30 sty 2007

HGW w TVN24 o "ciemnych sprawach" Jarosława Zielińskiego.

Przypomnijmy, co o domniemanych nieprawidłowościach w Warszawie, których wykrycia miał się obawiać wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński mówiła HGW:
Przypomniała, że Zieliński był burmistrzem stołecznej dzielnicy Śródmieście. "Ma on swój własny interes, żeby tam nie nastąpiły żadne zmiany, żadne kontrole" - oceniła.

Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o zmiecenie mnie ze stanowiska. PiS boi się, żebym nie wykryła różnych rzeczy, które były, co najmniej przestępcze albo bałaganiarskie – mówiła Gronkiewicz-Waltz.
Monika Olejnik zapytała w TVN24, czego konkretnie dopuścił się Jarosław Zieliński. Pani Prezydent podała jeden przykład: zamalowanie przez miejskich urzędników szyb restauracji na Nowym Świecie. Która dodajmy od czterech lat nie płaciła czynszu miastu.

Według HGW akcja nie była cywilizowana. Porażająca jest ta zbrodnia urzędników podległych Panu Ministrowi.

To teraz trochę faktów, aby przypomnieć Pani Prezydent kilka rzeczy.

Akcja zamalowania szyb odbyła się w Listopadzie 2006. Minister Zieliński pracuje w MSWiA od 2005 roku a burmistrzem Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy był w latach 2002-2004.

A tak skończyła się sprawa zamalowywanej i zadłużonej restauracji w sądzie.
O kawiarni Nowy Świat zrobiło się głośno, gdy miejscy urzędnicy kazali zamalować jej szyby za długi. Wczoraj (10.01.2007) spółka zajmująca lokal dostała wyrok eksmisyjny.

- Myślę, że eksmisja powinna odbyć się w ciągu miesiąca, bo sąd wydał wyrok z rygorem natychmiastowej wykonalności - mówi Krzysztof Wojdak, odwołany wczoraj dyrektor śródmiejskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami.

Prowadząca kawiarnię i restaurację Nowy Świat spółka Tavita wynajmuje lokal od miasta od 1997 r. Nie płaci, jak podaje ZGN, od prawie czterech lat. Miesięczna kwota to prawie 90 tys. zł. Dług urósł do ok. 5 mln zł. Spółka nie zgadza się z taką sumą, bo jej zdaniem urzędnicy źle naliczali opłaty.
Źródło: Małgorzata Zubik, Sąd wydał wyrok emisji dla spółki z kawiarni Nowy Świat, Gazeta Wyborcza, link do strony.

Jakie wnioski powinni wyciągnąć urzędnicy po wypowiedzi Pani Prezydent? Ciemną i podejrzaną sprawą jest skuteczne egzekwowanie dla miasta długów. A dłużnicy już wiedzą na kogo głosować w nadchodzących wyborach.

Nie wiem czy ktoś panuje w Platformie nad HGW, ale dla własnego dobra nie powinno się jej wysyłać do telewizji.

PS. Jutro nowe wpisy pojawią się po południu lub wieczorem.

45 komentarzy:

ckwadrat pisze...

Kolejna manipulacja HGW obliczona na nieznajomość faktów przez publikę. Dąbrowskiemu też przecież postawiła "zarzuty", kiedy nie był jeszcze wojewodą. Choć tak się zastanawiam, że to nawet nie musi być manipulacja, co raczej kompletna nieznajomość warszawskich spraw, osób, dat przez HGW. Jedno i drugie równie kompromitujące.

Anonimowy pisze...

Czy ktoś celowo wpuszcza ją w maliny, czy tak sama z siebie plecie? Przecież to farsa!

Anonimowy pisze...

Jest taka partia w Polsce, która usilnie nam wmawia, że Pani HGW jest najlepszym możliwym kandydatem na prezydenta W-wy. I raz juz wygrała wybory. Siąść i płakać.

Anonimowy pisze...

"nie powinno się ją wysyłać do telewizji."

Wszystko się zgadza, tylko nie 'ją' a 'jej'.

Anonimowy pisze...

