1 gru 2006

Rzeczpospolita: Urzędników ratusza wpadki i dokonania

W dzisiejszej Rzeczpospolitej artykuł pod tytułem Urzędników ratusza wpadki i dokonania.

Kilka cytatów:
"Początek nowej kadencji samorządu to okazja do sumowania dokonań urzędników, którzy dotąd rządzili stolicą.
W ciągu czterech lat poprawiło się poczucie bezpieczeństwa warszawiaków. Wydano miliony złotych na zaniedbywane dotąd dziedziny, jak pomoc społeczna czy służba zdrowia.
Uporządkowano obsługę mieszkańców.
Opracowano istotne dokumenty określające kierunki przyszłego rozwoju. I tylko z samym rozwojem był problem - inwestycje kulały."
I dalej ocena niektórych urzędników.

Ja pozwoliłem sobie zacytować ocenę dokonań Marka Trosińskiego dyrektora Biura Kontroli, którego wymieniałem w jednym z postów wcześniej.
"Przyszedł z NIK na osobistą prośbę Lecha Kaczyńskiego. Stworzył Biuro Kontroli i Audytu. To ono wykryło większość nadużyć z czasów rządów PO - SLD przed 2002 rokiem (m.in. sprawa spółki Sedeco, prywatyzacja GGKO, budowa ratusza w Wilanowie), a wyniki kontroli stały się podstawą zawiadomień o nieprawidłowościach kierowanych przez prezydenta do prokuratury.

Ostatnio Trosiński nadzorował także Biuro Administracji, które uruchamia kolejne wydziały obsługi mieszkańców - jeden z niewątpliwych sukcesów minionej kadencji.

Kontrolował wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych. O sobie mówi, że jest najbardziej nie lubianym urzędnikiem, ale pracownicy cenią jego umiejętności. Po wprowadzeniu w Urzędzie Miasta kodeksu etycznego pracowników samorządowych został pełnomocnikiem ds. etyki; odtąd mówiło się o nim: "najbardziej etyczny urzędnik w ratuszu".
Przypomnę tylko, że według spekulacji prasowych jest jednym z urzędników do zwolnienia.

Na koniec jeszcze jeden cytat:
"Współpracownicy Hanny Gronkiewicz-Waltz mówią, że nie będzie czystek w ratuszu: - Osoby na kluczowych stanowiskach niewątpliwie się zmienią, ale to nie znaczy, że pani prezydent pożegna się ze wszystkimi zatrudnionymi w 2002 roku -mówią.

Z kolei sami urzędnicy straszą się nawzajem: - Ludzie Platformy zapowiadają, że wytną ekipę Kaczyńskiego w pień. Nie tylko w ratuszu, ale w całym mieście."

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Proponuję jakąś notkę w rodzaju "wszyscy ludzie Bufetowej", może być ciekawe dla tych, którzy głosowali "przeciwko moherom" i w efekcie wybrali... promocję pani Fabisiak, działaczki kółek parafialnych, popierającej m.in. "antyaborcyjne" projekty LPR:

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3768476.html

Anonimowy pisze...

widzę, że link chyba się zepsuł, więc jeszcze raz:

http://miniurl.pl/ludzie_bufetowej

pretm pisze...

Dziękuję za propozycję, właśnie zabieram się do przeglądania prasy.

Jest jeszcze kilka kwiatków o których w TV słyszałem jak na przykład Święcicki jako zastępca prezydenta.

QdlatY pisze...

Niezły ten przegląd urzędników. Teraz widać jak na dłoni, że wielu kwalifikuje się do zmian. Prawie wszyscy z tej listy to nieudaczniki! Łącznie z architektem miasta. Szkoda, że autor wpisu nie zdecydował się wkleić kilku portretów tychże urzędników, ale to pewnie dlatego, że nie pasowałoby to do ogólnie przyjętej tezy ...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.