19 sty 2007

Miesiąc i dwa tygodnie pracy a HGW już mówi o podwyżce swojej pensji?

W debacie prezydenckiej w Gazecie Prawnej z udziałem prezydentów Warszawy, Poznania, Gdańska Łodzi pojawił się wątek ustawy kominowej.

Relację z dyskusji przedstawiła dzisiejsza Rzeczpospolita:
Zniesienia lub zmiany ustawy kominowej ograniczającej zarobki urzędników oraz ustawy metropolitalnej domagają się prezydenci Warszawy, Poznania, Gdańska i Łodzi.

- Aby ściągnąć świetnych fachowców do urzędu, musimy godziwie ich wynagrodzić - uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, choć z ideą zniesienia "kominówki" się zgadza, zastrzega: -Tylko żeby prezydent miasta nie zarabiał więcej niż prezydent kraju. - A dlaczego? Mamy więcej obowiązków i odpowiadamy materialnie za decyzje -ripostuje Gronkiewicz-Waltz.
Źródło: Izabela Kraj, Znieść kominówkę, Rzeczpospolita, link do strony.

Można się zgodzić z tym, że aby do samorządu przechodzili fachowcy miasto musi być konkurencyjne w porównaniu z prywatnymi firmami.

Tylko to nie uzasadnia, że przy tej okazji politycy (chociaż HGW myśli o sobie pewnie w kategoriach fachowca/menedżera), będą przepychać kolanem podwyżki swoich pensji. A to sygnalizuje HGW pomimo tego, że pracuje tylko trochę ponad miesiąc, spędza dużo czasu w mediach a jej podwładni zajmują się odwoływaniem obietnic z kampanii.

Troszkę skromności. Jak będą wyniki to wtedy można wrócić do tematu.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

"Mamy więcej obowiązków i odpowiadamy materialnie za decyzje -ripostuje Gronkiewicz-Waltz."

Że co? "Odpowiada materialnie"? W jaki sposób?

Anonimowy pisze...

PO Potrzebuje kasy!
A Salci ma interes do załatwienia, i wyszło szydło z wora

Anonimowy pisze...

Może nie być komu zgarnąć tej podwyżki:
"Gronkiewicz-Waltz straci fotel prezydenta?

Hanna Gronkiewicz-Waltz może mieć kłopoty. Z opóźnieniem złożyła oświadczenie majątkowe o działalności gospodarczej męża - ujawnia DZIENNIK. To może się skończyć dla niej utratą prezydenckiego fotela w Warszawie.

Pani prezydent Warszawy złożyła ów dokument dwa dni po terminie. (...)"

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=28783

Anonimowy pisze...

Właśnie przeczytałam, że jest szansa na odwołanie HGW! To najpiękniejsza informacja ostatnich dni. Zwłaszcza teraz, kiedy tak duża część programu wyborczego okazała się towarem dla "ciemnego ludu". Tylko tego bloga szkoda by było:)

pretm pisze...

"Tylko tego bloga szkoda by było:)"

Uwaga to może być początek długiej batalii jeżeli informację się potwierdzą i wojewoda faktycznie będzie mógł odwołać HGW.

No i jeszcze ewentualna kampania. Będzie o czym pisać.

Anonimowy pisze...

do Autora: nie zamykaj bloga, bo nawet jak ją odwołają, to "różowa koalicja" może ją wystawić jeszcze raz i a nuż znowu wygra...

Anonimowy pisze...

Batalia nie może być długa, bo termin ewentualnego odwołania upływa w przyszłym tygodniu..

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.