22 sty 2007

Oświadczenia i HGW raz jeszcze.

Na marginesie głównego wątku.

Oto formularz oświadczenia o działalności gospodarczej, składanego zgodnie z art. 24j ustawy z 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz.U. 2001r. Nr 142 poz. 1591), który jest opublikowany na stronach Biuletynu Informacji Publicznej m.st. Warszawy.Jeżeli takie oświadczenie zgodnie z tym formularzem HGW złożyła 28 Grudnia i wypełniła rubrykę "prowadzi działalność gospodarczą na terenie m. st. Warszawy" wpisując firmę męża, to teraz po miesiącu mamy wierzyć, że świadomie w imię przejrzystości i nadgorliwości skłamała w tym oświadczeniu?

Teraz twierdzi, że nie musiała złożyć tego oświadczenia, bo mąż nie prowadzi działalności w Warszawie, ale do końca nie wiem jakie oświadczenie złożyła.

I jeżeli złożyła to oświadczenie i podała w nim nieprawdę, to czy ma zastosowanie ten przepis?
7 komentarzy:

ckwadrat pisze...

Ja w kwestii formalnej. Ponieważ Hanna Gronkiewicz-Waltz zajmuje od 27 grudnia ub.r. stanowisko prezydenta Warszawy bezprawnie, proponuję wyraźnie to zaznaczyć i nie tytułować uzurpatorki prezydentem stolicy. Co najwyżej byłym.

Anonimowy pisze...

Jeżeli faktycznie od 27 grudnia zajmuje to stanowisko bezprawnie, to również wszystkie prezydenckie decyzje podjęte przez nią od tego czasu są nieważne.

Anonimowy pisze...

I wynagrodzenie też pobiera bezprawnie? A właśnie zaczęła "załatwiać" sobie podwyżkę, chyba trochę lekkomyślnie, bo potem będzie miała więcej do zwrotu.

pretm pisze...

Zapewne nie, ale jeżeli byłaby podstawa do zaskarżania jej decyzji od 28 Grudnia to ciekawe czy firmy mogłyby domagać się odszkodowania za anulowany przetarg na most Północny.

ckwadrat pisze...

Pretm - bezprawnie jest prezydentem nie od momentu, kiedy złożyła oświadczenie majątkowe męża, tylko od pierwszej minuty po "deadlinie", czyli od 0.00 27 grudnia.

Anonimowy pisze...

Możecie truć, ględzić, gadać, mielić, a i tak nie zmienicie faktu, że HGW wygrała uczciwe, demokratyczne wybory, a wy je PRZEGRALIŚCIE. Żal mi Was.

prawnik pisze...

Ciekawe jak poradzi sobie teraz z kupcami?

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.