20 sty 2007

Media o sprawie z oświadczeniami.

W Wydarzeniach i Wiadomościach brak materiału o HGW. Wiadomości znalazły za to czas na pokazanie materiału o handlarzach z Gruzji na targu w Moskwie. No cóż kwestia gustu.

Materiał o sprawie HGW w Faktach zrobiony przez Krzysztofa Skórzyńskiego.
Dobry przykład rozmiękczania tematu. Przytoczono argument, o którym pisałem wcześniej, czyli, że wojewoda Dąbrowski nie ma prawa oceniać HGW, bo został ukrany za jazdę na rowerze po pijanemu.
I wraca temat zawiłego prawa. Konkluzja: Bubel prawny, ale wyborów nie będzie. Czyli prawo jest nieprecyzyjne, mogła się pomylić.

Co ciekawe zupełnie zmieniono wydźwięk konferencji SLD. Olejniczak przez dłuższą chwilę tłumaczył, że być może przepisy prawne są skomplikowane i zaproponują ich zmianę, ale obowiązują wszystkich. Jednak tylko to jedno zdanie Senyszyn o Dąbrowskim i jeździe na rowerze po pijanemu znalazło się w materiale.

Najważniejsza jest wypowiedź Renaty Wiśniewskiej. Według niej oba oświadczenia zostały złożone zgodnie z terminami. To zapowiada walkę na froncie: czy 30 dni od wyborów czy od ślubowania.

Tylko przy wykładni MSWiA (termin miną 26 Grudnia) będzie problem z wypowiedzią Jarosława Jóźwiaka:
"-Widziałem, jak 28 Grudnia pani Prezydent składała oświadczenie dotyczące jej oraz jej męża - mówi Jarosław Jóźwiak, zastępca dyrektora gabinetu prezydenta"
Źródło: Hanna Gronkiewicz-Waltz spóźniła się z oświadczeniem, Dziennik.

No chyba, że nie ma nagrania tej wypowiedzi, a Ratusz znajdzie dokumenty złożone przed 26 Grudnia :)

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Czy tylko mi się wydaje, że ta pani Wiśniewska na zdjęciu wygląda na córkę albo młodszą siostrę HGW?

Widziałem ją w tv, ma też podobny "styl" wypowiedzi (tzn. mówi za szybko i niezrozumiale).

ckwadrat pisze...

A propos "rozmiękczania" tematu to jest dokładnie to samo, co "zemsta Kaczyńskich" w kontekście aresztowania Wachowskiego i "groźby wykluczenia z rozgrywek" w przypadku wprowadzenia kuratora do PZPN. Nóż się w kieszeni otwiera, że można jeszcze tak manipulować.

Anonimowy pisze...

Jeżeli PO-lewactwo chwyta się takich marnych sztuczek, to tylko świadczy o kompletnym braku rzeczowych argumentów i desperackiej próbie krycia "swoich".

pretm pisze...

"mówi za szybko i niezrozumiale"

Po to, aby nikt nie mógł później pociągnąć ją za to do odpowiedzialności.

pretm pisze...

@ckwadrat
Tak czytałem Twój wpis i faktycznie wypowiedź Wałęsy była istotniejsza niż same zarzuty.

W sprawie HGW (afera z oświadczeniami?) jak na razie ważniejsze jest, że to wina złego prawa i złego wojewody, który jechał po pijanemu na rowerze.

pretm pisze...

I jeśli mówimy o mediach to o ile nie jestem fanem spiskowych teorii to jednak ciekawe, że informacja o wojewodzie pojawiły się na kilka godzin przed informacją o kłopotach HGW.
Kto jest oryginalnym autorem? Tygodnik Wprost.

pretm pisze...

"Kto jest oryginalnym autorem? Tygodnik Wprost."

No i znalazł się news, który przykryje jutro w mediach HGW:

"Wprost": P. Poncyliusz odsprzedał miejsce na liście wyborczej"

Jedynka na onet.pl

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.