5 gru 2006

Paweł Czekalski - wielki polidowy budowniczy Warszawy.

Kilka artykułów w Życiu Warszawy omawia plany inwestycyjne nowej ekipy.
"W kilkanaście dni po wyborach zwycięska Platforma zaczyna realizację swojej wizji Warszawy. Odsądzając od czci i wiary rządy ekipy Kaczyńskiego, odrzuca plany najważniejszych inwestycji ostatnich lat."


Paweł Czekalski
cytowany w Życiu Warszawy zaprezentował kilka swoich poglądów na niektóre inwestycje:
"Jeśli premier chce Stadionu Narodowego, to niech da na tę inwestycję pieniądze – mówi Paweł Czekalski, szef klubu PO. Radny właśnie analizuje budżet miasta na 2007 r.
Stwierdził, że poważnie trzeba przedyskutować kwestię przeznaczenia pięciu milionów złotych na prace przygotowawcze związane z planami uruchomienia Stadionu Narodowego.
– Miasto obiecało już pomóc w rozbudowie obiektu Legii. To jest stadion warszawski, tamten rządowy, więc niech rząd go finansuje."
Czyli możemy zapomnieć o Stadionie Narodowym (a tak naprawdę ośrodek sportu bo nie tylko o stadion chodziło), bo nie po to platformersy wygrały wybory, żeby realizować pomysły Kaczorów.
Nie wspominając już o wyjątkowej arogancji Pana Czekalskiego, ale cóż jak zawsze PO wolno więcej.
"Centrum Naukowe Kopernik miałoby zostać przeniesione znad Wisły w inne miejsce. Szef klubu PO w Radzie Warszawy Paweł Czekalski zaproponował, aby tereny te sprzedać inwestorom, za co miasto miałoby dostać "setki milionów złotych". W rozmowie z ŻW dodał, że centrum lepiej przenieść w inne miejsce, np. do Ursusa lub na Targówek."
Dla przypomnienia jest to realizacja wizji Pawła Piskorskiego. A tyle się mówiło przy budowie tunelu wzdłuż Wisły, o "zwróceniu Warszawy w kierunku Wisły".

W odniesieniu do przenoszenia Centrum Kopernika na Targówek lub Ursus mam propozycję dla wielkiego budowniczego Warszawy z polidów:
Spójrz Pan na mapę marzeń Bufetowej, znajdź Centrum Kopernika i sprawdź gdzie je umieściliście jako planowaną inwestycję miasta. A później sprawdź Pan na mapie Warszawy gdzie jest Ursus i Targówek.


Oficjalny serwis Centrum Nauki Kopernik dostępny jest pod tym adresem.
A miało być tak:3 komentarze:

Anonimowy pisze...

mam taką uwagę techniczną dla autora strona, żeby to wszystko sobie gdzieś archwizował u siebie na komputerze, bo szkoda, żeby z powodu jakiejś awarii przepadło tyle pożytecznej pracy

Anonimowy pisze...

W Szczecinie PO już burzy i sprzedaje, to czemu nie w Warszawie:
http://rzeczpospolita.pl/News/1,10,48213.html#48213


Szczecin: Nowy prezydent z PO chce zburzyć stadion
Nowozaprzysiężony prezydent Szczecina Piotr Krzystek - popierany przez Platformę Obywatelską - o nowym stadionie mówił już podczas kampanii wyborczej. Jego koncepcja nowego stadionu różniła się zasadniczo od poglądów innych kandydatów. Wszyscy pozostali planowali renowację obecnego stadionu Pogoni. Krzystek natomiast twierdzi, że to zbyt stary obiekt i nie nadaje się do remontu. Chciałby go zburzyć, a tereny po nim sprzedać pod budownictwo. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży parceli, które są położone w centrum miasta, miałyby stanowić wkład własny Szczecina. (ks, PAP)

pretm pisze...

"bo szkoda, żeby z powodu jakiejś awarii przepadło tyle pożytecznej pracy"

Tak zrobiłem, dziękuję za radę. Awarii lub ataku fanów Pani Prezydent:)

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.