21 gru 2006

PiS: Szantaż w wydaniu PO na Ochocie?

News pewnie szybko przejdzie w zapomnienie, więc przytaczam go w całości za PAP/onet.pl
PiS zarzuca stołecznej PO polityczny szantaż

Według przedstawicieli stołecznego PiS, przewodniczący Rady Dzielnicy Ochota Piotr Żbikowski (PO) zaproponował członkowi klubu radnych PiS Edwardowi Markowskiemu, przedłużenie umowy o pracę w zamian za nieobecność podczas środowej sesji rady.
Według działaczy warszawskiego PiS, we wtorek do Markowskiego - pracownika Dzielnicowego Biura Finansów Oświatowych - zadzwonił Żbikowski z propozycją, która zakładała, że w zamian za nieobecność radnego PiS na najbliższej sesji rady dzielnicy, zostanie mu przedłużona umowa o pracę. Obecna wygasa z końcem roku.

Nieobecność radnego PiS na sesji miała pomóc w przełamaniu pata związanego z wyborem wiceburmistrzów Ochoty.

Na czwartkowej konferencji Markowski podkreślił, że jego głos był decydujący, bo na poprzedniej sesji nie został wybrany zarząd dzielnicy ze względu na podział głosów - 11 osób było za, 12 przeciw.

Szef warszawskiego PiS Wojciech Dąbrowski uważa, że cała sprawa jest bulwersująca. "Z niepokojem przyglądamy się temu, co się dzieje w mieście, jakie metody przyjęła PO" - mówił. Jak dodał, "takich metod jeszcze nikt w polityce nie stosował".

Z kolei szefowa warszawskiej Platformy Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w rozmowie z PAP, że jest wysoce wątpliwe, by taka propozycja ze strony Platformy mogła paść.

"Znam osobiście pana Żbikowskiego i nie wydaje mi się, żeby mógł coś takiego zrobić" - podkreśliła.
Ponieważ mamy słowo przeciw słowu proponuje podejść ostrożnie do tej informacji.

2 komentarze:

pill2 pisze...

Nie minelo pare miesiecy i juz sie "zaczyna" miejmy nadzieje, ze "bitwa warszawska" bedzie takim "pyrrusowym zwyciestwem" dla PoLipa. Dlatego ten blog jest tak wazny, a moze sie okazac bardzo wazny za dwa lata. "Two thumbs up" i jedziemy dalej:)

Anonimowy pisze...

Odnoszę wrażenie, że HGW troszeczkę się pogubiła. Chce pół roku na uporządkowanie tego co zastała. To chyba nie tak się rządzi. Porządkować można papiery, ale miasto przecież zyje i na głupotki propagandowe to czasu nie można raczej poświęcać.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.