Ja nie wierzę, że ona tak na poważnie. Może HGW ma swój program satyryczny w TVN? Takie nowe "szkło kontaktowe"?

EJPI pisze...

Zamalowywanie szyb restauracji to faktycznie idiotyczny i na pierwszy rzut oka niezgodny z prawem pomysł.

Anonimowy pisze...

"na pierwszy rzut oka niezgodny z prawem pomysł."

Dobrze jakbyś podał złamany paragraf, który i po 10tym rzucie oka pozostanie niezmienny.

Ale przede wszystkim chodzi o coś innego. Bufetowa straszy jakimiś ciemnymi sprawkami i kwitami, które to pozbierała rzekomo w wyniku kontroli, a tymczasam o zamalowanych oknach trąbiły gazety łącznie z organem najbardziej słusznym i to po kilka razy, zatem Bufetowa nic nie wygrzebała. I co ładnie już wyłożył autor bloga szyby w żaden sposób nie dotyczą Zielińskiego, jak wmawiała w "Kropce" Bufetowa, bo tego od dawna już nie było we władzach miasta.

I tak wyglądają te bufetowe kwity: bełkot.

Anonimowy pisze...

Dzień dobry. Jako wyborca HGW, przyznaję, że opowieści w stylu "nie podobam im się, bo się boją, że odkryję ich ciemne sprawki" są żenujące, obrzydliwe i gł... oops, przepraszam - głupie bynajmniej nie są. Skoro bracia Kaczyńscy na tej samej kliszy jadą od sukcesu, do sukcesu, a ich elektorat ciągle nie widzi w podobnym postępowaniu nic niestosownego, wróżę HGW wielką przyszłość!

Anonimowy pisze...

"Kaczyńscy na tej samej kliszy jadą od sukcesu,"

Taa, tylko, że Kaczyńscy mówią o konkretach, które częściowo już siedzą w więzieniach, aresztach, mają postawione zarzuty prokuratorskie lub ścigani są listami gończymi. A jedyne, co Bufetowa ma puste słowa i że chuligani zamalowali szyby knajpy, która od wielu lat nie płaciła czynszu.

Anonimowy pisze...

"Kaczyńscy mówią o konkretach"

Układy, sieci i networki - konkretne jak cholera. Jak dotąd złapali mniej aferzystów, niż za SLD. Śmiech...

Anonimowy pisze...

Skończcie pisać i czytać te debilstwa.
Czyja wina, że Ratusz ma zastój?
Może wszechwładny władca i król kaczor by pomyślał o mieście, kraju, ludziach a nie własnej wybujałej ambicji totalitaryzmu.
Granda i żenada,
wara wam wieśniaki od Warszawy,
wara wam wszyscy krzykacze i pieniacze,
wara wam kaczolizodupy!

pretm pisze...

@herox
Masz zamiar wpisać to samo we wszystkich wątkach?

Anonimowy pisze...

oj, trafili do nas wysłannicy "salonowego" forum GW, bezbłędnie można ich rozpoznać po charakterystycznym stylu "wypowiedzi" (bluzgi, insynuacje i amatorskie manipulacje)

wracajcie już koledzy herox i flores na tamto swoje forum

Anonimowy pisze...

"wracajcie już koledzy herox i flores na tamto swoje forum"

Za pozwoleniem, czy mógłbym prosić o wskazanie w którym to miejscu nabluzgałem lub minąłem się z prawdą?

Anonimowy pisze...

"Jak dotąd złapali mniej aferzystów, niż za SLD."

flores: nazwiska i liczby. Nie stosuj nam tu retoryki Bufetowej: "mam kwity i nie zawaham się ich użyć". Ale mam radę, z takim pisaniem chętnie przyją cię na forum gazeta.pl

Anonimowy pisze...

"Nie stosuj nam tu retoryki Bufetowej"

Nie stosuje retoryki Bufetowej tylko retorykę zastosowaną przez internautę mało oryginalnie podpisującego się jako "Anonymous", który również o "konkretach" wspomniał, a żadnych nazwisk nie przytoczył. Jedno więc z dwóch, albo przyznasz, że wolno mi być równie niekonkretnym, albo, że obaj stosujemy "retorykę Bufetowej".

