20 gru 2006

O wiadomościach bez odpowiedzi.

Przy okazji pisania niektórych postów postanowiłem wysłać kilka próśb o komentarz do Biura Prasowego i Biura Prezydenta korzystając z adresów mailowych opublikowanych na oficjalnej stronie miasta.

Ponieważ jednak zostałem zignorowany zacząłem zastanawiać się czy w ogóle ma to jakiś sens.

Oto wiadomości, które wysłałem:

December 11, 2006 3:15:11 PM - Pytanie o: "Będziemy kończyć pierwszą linię metra."
Dzień Dobry,
Chciałbym zapytać o fragment wywiadu, który udzieliła Pani Prezydent Rzeczpospolitej. Na pytanie "Gdy spotkamy się za rok, z czego będzie można panią rozliczyć?" Pani Prezydent odpowiedziała między innymi: "Będziemy kończyć pierwszą linię metra."

Ponieważ w materiałach na stronie http://www.gronkiewicz.pl/ znajduje się mapka komunikacji miejskiej na której pierwsza linia metra kończy się na stacji Modlińska, to czy mam rozumieć, że za rok na ukończeniu będzie już odcinek na Tarchominie? Czy taka jest obietnica Pani Prezydent?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

M
December 7, 2006 12:38:52 PM - Zapytanie dotyczące audytu i zwolnienia Michała Borowskiego.
Witam,
Byłbym wdzięczny za informację, dlaczego ze zwolnieniem Pana Michała Borowskiego ze stanowiska Naczelnego Architekta Miasta nie zaczekano na wynik audytu zapowiadanego przez Panią Prezydent?
Czy jest tak, że wyniki audytu będą miały wpływ na ocenę wszystkich pracowników czy tylko niektórych?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
M
December 6, 2006 10:00:10 AM - Pytanie o szkołę bez Giertycha (OK trzecie pytanie jest przedwczesne, ale podyktowane troską o nowe plany wiceprezydenta.)
Witam,
W związku z mianowaniem Pana Włodzimierza Paszyńskiego, który w kampanii mówił o szkole "bez Giertycha" chciałbym uzyskać informację jak w praktyce będzie realizowana obietnica szkoły "bez Giertycha"?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
M
Nie wydaje mi się, że te krótkie pytania są aż tak obraźliwe, aby nie doczekać się nawet grzecznego "bez komentarza".

13 komentarzy:

Unknown pisze...

stary, to co robisz nie ma sensu, więc może zajmij się czymś pożyteczniejszym, np. dokarmianiem sarenek w podwarszawskich lasach... ciężko się z tym pogodzić, ale HGW naprawdę będzie lepszym prezydentem od Marionetkiewicza i od Kaczyńskiego. mam nadzieję, że w przyszłości będzie też lepszym prezydentem Polski...

Anonimowy pisze...

Jeszcze nie zrozumiałeś, że możesz razem z całym PiS-em pocałowąć HGW w dupę ?

Dwa dni temu zobaczyłem jak Dąbrowski ze swoimi rozbieganym oczkami i jakiś drugi na M (to chyba ty) pod Stadionem coś opowiadali. Stary, wasz okres się już skończył. Teraz przyszedł czas oczyszczenia Warszawy (a potem całej Polski po rządach PiS-u, SO i LPR). Dziwisz się i domagasz się tłumaczenia, dlaczego Borowski wyleciał. Dlatego, że jest to szkoła PiS-u - wypieprzyć wszystkich, którzy nie są z nami. A papiery zaraz się znajdą na Borowskiego, Lipca itd. Pamiętaj też o doktrynie Ziobry - brak dowodów świadczy tylko o tym, że zostały już zniszczone.

Unknown pisze...

Tak sobie pomysl chwilke. Gdyby ktos zalozyl blog glupimichalwatch.com i wyslal do ciebie pytania odpowiedzialbys mu? Od razu spozycjonowales sie jako przeciwnik HGW i chwalisz sie ze bedziesz patrzyl na rece. Nie, bedziesz szukal potkniec. Wiec, jakkolwiek by oceniac brak odpowiedzi z biura prasowego nie mozesz sie dziwic, ze cie olewaja. Ta strona moze i by byla konstruktywna, gdyby nie czuc podskornie twoja chec dokopania.

nie wiem czy hgw bedzie dobra albo czy bedzie lepsza od l.k (o co chyba nie trudno)

Anonimowy pisze...

this blog kicks ass. Go get 'em, and don't let the rest get you down.

Anonimowy pisze...

Niech pan nie zwraca uwagi na tych oszołomów platformizmu.

