27 gru 2006

HGW w Trójce.

Pamiętacie jak Pani Prezydent na swojej pierwszej konferencji prasowej po zaprzysiężeniu mówiła dziennikarzom, że teraz to będą się spotykać bardzo rzadko, bo nastał czas pracy przy biurku?

Co do tej pracy przy biurku to nie wiem, ale jeżeli chodzi o parcie na media to HGW ma je nie mniejsze niż KM.
Od czasu tej wypowiedzi Pani Hania zdążyła już wystąpić w telewizji (wywiad dla TVP3), udzielić wywiadów Dziennikowi, Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej i wypowiedzieć się dla francuskiego Le Monde. Nie liczę tych migawek z okazji zapalania choinek, siatkarzy, Chanuki.

Oczywiście nie ma, na co się skarżyć, bo każdy wywiad to okazja do poczytania o planach HGW, ale doradzałbym większą wstrzemięźliwość w wygłaszaniu tego typu kategorocznych stwierdzeń.

Dziś Pani Prezydent zawitała do Trójki a wywiad z nią przeprowadził Michał Karnowski. Zapis wywiadu można przeczytać na tej stronie i posłuchać tutaj.

Można poczytać/posłuchać o remoncie na Krakowskim Przedmieściu, o bilansie otwarcia (zły PiS, prowizorka itd.), prywatyzacji w mieście a reszta o sprawach krajowych, czyli o kandydatach na szefa NBP i perspektywach na nową inicjatywę polityczną Olechowski/Kwaśniewski.

Jest też kawałek o Pawle Piskorskim:
HGW: Ja mogę powiedzieć jako były komisarz ds. warszawskich, wiem, że często Paweł Piskorski chciał uruchomić Andrzeja Olechowskiego i zachowując pewną czujność, uważam, że to może być chęć powrotu Pawła Piskorskiego do wielkiej polityki, w jakimś sensie na plecach Andrzeja Olechowskiego i również Aleksandra Kwaśniewskiego. On przepisał się z tej naszej chadeckiej opcji, jako europarlamentarzysta, do liberalnej opcji. Mogę uprościć, że swoje wpływy chce zachować poprzez Andrzeja Olechowskiego. I to byłoby, z tego punktu widzenia, niepokojące.
Źródło: Salon Polityczny Trójki, link do strony z cytatem.

Ciekawe, że samorządowcy związani z tym nielubianym przez HGW Piskorskim są współautorami projektu statusu Warszawy, który znalazł się w jej programie wyborczym. O tym napiszę jutro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.