"Ale mam radę..."

Jeśli, gospodarz tego bloga napisze wyrażnie, że nie życzy sobie postów innych niż zdecydowanie nieprzychylnych wobec HGW (zwracam uwagę, że mój bynajmniej bezwzględnie przychylnym nie był) więcej się tu nie pojawię.

Ukłony.

Anonimowy pisze...

Osoby aresztowane za Kaczyńskiego przewijają się od kilku miesięcy przez wszystkie ogólnopolskie gazety, więc nie ma mowy, żebyś nawet ty o nich nie słyszał. Dla przypomnienia kilka przykładów:
Paweł B.
Tomasz J.
Janusz G.
Marek Sz.
Adam J.
5 urzędników MF w tym spektakularne aresztowanie Elżbiety z.
Anna G
Adam Ch.
Jerzy Sz.
Aleksandra J.
Włodzimierz W. - znany również jako bliski przyjaciel prezydenta. Oczywiście wiadomo którego
I ostatnio
Mieczysław W.
a wkrótce
Henryk S.

Teraz czekamy na floresa, który poda konkretne liczby, dane statystyczne dotyczące aresztowań aferzystów dokonanych za SLD i porówna je z aresztowaniami dokonanymi za Ziobry i Kaczorów.

Czekamy na konkrety, a nie na czarnego luda, którym flores straszy w stylu Bufetowej.

Anonimowy pisze...

Do tej listy można dopisać kilkadziesiąt osób, związanych z przekrętami "piłkarskimi", grupę trudniącą się "sprzedawaniem" przydziałów mieszkań komunalnych na Pradze, to tak na szybko, bo codziennie dowiadujemy się o nowych zatrzymaniach.

Anonimowy pisze...

Miejsca by zabrakło, gdyby listę poszerzyć o aresztowanych aferałów, których przypadki nie przebiły się do prasy ogólnopolskiej. W tzw. terenie wpadają różne płotki, które jednak mocno dały się we znaki lokalnym społecznościom (skorumpowani urzędnicy, policjanci itp.).

Anonimowy pisze...

W uzupełnieniu:
Obok Aleksandry J. nie można przecież nie umieścić męża Macieja J., a także Henryka Sz. i Stanisławy Ch. - w końcu to ta sama sprawa.

A skoro już tak rodzinnie się zrobiło, to wspomnijmy jeszcze ojca i syna: Piotra i Włodzimierza F.

No, flores do roboty. Choć podejrzewam, że skończy się tak, jak z łukaszem.

Anonimowy pisze...

no i długa kolejka różnych Kwaśniewskich, dookoła których też robi się gorąco

chyba "kwity" na przekręty takie jak ten z osoczem, albo z "tanimi" mieszkaniami w Wilanowie, są dużo mocniejsze, niż "kwity" na zamalowanie szyby na Nowym Świecie

Anonimowy pisze...

:) drogi Anonimousie, nie masz szans mnie przebić. Z trzech powodów.

- po pierwsze SLD rządzilo dłużej i bezczelniej, więc siłą rzeczy więcej mieli okazji wykazać się w tej materii
- po drugie dwie z grup oskarżonych, których wymieniłeś dotyczą spraw starszych niż rządy PiS. Zatrzymania samorządowców z Opola i działaczy piłkarskich sporo wyprzedziły Najjaśnieszą IVRP.
- po trzecie, to że kogoś zatrzymano nie oznacza, że udowodni się mu winę. Poczekamy zobaczymy.

Na konto PiSu można zapisać jedną dużą i ważną aferę - MF/Stokłosa. Gratulacje, ale to mam wrażenie trochę mało jak na buńczuczne zapowiedzi przewracania stolika, nieprawdaż?

We wsadzenie Kwaśniewskich uwierzę jak ich za kratkami zobaczę.

***

Jeżeli to nie wystarczy i mimo wszystko mam wymieniać imiona i pierwsze litery nazwisk, daj znać uczynię to z przyjemnością wieczorem.

Galba pisze...