Przyznam, że zrobiły na mnie wrażenie listy obietnic HGW, które są na tym blogu cytowane.

Przyznaję - aż tak dokładnie tej kampanii nie śledziłem, choć o tym, jak niecierpliwie oczekuję wypełnienia przez panią Hanię wszystkich obietnic pisałem na swoim blogu:

http://komentarz.salon24.pl/1969,index.html
http://komentarz.salon24.pl/1659,index.html

Anonimowy pisze...

Platforma pokazała jak rządzi się Warszawą za czasów Piskorskiego. Czasów wielkich inwestycji z których przeciętny warszawiak nic nie ma. Na zachodzie 1% od inwestycji zawsze ma pójść na mieszkańców (np pod wieżowcem robi się atrium dostępne dla wszystkich). Dopiero Kaczyński zaczął takie myślenie - o mieście dla mieszkańców - Muzeum Powstania Warszawskiego, patrole Policji w newralgicznych punktach, walka z piciem piwka na skwerach czy wreszcie rozpoczęte planowanie umiejscowienia Muzeum Sztuki Współczesnej, które ma każda stolica w Europie. Powrót kliki HGW (razem studiowali na SGH - ona, Czarzasty z bratem, Balcerowicz...) wróży jedno - powrót do "inwestycji" czyli mieszkańcy na bok. Żałosne że Komentujące tu Platfusy tego nie dostrzegają.

Anonimowy pisze...

Co by nie mówić, to komentarze platformersów dobrze odzwierciedlają poziom inteligencji i kultury przeciętnego fana tej "opcji".

pretm pisze...

"Jeszcze nie zrozumiałeś, że możesz razem z całym PiS-em pocałowąć HGW w dupę ?"

Nie zrozumiałem i w tej konwencji trudno będzie mi zrozumieć:)

"Dziwisz się i domagasz się tłumaczenia, dlaczego Borowski wyleciał. Dlatego, że jest to szkoła PiS-u - wypieprzyć wszystkich, którzy nie są z nami."

Jeżeli dobrze pamiętam to cała kampania PO bazowała na stwierdzeniu: "my będziemy lepiej rządzić niż PiS". Czyli rozumiem, że ma być tak jak za PiS i teraz jest to OK?

Poza tym nie domagam się tłumaczenia o przyczyny zwolnienia Borowskiego.
Interesuje mnie kwestia obiecanego audytu, bo to on w zapowiedziach miał być podstawą oceny urzędników.

pretm pisze...

"Nie, bedziesz szukal potkniec."

Tak jak pisałem wcześniej po to publikuję programy dla dzielnic i fragmenty głównego programu, aby również otoczenie Pani Prezydent mogło się wypowiedzieć na temat zrealizowanych obietnic.

Anonimowy pisze...

Nie rozumiem tych oponentów, którzy bez żadnych powodów krytykują blog. Normalną rzeczą jest, aby patrzeć na ręce władzy, a zwłaszcza tej pani, która dotąd nie sprawdziła się w pełnieniu bardziej skomplikowanych obowiązków (Londyn). A z jakiej pozycji Platformesi patrza na PIS? Choćby decyzje były słuszne, to z ust Tuska słychac aż do znudzenia slogany bez pokrycia: żle, niedobrze, jeszcze gorzej itp. My jesteśmy przyszłością! Jestem daleki od polityki, ale wypowiedzi wielu polityków platformy takich jak Komorowski, Tusk czy Niesiołowski, a także HGW sprawiają wrażenie, jakby je wypowiadały osoby trochę ograniczone umysłowo. To nie jest wyssane z palca, proszę przeanalizować wypowiedzi tych ludzi, choćby wywiad z Tuskiem
http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/default.asp?ID=2644
żenada!!!!

Anonimowy pisze...

http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/default.asp?ID=2644
pod tym adresem na dole strony można wybrac wywiady z różnymi politykami, niestety POlitycy PO nie grzeszą intelektem....

Anonimowy pisze...

Anonymous said...

Jeszcze nie zrozumiałeś, że możesz razem z całym PiS-em pocałowąć HGW w dupę ?

A to jest właśnie cytat inteligentnej, konkretnej, mądrej, intelektualnie bogatej wypowiedzi członka PO

Anonimowy pisze...

Bardzo jestem ciekawy drugiej linii metra, szczególnie stacji Ks. Janusza i Moczydło, których kolejność pięknie obrazuje "znajomość" Warszawy..
PS: dla niewtajemniczonych - ciekawy jestem czy Park Moczydło zostanie przeniesiony, czy może też ul. Ks. Janusza, tak żeby pasowało do mapki metra.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.