18 sty 2007

Gdzie jest audyt?

Na początku urzędowania obiecywano audyt. Oto fragment z wypowiedzi Pani Poseł Julii Pitery dla Radia PiN.
CS: Hanna Gronkiewicz-Waltz - prezydent Warszawy zapowiedziała w sobotę audyt rządów Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy poznamy wyniki?

JP: Chciałabym od razy wyjaśnić jedną rzecz. Chodzi już taka opinia, że audyt finansów kosztuje 2 % wartości budżetu miasta. Ten budżet jest ponad 8,5 mld złotych, więc od razu chciałam uspokoić wszystkich, żeby się nie dawali w tego typu propagandę wkręcać. To jest audyt mechanizmów miasta, audyt urzędowy, audyt postępowań administracyjnych.

CS: Czyli będzie tańszy?

JP: To jest to, o czym powiedziałam na początku, przegląd urzędników i wykonywanych przez nich funkcji.

CS: To kiedy poznamy wyniki?

JP: Ja myślę, że to z kwartał musi potrwać. Najpierw trzeba wyłonić osoby, które tego audytu dokonają.
Źródło: 04.12.2006, Gość Radia PiN 102 FM Julia Pitera, link do strony.

Temat audytu jakby troszkę ucichł. Nie ma informacji o tym, kto został wybrany (w oryginale miała być niezależna firma) a miesiąc już miną.

Jeszcze w Grudniu w TokFM HGW mówiła:
Wkrótce ogłosimy przetarg na audyt zewnętrzny, to nie jest, tak jak to robił Lech Kaczyński, szukanie winnych, tylko stwierdzenie czy efektywność działania urzędu jest odpowiednia do zadań, które są.
Być może wkrótce oznacza, tak z kilka tygodni, ale przejrzałem serwis ogłoszeń o zamówieniach publicznych i żadnego przetargu na audyt nie było.

Jest przetarg na dostawę 7700 kg bananów oraz montaż i demontaż dwóch dekoracji Pałacu Kultury i Nauki z okazji Dnia Zakochanych (będzie miała HGW co odsłaniać), ale żadnego audytu nie ma.

To jak te wszystkie zmiany wprowadzają bez obiecanego audytu?

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Gdzie są konkursy?

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_070118/warszawa_a_3.html

"Hanna Gronkiewicz-Waltz bez konkursów zatrudnia kolejnych urzędników na kierowniczych stanowiskach w ratuszu. Przybywa p.o. dyrektorów, wicedyrektorów, rzeczników

Powoływanie urzędników w drodze konkursów wymusza na władzach miasta ustawa. Hanna Gronkiewicz-Waltz deklarowała też w kampanii wyborczej, że będzie w ten sposób zatrudniać pracowników w ratuszu. Na razie jednak nie wywiązuje się z obietnicy."

pretm pisze...

Nie zabrałem się jeszcze za prasę, ale po przeczytaniu umieszczę wpis pod zaproponowanym tytułem, aby pasowało do serii Gdzie jest/są.

Anonimowy pisze...

"Jest przetarg na dostawę 7700 kg bananów"

Może jak PO-lewaki będą robić fajne cyrkowe sztuczki, to Dosia będzie im rzucać banany?

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.