S.Flores: "sieci i networki"

To akurat prof. Staniszkis. Ale ona znowu jest na salonowym indeksie bo śmiała poprzeć wykopanie Bufetowej.

Anonimowy pisze...

Oczywiście, że nie wystarcza. Nigdzie nie dowiodłeś, że: (Kaczyńscy)"Jak dotąd złapali mniej aferzystów, niż za SLD."

Wciąż czekamy na konkretny dowód, a nie jakieś tam wymigiwanie się, że SLD rządził dłużej, więc na pewno złapał więcej. Konkrety, a nie kwity z czarnej teczki, flores.

Anonimowy pisze...

Dobrze, podeślę Ci nawet linki to notatek prasowych.

Tak czy inaczej odeszliśmy od tematu, czyli posługiwania się insynuacjami. Twiedzę, że HGW uczy się pilnie od braci, ze szczególnym uwzględnieniem Jarosława. Jeśli również będziesz się domagał dowodów oczywiście możesz na mnie liczyć. Siema.

Anonimowy pisze...

"Dobrze, podeślę Ci nawet linki to notatek prasowych."
Nie przypominam sobie artykułów prasowych, który by porównywały statystykę aresztowań aferzystów za SLD i teraz, choć czytam dużo od prawa do lewa i ponieważ muszą być to w miarę świeże teksty, to pewnie zostałyby mi w pamięci. Ale nie krytykujmy, zanim nie poznamy tych dowodów, które flores obiecał podesłać.
I jeszcze jedno: kiedy podeślesz? Bo żeby nie było jak z łukaszem, gdzie w sumie nie wiadomo, czy jeszcze mamy czekać, czy już możemy uznać, że zamilkł i zmył się z braku konkretów.

Anonimowy pisze...

"i zmył się z braku konkretów"

oj podejrzewam, że nic bardziej by Cię nie ucieszyło... ;-)

Anonimowy pisze...

"Tak czy inaczej odeszliśmy od tematu, czyli posługiwania się insynuacjami. Twiedzę, że HGW uczy się pilnie od braci,"

Nie odeszliśmy, tylko już wyjaśniliśmy na czym polega różnica:
"Kaczyńscy mówią o konkretach, które częściowo już siedzą w więzieniach, aresztach, mają postawione zarzuty prokuratorskie lub ścigani są listami gończymi."

Po czym nastąpiła długa, zwłaszcza, że jak sam piszesz jest to dopiero rok, a SLD rządziła dłużej, lista konkretów. A część tych spraw, jak np. "czerwone osocze" wciąż się toczy.
"i zmył się z braku konkretów"

oj podejrzewam, że nic bardziej by Cię nie ucieszyło

Przede wszystkim zupełnie by mnie to nie zdziwiło. łukasz, flores. bufetowa - ten sam schemat, mamy kwity, ale nie powiemy jakie.

Ale nie napisałeś najważniejszego: kiedy podeślesz?

Anonimowy pisze...

a propo kaczej retoryki - pozostawię floresowi przytaczanie licznych insynuacji Jarosława K.
nie mam cierpliwości ani czasu by analizować teraz wypowiedzi Wielkiego Brata - ale pozwolę sobie przypomnieć jego opinie na temat dwóch osób:
Jana Marii Rokity (od przyjaciela z PO, do przestępcy "prawie mordercy" ,do "być może członka rządu")
Andrzeja Leppera (od przestępcy, przez przedstawiciela partii protestu i polityka który dojrzał, przez nieodpowiedzialnego warchoła, po wicepremiera ponownie).

Anonimowy pisze...

Nie podeśle. Zakład?

Anonimowy pisze...

:D

Coś tam może podeśle, ale wiadomo przecie co podesłać może, bo wszyscy wiemy ile tego było.

A propos wspomnianego łukasza: czy to był może jakiś młody, reklamujący swojego 'blogaska' łukasz, piszący łamaną polszczyzną? Ten co parę miesięcy temu 'walczył' na blogach Gdańszczanina, Homester'a i paru innych?
Ten to był niezły 'model'. :D

Anonimowy pisze...

też myślę, że nie podeśle, pomylił fora, pewnie mu się wydawało, że jest na portalu gazeta.pl, gdzie "dyskusje" polegają na tym, że robi się jednozdaniowe "wrzuty" w stylu "buahahaha, ale dziad z tego kaczora!"

pretm pisze...

