23 gru 2006

Co obiecała HGW - Wola.

Jednym z istotnych elementów programu HGW i PO były szczegółowe programy dla dzielnic.

Dlatego też zachęcam do zapoznania się z obietnicami wyborczymi nowej władzy, bo jest z czego rozliczać.
Jeżeli któreś podobają się szczególnie proszę o komentarz.

Dziś Wola. Kolejne będą publikowane wkrótce.
 • Działania na rzecz wykonania przebudowy ul. Deotymy.
 • Realizacja ciągu komunikacyjnego Ostroroga - Płocka - Krzyżanowskiego - Brylowska wraz z wiaduktem nad torami kolejowymi do ul. Grzymały i Kopińskiej na Ochocie.
 • Realizacja infrastruktury komunikacyjnej w rejonie Czystego i Odolan włączająca te obszary w tkankę miejską i umożliwiająca rozwój stolicy na zachód od Dworca Głównego.
 • Stworzenie sieci połączeń drogowych łączących główne ciągi komunikacyjne Woli z węzłem Prymasa Tysiąclecia.
 • Uporządkowanie i modernizacja wolskich ulic i węzłów komunikacyjnych: kategorii ponadgminnej, m. in. skrzyżowanie Towarowa - Okopowa - Al. Solidarności, Wolska na odcinku Towarowa - Prymasa Tysiąclecia, ul. Grzybowska, ul. Prosta, ul. Deotymy, ul. Olbrachta, ul. Kolejowa, ul. Prądzyńskiego, Budowa ulic Radziwie i Zawiszy oraz remonty ulic: żelaznej, Wawelberga, Karlińskiej, Góralskiej, Spokojnej i Wawrzyszewskiej.
 • Odblokowanie sprzedaży terenów pod inwestycje mieszkaniowe i gospodarcze.
 • Powrót do niewykonanego pomysłu wolskiego programu rewitalizacji współfinansowego ze środków UE.
 • Rewitalizacja zabudowy w rejonie ul. żelaznej i Złotej.
 • Rewitalizacja ul. Chłodnej wraz z przywróceniem trasy XIX - wiecznego tramwaju konnego i stworzenie ciągu spacerowo - handlowego o dużej atrakcyjności z ograniczeniem ruchu kołowego i stworzeniem deptaka na wzór ul. Nowy Świat.
 • Rewitalizacja zabudowy w rejonie ulic Płockiej, Wolskiej Górczewskiej i Młynarskiej ze szczególnym uwzględnieniem dawnego osiedla Wawelberga oraz domu Wawelberga przy ul. Ludwiki.
 • Zlikwidowanie zdegradowanego, starego zasobu budynków komunalnych (sprzed 1945 r.) wraz z odzyskaniem wartościowych gruntów do sprzedaży i przeznaczeniem uzyskanych środków na program rewitalizacji zabytkowych kamienic.
 • Iluminacja wolskich zabytków, świątyń oraz Gazowni Warszawskiej.
 • Powstanie Wolskiego Parku Przemysłowego na obszarze obecnie użytkowanym przez Gazownię Warszawską przy ul. Kasprzaka. WPP integrowałby rozproszone wolskie muzea o charakterze technicznym łącząc funkcje dydaktyczne i wystawiennicze.
 • Wytyczenie na terenie dzielnicy lokalizacji do sprzedaży obwoźnej, obnośnej lub prowadzonej z prowizorycznych stoisk rotacyjnych w celu ograniczenia szpecącego handlu ulicznego.
 • Przywrócenie pierwotnych funkcji wolskim podwórkom poprzez ich odtworzenie, oświetlenie, właściwe zagospodarowanie i doposażenie.
 • Modernizacja ogródka jordanowskiego przy ul. Ludwiki oraz terenów rekreacyjnych przy ul. Ringelbluma oraz w rejonie ulic Pawiej i Smoczej.
 • Budowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej przy Zespole Szkół przy ul. Okopowej oraz dokończenie modernizacji szkolnych terenów sportowych przy ulicach Deotymy, Syreny, Płockiej, Esperanto, Ożarowskiej i żytniej.
 • Kompleksowa modernizacja Lasku na Kole, Parku Moczydło oraz Parku Szymańskiego wraz z uruchomieniem tam lokalnego Parku Rozrywki.
 • Odtworzenie historycznej Reduty Wolskiej dowodzonej przez gen. Sowińskiego i uczynienie z niej ciekawej atrakcji turystycznej.
 • Stworzenie edukacyjnych ścieżek historycznych w miejscach związanych z różnymi wydarzeniami historycznymi na terenie Woli.
 • Ochrona istnienia lokalnych klubów i terenów sportowych (RKS "Olimpia", RKS "Sarmata") oraz licznych sportowych klubów uczniowskich.
 • Zapewnienie wystarczających środków finansowych na rozwój infrastruktury MOS Wola oraz na nowe etaty trenerskie.
 • Działania w kierunku stworzenia na terenie dzielnicy aquaparku z nowoczesnym kompleksem szkolenia sportowego dzieci i młodzieży.
Źródło: Program samorządowy Platformy Obywatelskiej, http://www.gronkiewicz.pl/dlawarszawy_n12.php#dxfbf

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Pomysł na Chłodną jest genialny. Ale wymaga on przynajmniej 2 lat przygotowań. Jeśli to jedno z programu HGW się uda jej zrobić - ma mój głos w następnych wyborach.

