22 sty 2007

HGW: To wina urzędnika od Kaczorów.

No i znalazł się winny. Pani Prezydent w Gazecie Wyborczej ujawniła, kto jest odpowiedzialny za to, że złożyła oświadczenie o działalności męża po terminie.
Jak doszło do tego niedopatrzenia? - pytamy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

- Za sprawę moich oświadczeń odpowiadał jeden z urzędników, którego odziedziczyłam po poprzedniej ekipie - mówi pani prezydent.
Źródło: Jan Fusiecki, Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz utrzyma się w ratuszu, GW, link do strony.

W sobotę po południu pisałem o możliwych miękkich usprawiedliwieniach dla HGW:
Najpierw można się spodziewać ataku a jednocześnie zacznie się miękkie usprawiedliwianie HGW: że prawo nie jest precyzyjne, że tylko jeden dzień spóźnienia, że bałagan w Ratuszu pozostawiony po Kaczorach, że Święta były.
Oskarżenie jednego z urzędników z poprzedniej ekipy (wiadomo bałagan) oznacza, że użyto już wszystkich w/w argumentów, nawet tych ze Świętami (Robert Walendziak w TVN24).

Ale dzielna Pani Hania się nie poddaje:
Działacze partii braci Kaczyńskich chcą najpierw zmusić Radę Warszawy, by uznała, że mandat prezydent Warszawy wygasł. Rada najpewniej tego nie zrobi, bo PO ma tu najliczniejszy klub. Wtedy do akcji ma wkroczyć wojewoda Wojciech Dąbrowski (PiS). Ma nadzór prawny nad Radą Warszawy i za dwa miesiące jako tzw. organ nadzoru może wydać decyzję o wygaśnięciu mandatu Hanny Gronkiewicz-Waltz.

- Nie poddam się. Odwołam się od takiej decyzji do sądu - zapowiada prezydent Warszawy.

Sprawa przeciągnie się więc o kolejne miesiące. Jedni mówią, że zamieszanie potrwa pół roku; inni, że na prawomocny werdykt sądu trzeba będzie czekać nawet rok.

- Zamierzam normalnie rządzić Warszawą, podejmować wszystkie ważne decyzje; pracować tak jak dotąd po 12 godzin na dobę - zapowiada Gronkiewicz-Waltz.
Źródło: Jan Fusiecki, Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz utrzyma się w ratuszu, GW, link do strony.

Ciekawe, co na to powiedzą urzędnicy, dla których kampania wyborcza właśnie się rozpoczęła i kto teraz zgłosi się do konkursu na dyrektorów/wicedyrektorów nie mając pewności czy będzie dyrektorował choćby przez pół roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.