22 sty 2007

HGW: Mąż prowadzi działalność w całej Polsce, ale nie w Warszawie.

No to się zrobiło jeszcze ciekawiej.
"Nie miałam obowiązku składania oświadczenia majątkowego męża, gdyż wykonuje on działalność gospodarczą poza terenem gminy Warszawa" - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Według Gronkiewicz-Waltz to, że złożyła oświadczenie o działalności gospodarczej męża, wynika z jej "nadgorliwości". Jej zdaniem, prawo nie nakłada na nią obowiązku składania takiego oświadczenia, skoro mąż nie wykonuje działalności gospodarczej na terenie gminy, gdzie ona pełni funkcje samorządową.
Link do wiadomości.

To po co składała to oświadczenie?

Jeżeli wykonywał zlecenia dla firmy zlokalizowanej w Warszawie to czy prowadził działalność na terenie Warszawy?

I jeszcze to, ale chyba nie podchodzi pod działalność.
"Andrzej Waltz, mąż pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, wraz z najbliższą rodziną byli właścicielami największego pakietu akcji (27 procent) udziałów kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie. Akcje kamienicy zostały sprzedane spółce akcyjnej z kapitałem w 90% zagranicznym przy pomocy umów wstępnych (ekspektatywa), gdyż formalnie spadkobiercy nie posiadają jeszcze wpisu w księdze hipotecznej i nie mogą kamienicy sprzedać przed jego uzyskaniem. Dopiero 3 listopada powstał akt przekazania kamienicy spadkobiercom, już po sprzedaży kamienicy."

17 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Nie "wykonywał zlecenia" ale był zleceniodawcą. Co nie zmienia faktu, że ktoś przepisu nie doczytał a teraz jest dym...

pretm pisze...

Lista jest zatytułowana:

TRANSEKO lista zleceniodawców i partnerów.

Być może uczestniczył w realizacji jednego z projektów jako partner. Na stronie jest lista projektów i nie ma go jako klienta/zleceniodawcy.

Anonimowy pisze...

Tonąca brzydko się chwyta. Poziom merytoryczny tego argumentu pokazuje, że już nie ma pomysłu na odwrócenie biegu wydarzeń.

Anonimowy pisze...

@pretm

To nie jest istotne! Po pierwsze, raczej wszyscy wpisują "Teren całej Polski", bo to nic nie kosztuje a po co się ograniczać. Po drugie, nawet jak wpisał Małkinię, to nikt mu nie zabroni prowadzić działalności w Wawie (bo to by dopiero było idiotyczne) chyba, że jest to jakaś działalność licencjonowana (a chyba nie jest).

pretm pisze...

Chyba jednak będzie z tego awantura.

Jeżeli prowadzi biuro w Warszawie, lub przynajmniej ma biuro tam gdzie mieszka, to dla mnie oznacza to, że prowadzi działalność w Warszawie. Bo chyba nawet jeżeli opracowuje coś na zlecenie firmy z poza Warszawy to przygotowuje to w biurze.

Dodatkowym czynnikiem świadczącym o tym byłoby gdyby wykonywał zlecenia dla innej firmy w Warszawie.

Anonimowy pisze...

Zaczekajmy.

Jeśli mężuś ma wpisane jako miejsce wykonywania całą Polskę, to na pewno się o tym niebawem dowiemy. Jeśli nie, to też. :)

Anonimowy pisze...

Hanka mówi, że "mąż NIE WYKONUJE działalności na terenie Wawy". Tzn. ma biuro gdzieś poza Warszawą, w którym pracuje? Żałosna jest cała ta szopka z wykrętami.

Anonimowy pisze...