"Jeśli, gospodarz tego bloga napisze wyrażnie, że nie życzy sobie postów innych niż zdecydowanie nieprzychylnych wobec HGW (zwracam uwagę, że mój bynajmniej bezwzględnie przychylnym nie był) więcej się tu nie pojawię."

Nie mam nic przeciwko dyskusji z osobami przychylnymi HGW.
Nie jestem jednak zachwycony poziomem "argumentu": "wara wam kaczolizodupy!" (to tylko do heroxa).
I tak samo nie będę zachwycony jeżeli pojawią się podobne bluzgi w drugą stronę.

pretm pisze...

"Twiedzę, że HGW uczy się pilnie od braci, ze szczególnym uwzględnieniem Jarosława. Jeśli również będziesz się domagał dowodów oczywiście możesz na mnie liczyć. Siema."

Proszę tylko przy porównaniach z Kaczorami nie zapominać, że HGW i PO obiecywała, że ich rządy będą przeciwieństwem rządów PiSu (w domyśle HGW czysto, profesjonalnie itd.)

pretm pisze...

Jeżeli mogę coś polecić dyskutującym to przy publikacji rezygnację z opcji identity = anonymous i wybieranie other, aby wpisać swój nik. Łatwiej będzie odpowiadać.

pretm pisze...

"Czyja wina, że Ratusz ma zastój?"

HGW

Anonimowy pisze...

No to co, ktoś jeszcze czeka na te nazwiska? To znaczy imiona i pierwsze litery nazwisk, hm?

Anonimowy pisze...

Mały poczet afer i aferzystów 2000-2005

Afera salezjańska
Układ pleban-bankier-parafianie. Na ławie oskarżonych kilku księży i kilku pracowników banku. Zainteresowani siedzieli, ale już dawno ich wypuszczono. Sprawa się powoli toczy. Kościół po cichu spłacił najpilniejsze zobowiązania.

Afera Rywina
1 osoba uznana winną i posadzona (też żałuję, że on jeden, ale pewnie lepszy wróbel w garści)

Afera starachowicka
3 osoby skazano i posadzono, w tym byłego ministra (to chyba precedens).

Afera Stella Maris
Zarzutu postawiono ponad 20 osobom. Oszustwa podatkowe. Pierwsze aresztowania były już w styczniu 2003 r.

Afera bydgoska
Pisała o tym Wyborcza. Chodziło o machlojki związane z klubem sportowym "Polonia". Wygląda na to, że afery nie było. W każdym razie podejrzanych uniewinniono.

Afera WFOŚ w Łodzi
skomplikowane i wielowątkowe śledztwo.
W 2004 r. zarzuty postawiono 24 prominentnym osobom związanym z SLD i PSL. Jednym z nich jest Andrzej Pęczak, choć nie za to siedział ostatnio.

Afera ratuszowa
Afera wybuchła w roku 2001 w Opolu, zarzuty postawiono kilkudziesięciu osobom, głównie z SLD. Ostatnie rozprawy toczyły się jeszcze w roku 2006, ale zainteresowani siedzieli pod kluczem już za rządów SLD.

Afera ubezpieczeniowa - też Opole
Śledztwo toczy się od 2004 roku. Zrazu delikwentów (5 osób, m.in. męża Jakubowskiej) przymknięto, by paru miesiącach wypuścić ich za kaucją. Nowością za czasów ministra Ziobry było zamknięcie samej Jakubowskiej - dziś już też na wolności. Sprawa na ukończeniu.

Afera z ustawą o grach losowych
Wyglądało groźnie, ale świadkowie wycofali zeznania i o sprawie nikt już nie pamięta.

Afera sprzętowa
Poważne podejrzenia, dymisje, prokuratura Olejnika intensywnie pracuje, śledzczy podróżują do Szwajcarii. A dziś, już za Kaczmarka i Ziobro okazuje się, że ani przeciw Naumanowi, ani Łapińskiemu nie toczą się żadne śledztwa. Zdaje się, że któryś z dżentelmanów nawet wygrał od GW, czy od RZ jakieś odszkodowanie.

