21 gru 2006

Gazeta Wyborcza przepytuje HGW.

Dziś ukazał się w Gazecie Wyborczej ( Iwona Szpala, Seweryn Blumsztajn) duży wywiad z Panią Prezydent. Jest to mocny akcent w ramach akcji GW pod tytułem "Pomagamy Bufetowej jak umiemy".
Nie rozumie jak można nie lubić Platformy Obywatelskiej ale nie ma zamiaru dostarczać posad działaczom swojej partii. Hanna Gronkiewicz - Walz tłumaczy "Gazecie" jak chce rządzić Warszawą
O czym możemy poczytać?

O słynnej niezależności HGW.
GW: Chce Pani decentralizować i jednocześnie nie interesuje się ludźmi, którym zamierza oddać część prezydenckiej władzy?

HGW: Jestem w bliskim kontakcie z posłankami Fabisiak, Piterą i Kidawą-Błońską, z Andrzejem Halickim. Konsultantami w poważniejszych problemach są Donald Tusk i Grzegorz Schetyna.
O koalicji polidów, która w języku HGW i GW nazywa się "miękkim porozumieniu politycznym", lub "porozumieniem programowym".
GW: Wróćmy do centrolewicy.

HGW: Będzie porozumienie programowe, co potem zobaczymy. Mamy z LiD podobny pogląd w sprawach edukacji czy decentralizacji władzy.
O audycie, ale bez żadnych konkretów (jaka firma, kiedy, za ile).
GW: Chce Pani budować urząd miasta od nowa?

HGW: Zamówię audyt zewnętrzny. Nie tyle pod hasłem "ścigaj złodzieja", ale efektywności, podziału zadań, zatrudnienia. Już np. widzę, że jeśli chcemy oddawać nieruchomości dekretowe, potrzeba nam o wiele więcej prawników.
A na koniec wspólne wnioski:
GW: Z całej naszej rozmowy wyłania się dość smutny obraz popisowskiej Warszawy.

HGW: Jest zaniedbana, chaotyczna, źle zorganizowana. Niestety, przykro mi to mówić, ale sanacja ratusza zajmie z pół roku.
A o czym nie przeczytacie w wywiadzie, bo dociekliwi redaktorzy nie zdecydowali się, aby wstać z kolan?
  • O metrze, które ma pojechać Mostem Północnym, co wzbudza zastrzeżenia specjalistów.
  • O rezygnacji z trasy szybkiego tramwaju Żerań FSO-Nowodwory-Winnica.
  • O komisji rewizyjnej, która rozpatruje skargi na prezydenta stolicy a szefuje jej radny z PO.
  • O szkole "bez Giertycha".
  • Czy fajniejsze jest zapalanie choinek na Placu Zamkowym czy pod Pałacem Kultury?
Zabrakło też pytań świątecznych, które miałyby ocieplać wizerunek HGW. Pewnie to zostawiono sobie na to wydanie świąteczne, bo te mają z reguły lepszą sprzedaż:)

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Niestety, wszystko wskazuje, że następne 4 lata w Warszawie to będzie nic innego jak Wielka Smuta.

Zastanawia tylko "dynamika", z jaką Dosia już niemal oficjalnie wycofała się ze wszystkich swoich wyborczych obiecanek. Kiedyś to trwało dłużej, dopiero po latach okazywało się, że wcale nie zrealizowano tego, co było zapowiadane, i nawet wtedy "władza" próbowała jakoś się wykręcać, że "obiektywne trudności", że "chcieli i starali się", a Dosia od razu wykłada kawę na ławę (a może na bufet?) i potwierdza, że to było tylko takie pitolenie, żeby przelicytować Marcinkiewicza, i że chyba nikt nie brał tego poważnie, bo chodziło o co innego, o Sprawę Najważniejszą, czyli "odsunąć PIS od władzy!" (i przysunąć do władzy "naszych")

Anonimowy pisze...

Na jakich wyspach o tym piszą?
To jest niestety kobieta, która rządzic nie potrafi samodzielnie. Doradcy są tacy jak i cała PO...

Anonimowy pisze...

zamknąć ją do ciupu razem z 'redaktorami' Wyborczej. Powtórzyć ruch Piłsudskiego i mieć na dłuższy czas spokój - to takie świąteczne marzenie...

Anonimowy pisze...

HGW: Jestem w bliskim kontakcie z posłankami Fabisiak, Piterą i Kidawą-Błońską, z Andrzejem Halickim. Konsultantami w poważniejszych problemach są Donald Tusk i Grzegorz Schetyna.


A Komorowski to co!?
Nie jest mądry!?
A ten bliski kontakt nie ociera się o molestowanie?.....

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.