6 gru 2006

Gazeta Wyborcza (Redaktorzy domi,iwo,fus): Polidu nie ma !

We wtorkowym artykule Gazety Wyborczej pod tytułem Prezydencka ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz zaciekawił mnie następujący fragment:
"Nowa prezydent Warszawy zapowiadała, że "otaczać ją będą technokraci, a nie politycy". Nie chciała się także jasno deklarować co do samorządowej koalicji PO z Lewicą i Demokratami (LiD)."
Jak rozumiem redaktorzy Gazety Wyborczej (domi,iwo,fus) nie chcą denerwować warszawskich sympatyków Platformy przy śniadaniu (no bo kto by chciał się dowiadywać nad chrupkami śniadaniowymi lub przy porannej kawie, że oddając głos na PO po kilku dniach ma Polidów za sterami miasta?) i uparcie nie informują o nowej koalicji w radzie Warszawy i radach dzielnic.

Proponowałbym zebrać się na odwagę, przeczytać ten fragment z informacji PAPu (przytaczany w moim poście poniżej):
"W nieoficjalnych rozmowach z dziennikarzami radni lewicy przyznają, że ustalono, iż w radzie Warszawy dojdzie do koalicji PO oraz Lewicy i Demokratów, a radni obu tych klubów podzielili parytetowo zarządy 11 z 18 stołecznych dzielnic, w których PO i Lewica zwyciężyły i mogą rządzić samodzielnie. Ustalono również skład komisji w Radzie Warszawy".
i zastanowić się czy jednak nie warto poinformować czytelników/symatyków PO o rzeczywistości.

Chyba, że redaktorzy Wyborczej (domi,iwo,fus) czekają na jakąś oficjalną deklarację, trzymanie się polityków za rączki itd.

Oszczędzę im czekania: Nikt do tej koalicji oficjalnie się nie przyzna.

I przez 4 lata nie będzie można udawać, że Polidu nie ma.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

propozycja:

LiD = Lewica i Demokraci;
Demokraci to "Partia Demokratyczna", czyli PD (PeDe... itd.)
PO + Lewizna i PeDe... = "POLiP"

pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Jest natomiast "PO-LiD" Biuro!
Gdzie się spotykają? Może "gazieta wyrobcza" ze swoimi śledczymi (w przerwie śledzenia samoobrony w łózkach) nam odpowie ze swoim WIELKIM MECHANIKIEM na czele?

Anonimowy pisze...

To chyba jest sojusz idei i interesów, niekoniecznie musi być sformalizowany!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.