Pęczak & Dochnal
Korzyści majątkowe za poufne informacje i "wpływy". Obaj panowie są pod kluczem od 2004 roku. Sprawy w toku.

Afera FOZZ
Oczywiście jest to przykład jak z aferami nie należy postępować. Tak czy inaczej w końcu Żemek został skazany na 9 lat więzienia, a Janina Chim na 6. Jako ciekawostkę dodam, że obu tym osobom, już za panowania ministra Ziobro kary zmniejszono (do 8 i 5 lat)

Afera w polskim furbolu
Zamykać do aresztu panów zaczęto rzeczywiście już za min. Ziobro i Dorna, ale wcześniej policja ani prokuratura nie próżnowała. Pierwsze dowody i zatrzymania zaczęły się w maju 2005.

***

Jak już napisałem doceniam zasługi PiSowskej ekipy przy aferze z umorzeniami podatków Stokłosie, ale jak widać ABW, CBŚ i CBA będą musiały trochę popracować zanim udowodnią, że faktycznie za ich czasów łapie się więcej aferzystów.

***

Jeśliby komuś przyszło do głowy, że podobne wyliczanki nie mają sensu, to ja mu przyznam rację. Ale coż miałem zrobić - skoro mnie poproszono, pokornie spełniłem prośbę.

Anonimowy pisze...

"Jeśliby komuś przyszło do głowy, że podobne wyliczanki nie mają sensu, to ja mu przyznam rację. Ale coż miałem zrobić - skoro mnie poproszono, pokornie spełniłem prośbę."

Zupełnie nie oto cię proszono. Miałeś udowodnić to, co sam napisałeś, czyli że "Jak dotąd złapali mniej aferzystów, niż za SLD".

Gdzie są te konkretne liczby złapanych za Kaczyńskich i za SLD, które dowodziłyby tego twierdzenia?
Nie ma. Retoryka Bufetu jest niezmienna.

Anonimowy pisze...

Przyjacielu, napisałeś garść nazwisk zatrzymanych przez prokuratury Ziobry, no to rzuciłem Ci 4 garści aferzystów złapanych za czasów rządów SLD. Dorzuć jeszcze 3 garści swoich to pogadamy.

Anonimowy pisze...

"Przyjacielu, napisałeś garść nazwisk zatrzymanych przez prokuratury Ziobry, no to rzuciłem Ci 4 garści aferzystów złapanych za czasów rządów SLD. Dorzuć jeszcze 3 garści swoich to pogadamy."

Dlaczego to ja mam dorzucać? To ty napisałeś bezpodstawnie, że (Kaczyńscy)"Jak dotąd złapali mniej aferzystów, niż za SLD."

Doczekamy się wreszcie od ciebie jakichś dowodów, czy już może my oficjalnie uznać, to co podejrzewaliśmy od początku, że styl gołosłownych "kwitów" Bufetowej jest również stylem jej wyborców?

Anonimowy pisze...

:))) To już może nich goście tego bloga sami ocenią kto jest gołosłowny, a kto nie. Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

"To już może nich goście tego bloga sami ocenią kto jest gołosłowny, a kto nie."

Jestem gościem tego bloga. Jesteś gołosłowny. Chlapnąłeś coś, czego nie jesteś w stanie dowieść.

Anonimowy pisze...

"I nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne" :)

Anonimowy pisze...

@ S.Flores:
Kłapiesz i chlapiesz, ale wybronić się nie umiesz. Próbujesz 'punktować' innych, ale sam się chętnie zasłaniasz ogólnikami. Bądź bardziej konkretny, przecież odpowiedź na powyższe zarzuty pod Twoim adresem nie powinna być dla Ciebie trudna. Podlicz sobie, przekalkuluj i zaprezentuj nam jasno, czarno na białym argumenty, którymi obronisz swoją (śmiem twierdzić chybotliwą) tezę.
Ot i wszystko.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.