27 gru 2006

Przegląd programu HGW - Warszawskie Centrum Kongresowe.

Kontynuując wyliczanie obietnic, które znalazły się w programie wyborczym HGW dziś notka o Warszawskim Centrum Kongresowym.

Niestety w programie (poza przytaczanymi poniżej fragmentami) nie znalazły się żadne konkretne propozycje (lokalizacja, finansowanie, przybliżone koszty). Przejrzałem też aktualności na gronkiewicz.pl i żadnych dodatkowych planów nie znalazłem.

Być może nowej władzy, która nie ma własnych propozycji pozostanie wykorzystanie pomysłów, które zgłosiły poprzednie władze (fragment poniżej).

Z programu HGW:
Nasza metropolia dotkliwie odczuwa brak Warszawskiego Centrum Kongresowego. Przy współpracy z kapitałem prywatnym doprowadzimy do jego szybkiej budowy, co pozwoli zapełnić kalendarz międzynarodowych i krajowych imprez wystawienniczych, festiwalowych i targowych o wysokim prestiżu. Zadbamy, by Centrum było funkcjonalną częścią większego kompleksu usługowego, tak, aby oferta dla uczestników konferencji oraz osób towarzyszących była szeroka i zróżnicowana. Chcemy by kompleks ten stał się zalążkiem miasteczka biznesowego na wzór nowojorskiej Wall Street.

Chcemy by w nadchodzącej kadencji samorządu powstało kilka funkcjonalnych i charakterystycznych obiektów i kompleksów kulturalnych, m. in. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe z salą koncertowo - kongresową na ok. 5000 widzów, Stołeczne Centrum Rozrywki czy Laboratorium Dziedzictwa Kulturowego Warszawy.
Źródło: Program samorządowy Platformy Obywatelskiej, link do strony.

A teraz, co przedstawiła poprzednia władza:
Około 8 000 miejsc w samej części kongresowej, budowa do 2010 r. za około 0,5-1 mld złotych, przy wkładzie Miasta najprawdopodobniej ograniczonym do wartości gruntu - to plany budowy Warszawskiego Centrum Kongresowego ogłoszone dzisiaj przez Kazimierza Marcinkiewicza, pełniącego funkcję prezydenta m.st. Warszawy oraz Michała Borowskiego, Naczelnego Architekta Miasta.

- Dzisiaj prezentujemy to, co zapowiadaliśmy sto dni temu. Jest to projekt centrum konferencyjno-wystawienniczego, którego Warszawa bardzo potrzebuje, o którym mówi się już od wielu lat. - ogłosił Kazimierz Marcinkiewicz -Teraz przechodzimy od słów do czynów. Przedstawiamy propozycję wybudowania takiego centrum. Prezentowane są cztery lokalizacje, sposób realizacji partnerstwa publiczno-prywatnego. Gotowy jest również harmonogram wszystkich działań, jakie zostaną podjęte, by do 2010 roku tak duże centrum konferencyjne zostało w Warszawie wykonane.
Źródło: Serwis um.waraszawa.pl, Aktualności, link do strony.

Teraz czekamy na konkretne propozycję HGW.

Tylko żeby się nie skończyło na wykorzystywaniu pomysłów KM, bo ktoś będzie musiał wejść pod stół i odszczekać kilka rzeczy mówionych o Marcinkiewiczu w czasie kampanii.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

No, zbuduje się to Centrum gdzieś w Ursusie albo na dalekim Targówku, a wcześniej proponowane lokalizacje sprzeda się zaprzyjaźnionym deweloperom, na czym miasto zyska "setki milionów zł". Wtedy będzie i obiecane Centrum (na wygwizdowie) i zadowoleni deweloperzy (na bankietach u nowej władzuchny).

Anonimowy pisze...

O tym, jak WPRD i inne firmy postanowiły się w Warszawie odkuć po latach posuchy:

http://komentarz.salon24.pl/3075,index.html

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.