22 gru 2006

Holendrzy mają tworzyć wystawę w Centrum Nauki Kopernik. Czy będą mieli gdzie?

Centrum Nauki Kopernik zakończyło przetarg na wykonawcę dwóch ekspozycji stałych. Wystawy będą projektowane przez zespół firm holenderskich Bruns i NothernLight.

Pełen news ze strony Centrum Nauki jest dostępny tutaj.
"Centrum Nauki Kopernik podpisało umowę na realizację dwóch największych galerii ekspozycji stałej: Człowiek i środowisko oraz Świat w ruchu. Zaprojektuje je i wykona zespół firm holenderskich Bruns i NothernLight - autorzy ekspozycji w najciekawszych muzeach i centrach nauki na świecie.
Stworzą interaktywną, pełną nowoczesnych rozwiązań wystawę – pasjonującą propozycję dla zwiedzających w różnym wieku."
Nie wiadomo czy Holendrom przyjdzie realizować ambitny projekt na Powiślu czy jak sugerował Paweł Czekalski na Targówku. Nowa władza jak na razie nie może się zdecydować. Przytaczana wcześniej wypowiedź:
"Centrum Naukowe Kopernik miałoby zostać przeniesione znad Wisły w inne miejsce. Szef klubu PO w Radzie Warszawy Paweł Czekalski zaproponował, aby tereny te sprzedać inwestorom, za co miasto miałoby dostać "setki milionów złotych". W rozmowie z ŻW dodał, że centrum lepiej przenieść w inne miejsce, np. do Ursusa lub na Targówek."
Wydaje się jednak, że albo pozostajemy przy pierwotnej lokalizacji albo w ogóle. Co wtedy powiemy Holendrom? I jak na taki obrót sprawy zareaguje prasa na Jamajce?

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

A czemu Holendrzy?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.