Anonimowy pisze...

Cytat: "Ochrona istnienia lokalnych klubów i terenów sportowych (RKS "Olimpia", RKS "Sarmata") oraz licznych sportowych klubów uczniowskich."

RKS "Sarmata" już nie istnieje.....
boisko została zrównane z ziemią, a na jego miejsce postawione będzie luksusowe osiedle

Anonimowy pisze...

No właśnie. "Sarmata" został zamknięty a to był nie tylko teren klubu ale też spory obszar zieleni których jak wiadomo nie ma wiele w tych okolicach Woli. Na Ludwiki też się nic nie dzieje oprócz tego że ERA GSM postawiła maszt z nadajnikiem GSM. Inwestycję przeprowadzono na podstawie zafałszowanych danych.ERA skłamała, podając nieprawdziwą ilość kondygnacji budynku na Szymczaka. Gdyby podali rzeczywiste dane, inwestycja nie spełniała by wymagań zezwalających na budowę anteny telefonii komórkowej. Oczywiście w urzędach wszyscy wiemy jak się załatwia sprawy, dlatego sprawa drugi rok się ciągnie. Urzędy stołeczne sprzyjają ERA GSM, która mimo nakazu wyłaczenia anteny do czasu wyjaśnienia sprawy, wystąpiła już o ...rozbudowę nadajnika na Ludwiki!!!!

Anonimowy pisze...

chętnie będę monitorował działania pani prezydent na ulicy Olbrachta ;))

Anonimowy pisze...

spokojnie, rozliczymy Hankę z Sarmaty!!!niech mi powie, gdzie mogę pograć rekreacyjnie w piłkę na Woli bez narażania się na połamanie nóg na skutek 'równej' nawierzchni?!!!

marek pisze...

Szanowna Pani Haniu dużo Pani mówiła przed swoim wyborem na Prezydenta Warszawy i co z tego wynika. Od grudnia 2008 roku powołałem chłopców do nowo reaktywowanego klubu Sarmata. W 2008 roku wygrali wszystkie prestiżowe turnieje piłkarskie, w jakich wystartowali. I co nie mam obecnie z nimi, co zrobić. Stadion zdewastowany, środków na dalszą działalność nie widać, co mam powiedzieć całej tej grupie chłopców - dziękuje chłopaki róbcie dalej, co chcecie przecież ambicje sportowe przez 10 miesięcy wspólnych spotkań zostały rozbudzone i chłopaki są najlepsi z najlepszych, szkoda ich teraz zmarnować. Może Pani odpowie mi, co w tej sytuacji dalej mam robić. Pozdrawiam serdecznie trener z dużym stażem w zawodzie.

Anonimowy pisze...

SZanowna Pani Prezydent Warszawy chciałbym panią zaprosić na treningi tych młodych chłopców z Sarmaty r97/98 które odbywają się na boisku szkolnym przy ul.Grenady 16 być może pani wywiąże się ze swoich obietnic wyborczych w których obiecała pani pomoc finansową w sprawie klubu SARMATA WARSZAWA RODZIC.

Anonimowy pisze...

> Uporządkowanie i modernizacja wolskich ulic i węzłów komunikacyjnych: [...] ul. Olbrachta

To się chyba częściowo udało bo przynajmniej jest prawdziwe rondo na skrzyżowaniu Olbrachta/Redutowa - naprawdę wielki sukces, ale nie wiem ile w tym roli prezydentowej...

W ostatni weekend wyrównano również Redutową od Olbrachta do Połczyńskiej, też rewelacja :)

Ponadto nie za bardzo rozumiem co trzeba poprawiać w ulicy Góralskiej...

Niemniej jednak cała reszta to raczej leży.

Pozdrawiam,
Marek.

Anonimowy pisze...

Dziękuję p. Gronkiewicz - Waltz za załatwienie sprawy RKS Sarmata rocznik 97-98, która przestała grać znowu w lidze, ponieważ brak było jakiegokolwiek zainteresowania ze strony pani Prezydent.
Rodzic

Anonimowy pisze...

pani Waltz pani dziękujemy za prezydenture

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.