22 gru 2006

SISKOM a PO raz jeszcze.

Na forum gazeta.pl zamieszczony został link do postu w którym pytałem o komunikację wewnątrz warszawskiej Platformy a dokładniej radnych PO ze stowarzyszenia SISKOM i wiceprezydentem Wojciechowiczem. Chodziło o rozbieżność zdań w sprawie metra na Tarchomin i mostu Północnego.

W odpowiedzi pojawił się następujący komentarz autorstwa jaa_ga (czyli Elżbiety Igras, Radnej PO, SISKOM jak wskazywał jeden z czytelników BW):
przynajmniej ja nie mam zamiaru odnosić się do treści, zawartych w blogu, który JUŻ w tytule unaocznia zerowy poziom kultury dyskusji i do tego szafuje pomówieniami. Nie licz na wciągnięcie mnie w pyskówkę, autorze. Żałosne są te wasze prowokacje.
Jeżeli komentarz faktycznie należy do Pani Radnej to proponowałbym konkretniej o tych pomówieniach, pyskówkach i prowokacjach, które wobec SISKOMU przeprowadziłem w tym jednym poście.

W wątku na forum pojawił się również komentarz bardziej merytoryczny:
No cóż, gdyby ten ktoś zechciał trochę głębiej pogrzebać w dokumentach, to by dobrze wiedział, że SISKOM - juz od dawna postulował wydłuzenie linii metra na Trachomin - tyle, że nie Mostem Północnym, a specjalnym krytym mostem "metrowym" zlokalizowanym na północ od Mostu Północnego i planowanej linii szybkiego tramwaju.
Tak więc ze strony SISKOM-u nic się nie zmienia i stanowisko jest kosekwentne. Metro na Tarchomin - ale nie Mostem Pólnocnym zamiast tramwaju. Chyba ktoś to opacznie zrozumiał i później fakt medialny zaczął żyć własnym życiem.
Dobrze, to w takim razie warto zapytać, jaki merytoryczny wkład miało stowarzyszenie SISKOM w punkt programu wyborczego (uwidoczniony na mapce), według którego metro ma być przeprowadzone przez Most Północny.

Oto zdjęcie (znalezione na forum chomiczowka.vh.pl), które zostało zrobione 29 Sierpnia. Za HGW Wojciech Tumasz – rzecznik prasowy stowarzyszenia SISKOM.A oto fragment relacji z wydarzenia:
29 sierpnia, dzień po spotkaniu z przedstawicielami piętnastu organizacji zajmujących się komunikacją i transportem w stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła swoje sposoby na przejezdną Warszawę.
Uczyniła to w miejscu, w którym w 2006 roku powinien stanąć Most Północny. Kandydatka wskazała na komunikacyjne priorytety dla miasta oraz nakreśliła plany przyśpieszenia inwestycji komunikacyjnych w mieście.

W konferencji wziął udział prof. Marek Rocki –senator PO i były rektor SGH oraz Wojciech Tumasz – rzecznik prasowy stowarzyszenia SISKOM (Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji).
Czy na tej konferencji Pani Prezydent przedstawiała koncepcję metra jadącego po moście Północnym czy koncepcję według pomysłów SISKOMu?

Czy nie jest tak, że stowarzyszenie (a przynajmniej rzecznik) firmowało program HGW w tym zakresie pomimo tego, że się z nim nie zgadza i ma do niego zastrzeżenia?

I najważniejsze:

Czy w trakcie kampanii (i tej konferencji) SISKOM informował HGW, że poprowadzenie metra mostem Północnym może oznaczać, że jak to określił Pan Tumasz w Dzienniku "W najgorszym razie most może być gotowy dopiero w 2015 roku"?

PS. Wątek na forum gazety został właśnie usunięty.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Paranoja i Schizofrenia

pretm pisze...

Napisz coś konkretnego to podyskutujemy.

Anonimowy pisze...

Konkretnego?
No, to np. dlaczego zostały skasowane komentarze, jakie tu były poprzednio?

pretm pisze...

Jakie komentarze?

To jest tylko jedna z kilku notek w tym temacie. Pełno komentarzy można znaleźć pod innymi. Np. tuaj Również tych, w których jest inne zdanie w tej kwestii.

Nie wspominając, że jest cała notka z kopią korespondencji z SISKOMem, która zakończyła dyskusję.

Anonimowy pisze...

Dlaczego zostały usunięte komentarze, które były TU, pod tym tekstem? Nie pasowały do ideologii?

pretm pisze...

Już sobie odtworzyłem dyskusję pod tym postem. Z bardzo prostego powodu nie ma tu komentarz.

Ponieważ ktoś poprosił o usunięcie anonimowych komentarz na temat Pani Radnej Igras (niepochlebne dla niej). A ponieważ komentarz z prośbą zawierał powtórzenie tych zarzutów to również został usunięty.

Gdybym kasował komentarze ze względu na jakąś ideologię to nie byłoby tych krytycznych pod notką, do której umieściłem link.

Anonimowy pisze...

Ok, dzięki.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.