Podpowiadam:):

Podstawowe dane przedsiębiorcy
Numer ewidencyjny : 81011
Imię : Andrzej
Nazwisko : Waltz
Nazwa : Andrzej WaltzProjekty-Konsultacje-Oprogramowanie.
Data rozpoczęcia działalności : 1996-06-17
Adresy miejsc wykonywania działalności
04-715 Warszawa, UL. Kożuchowska 2 A -siedziba (adres siedziby przedsiębiorcy)

Opis przedmiotu wykonywanej działalności
Opracowanie programów komputerowych, projektowanie i konsultacje z zakresu informatyki i transportu lądowego. (w zakresie posiadanych kwalifikacji).
źródło:
http://gimli-1.um.warszawa.pl/edg_wyszukiwarka/edg_wyszukiwarka_det.asp?id=91605

Numer ewidencyjny : 40035
Imię : Andrzej
Nazwisko : Waltz
Nazwa : Data rozpoczęcia działalności : 1991-04-07
Adresy miejsc wykonywania działalności
Warszawa, UL. Łukowska 9 m 42 (adres siedziby przedsiębiorcy)

Opis przedmiotu wykonywanej działalności
opracowanie programów komputerowych,projektowanie,konsultacje,handel,poś Pod warunkiem przestrzegania wymagań sanitarnych. Z wyłączeniem wyrobów i usług koncesjonowanych lub wymaganych zezwoleń przepisami ustaw szczególnych.

źródło:
http://gimli-1.um.warszawa.pl/edg_wyszukiwarka/edg_wyszukiwarka_det.asp?id=64611

pretm pisze...

Dzięki za podpowiedź. Warte publikacji.

Anonimowy pisze...

Skoro już się okazało, że jednak wykonuje na terenie Warszawy, to w następnym oświadczeniu Bufetowa powie, że wykonywał, ale teraz nie wykonuje i jak pisałam oświadczenie, to też nie wykonywał tylko oglądał telewizję. Tylko dlaczego w oświadczeniu napisała (zapewne, bo na strobie ratusza oświadczenia Bufetowej wciąż nie ma), że wykonuje?

Anonimowy pisze...

Podobno prawnicy Dosi przygotowują kolejne oświadczenie, z którego dowiemy się, że ten pan to wcale nie jest jej mąż.

pretm pisze...

"Podobno prawnicy Dosi przygotowują kolejne oświadczenie, z którego dowiemy się, że ten pan to wcale nie jest jej mąż."

Aaaa, wszystko jasne. Bo to jest brat bliźniak a jej mąż zaginął w tajemniczych okolicznościach 10 lat temu (niektórzy mogli by powiedzieć, że uciekł od żony, ale to byłoby bardzo złośliwe). Jego miejsce zajął właśnie ten brat bliźniak a Pani Hania się nie zorientowała, bo ona jest bardzo zapracowaną kobieta. Przypadkiem wyszło to na jaw przy okazji sprawy z oświadczeniami.

Prawa do filmu na podstawie tej historii zakupi TVN a GW będzie drukować powieść w odcinkach.

Anonimowy pisze...

To jeszcze cytacik z onetu: "Prezydent stolicy argumentowała, że choć mąż zarejestrował działalność w Warszawie, to wykonuje ją na terenie całego kraju. "

http://wiadomosci.onet.pl/1470394,11,item.html

:)))))))))

Anonimowy pisze...

Z tego, co mówi HGW, wynika, że jej mąż jest cały czas w rozjazdach. Zmiast w domku albo w pobliskim biurze opracowywać te wszystkie programy i projekty, musi biedak jeździć po Polsce...:(

pretm pisze...

"że choć mąż zarejestrował działalność w Warszawie, to wykonuje ją na terenie całego kraju."

Żeby ta awantura nie skończyła się ogłoszeniem niepodległości stolicy przez władze Warszawy:) Tak, żeby nikt nie mógł powiedzieć, że jak AW ma wpisane w rejestracji "na terenie RP" to Warszawa się również zalicza.

Anonimowy pisze...

A tak w ogóle, to on się w Wawie nie urodził, więc czego sie go czepiać. Taki mąż to nie mąż. Poza tym ona z nim nie śpi. Można by tak pisać i pisać - tylko po co? Jaki jest kóń, każdy widzi...

Anonimowy pisze...

a mnie sie wydaje, ze ta niepozorna wzmianka o dziwnym handlu kamienica na Noakowskiego 16, ma kluczowe znaczenie w całej tej sprawie. Cos tu komus nie pasowały terminy...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.