7 gru 2006

Metro w programie HGW: szybkie i niezawodne.

Kontynuując wątek metra dla przypomnienia, co w programie HGW i PO znalazło się na ten temat:
"Opóźnienia w budowie metra to dyżurny temat warszawski. Zamierzamy energicznie podjąć działania zmierzające do szybkiego ukończenia budowy pierwszej linii i uruchomienia budowy drugiej i trzeciej linii w systemie partnerstwa prywatno-publicznego."

"Zainwestujemy w nowe technologie, dzięki czemu drążenie tuneli odbywać się będzie w czasie o wiele krótszym niż dotychczas. Będziemy budować kilka stacji jednocześnie, tak, aby oddawanie do użytku kolejnych odcinków nie ciągnęło się latami. Nie będziemy tracić czasu na jałowe dyskusje o kolejnej zmianie projektowanej trasy - plany są już gotowe i należy po prostu wcielić je w życie."

"W ciągu nadchodzących kadencji doprowadzimy metro na Bemowo, a po drugiej stronie Wisły na Gocław i Targówek. Docelowo zapewnimy każdej dzielnicy mieszkalnej na obrzeżach doprowadzenie przynajmniej jednego ciągu szynowego, czy to w postaci metra czy Szybkiej Kolei Miejskiej. Sprawimy, że w weekendy transport szynowy będzie czynny do późna w nocy."
Oto komunikacyjna mapa marzeń Pani Prezydent:



Wszystko bardzo ładne i słuszne, ale troszkę dziwi mnie składanie obietnic w perspektywie 8 lat, kiedy kadencja trwa 4 lata.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy po 4 latach odpowiedzią jaką usłyszymy od HGW na temat realizacji tych celów będzie: "Ale ja obiecywałam to na koniec drugiej kadencji, więc mamy jeszcze dużo czasu".

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

No cóż. Nauczyli się tego w czym PiS był mistrzem podczas zeszłorocznej kampanii. I co dziwne to wtedy wyznawcom tej partii nie przeszkadzało. Choć było bez porównania bardziej nierealne.

Anonimowy pisze...

http://bp0.blogger.com/_LOyNymEfW24/RXHoT0GuZKI/AAAAAAAAACo/naXQ_vIm5Lo/s1600-h/metro.jpg
Ta mapka to demagogia. Sugeruje, ze bedzie wybudowane tyle a tyle linii... Te wszystkie linie istnieja. Jezdza po nich pociągi.

Tylko ludzie wolą na przykład do Otwocka pojechać autobusem, bo jest taniej i bezpieczniej.

pretm pisze...

Oryginał mapki na oficjalnej stronie HGW
mapka

Jeżeli chodzi o SKM to część się pokrywa.
Bardziej istotne są chyba jednak te 3 linie metra.

pretm pisze...

"Nauczyli się tego w czym PiS był mistrzem podczas zeszłorocznej kampanii. I co dziwne to wtedy wyznawcom tej partii nie przeszkadzało."

Nie rozumiem jak można na każdą obietnicę HGW reagować "A Kaczory też obiecały".

Gdzie wiara w zdolności sprawcze swoich faworytów?

Anonimowy pisze...

A ja nie pamiętam, żeby "Kaczory" obiecały 3 linie metra, ani inne wodoloty czy parostatki.

pretm pisze...

"Choć było bez porównania bardziej nierealne."

Teraz Pisaki na każde pytanie Platformersów o 3 miliony mieszkań mogą odpowiadać:
A zbudowaliście już swoje 3 linie metra? :)

Anonimowy pisze...

Nie znam się na metrze, ani na Warszawie, ale patrząc z boku i bez emocji Ta Pani HGW mówi o rzeczach na których chyba się nie zna, albo celowo sieje propagandę, aby później się użalać, że PIS jest zły bo jej planów rząd nie wziął pod uwagę....Kłania się ekonomia, na której ta pani się podobno zna!

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.