 2, powoduje odpowiedzialność na podstawie art. 233 § 1 Kodeksu karnego.

Art. 24j. 1. Radny, wójt, zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta są obowiązani do złożenia oświadczenia o działalności gospodarczej prowadzonej przez ich małżonka, wstępnych, zstępnych oraz rodzeństwo, jeżeli działalność ta wykonywana jest na terenie gminy, w której osoba obowiązana do złożenia oświadczenia pełni funkcję lub jest zatrudniona.

pretm pisze...

"wehikuł czasu"
W tym aspekcie możliwości jest jeszcze kilka:
można powiedzieć, że kwestia przekroczenia terminu była kwestią minut. A dokładniej 10 godzin x 60 = 600 minut.

Albo jeżeli przynieśli oświadczenie o 16.05, Urząd był już zamknięty i złożyli o 8.00 następnego dnia to spóźnili się tylko o 5 minut, biorąc pod uwagę czas pracy. Czyli jest to już kwestia sekund.

pretm pisze...

"Co prawda nie wiemy co napisała Pani Była Prezydent w swojem oświadczeniu, lecz sądzę, że warto na nie poczekać. ;-)))"

Tak zauważyłem ten przepis i opisałem możliwości we wpisie z Poniedziałku.

http://bufetowa.blogspot.com/2007/01/hgw-m-prowadzi-dziaalno-w-caej-polsce.html

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.