22 gru 2006

Co obiecała HGW - Ursynów.

Jednym z istotnych elementów programu HGW i PO były szczegółowe programy dla dzielnic.

Dlatego też zachęcam do zapoznania się z obietnicami wyborczymi nowej władzy, bo jest z czego rozliczać.
Jeżeli któreś podobają się szczególnie proszę o komentarz.

Dziś Ursynów. Kolejne będą publikowane wkrótce.
 • Wsparcie prac zmierzających do odciążenia ul. Puławskiej przez pilne wyprowadzenie projektowanej trasy NS od lotniska Okęcie na południe.
 • Przebudowa ul. Poleczki oraz wsparcie działań na rzecz budowy wiaduktu nad torami kolejowymi.
 • Wspólne z Mokotowem dokończenie budowy brakującego odcinka Al. KEN w kierunku Mokotowa.
 • Poszerzenie ul. Płaskowickiej na odcinku od ul. Puławskiej do ronda na styku ul. Płaskowickiej i Pileckiego.
 • Dokończenie budowy ul. Pileckiego na odcinku od ronda, na styku ulic Płaskowicka - Pileckiego w kierunku do ul. Belgradzkiej.
 • Przedłużenie ul. Wełnianej do ul. Stryjeńskich.
 • Budowa nowoprojektowanej ul. Kabackiej na odcinku od Al. KEN do ul. Zaruby.
 • Budowa parkingu postojowego dla osób przyjeżdżających do Lasu Kabackiego.
 • Nadbudowa parkingów kolejnymi poziomami w celu zwiększenia liczby miejsc parkingowych.
 • Dokończenie drugiego pasma ul. Rosoła do planowanej ul. Rosnowskiego.
 • Wspólnie z Wilanowem prace na rzeczy szybkiej budowy połączenia Kabat z Powsinem ulicą Rosnowskiego.
 • Uzbrojenie w kanalizację oraz utwardzenie ulic na zielonym Ursynowie.
 • Wsparcie dla dążeń ZOZ w budowie Ursynowskiego Centrum Rehabilitacji Zdrowotnej przy ul. Zamiany (w ramach funduszy UE).
 • Dążenie do stworzenia lokalnego centrum dzielnicy (usługi, rozrywka, kultura, sztuka, integracja) w rejonie Multikina i siedziby urzędu dzielnicy.
 • Stworzenie wieloletniego programu ochrony środowiska dla zachowania sąsiedztwa Lasu Kabackiego i przyległych do niego obszarów.
 • Ochrona skwerów i zieleni wewnątrzosiedlowej przed zmianami funkcji (zabudową).
 • Zaadaptowanie terenów w okolicach tzw. Góry Trzech Szczytów (Górki Kazurki) na Park Wyżyny (stanowiące naturalną strefę ochronną Lasu Kabackiego).
 • Budowa parków między ulicami Przy Bażantarni i Jeżewskiego oraz w obrębie Kopy Cwila.
 • Uporządkowanie na terenie całej dzielnicy trwałej zieleni licznych skwerów wraz z małymi formami architektury.
 • Kontynuacja programu rekultywacji stawów i oczek wodnych w zlewni Kanału Jeziorki i Potoku Służewieckiego z uwydatnieniem ich walorów przyrodniczych, a jednocześnie zapobieżeniem ich wylewaniu.
 • Podniesienie atrakcyjności terenów zielonych stanowiących zaczątek przyszłych "miejsc magicznych Ursynowa".
 • Wsparcie dla prac konserwatorskich i remontowych oraz programów udostępniania historycznych obiektów umiejscowionych na terenie dzielnicy.
 • Utworzenie Ursynowskiego Centrum Kultury, usytuowanego tak aby konsolidowało społeczność ursynowską prowadząc misyjną i komercyjną działalność kulturalną, rozrywkową i edukacyjną.
 • Udział dzielnicy w projektach pilotażowych udostępniania różnych usług, np. E-administracji.
Źródło: Program samorządowy Platformy Obywatelskiej, http://www.gronkiewicz.pl/dlawarszawy_n12.php#dxfbf

6 komentarzy:

Unknown pisze...

mała uwaga - program dla dzielnic pisali ludzie z dzielnic, bez sprawdzenia jak to się odnosi
do propozycji sąsiadów i całej Warszwy - stąd mogą być rozbieżności i niespójności.

Anonimowy pisze...

Znakomity pomysł z permanentnym monitorowaniem spełniania obietnic wyborczych i to nie tylko pani HGW!
Sam myślałem o czymś takim podobnym w odniesieniu do posłów i radnych a konkretnie do wypełniania przez nich obowiazków, których de facto się podjęli. Bo doszedłem do wniosku, że nasi wybrańcy mizdrzą się do nas tylko przed wyborami, potem, już po wyborach, dostają prawie wszyscy potężnej amnezji. Nas, swoich wyborców, unikają jak ognia.
Radnych z Ursynowa nie można spotkać na ich cotygodniowych dyżurach. Pytani o to, czym zajmują się, opowiadają o stosunkowo mało ważnych sprawach. Ze swej strony uważam, że nasi wybrańcy są po prostu naszymi pracownikami - wszak żyją i to czasami bardzo dobrze z płaconych przez nas podatków i choćby dlatego nie robią nam żadnej łaski, gdy domagamy się od nich rzetelnego wykonywania obowiązków.
Jako mieszkaniec Ursynowa oczekuję od pani HGW mocnego potrząśnięcia podległymi jej pracownikami i wyprostowania skandalicznych i wieloletnich zaniedbań w tej dzielnicy w dziedzinie regulacji spraw gruntowych.
Bo brak tego unimożliwia potężnej rzeszy spółdzielców Ursynowa skorzystanie z dobrodziejstw ostatniej nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych czyli tzw. uwłaszczenia się!

Skoro, jak wynika z prasy, podwładni pani HGW tak pilnie czytają ten blog, to przeczytają chyba i mój komentarz i zwrócą uwagę swojej szefowej na poruszone przeze mnie sprawy. Nadmieniam, że na przedwyborczym spotkaniu z panią HGW tu na Ursynowie na zadane jej pytania w tej sprawie nie umiała odpowiedzieć. No ale wtedy nie była jeszcze prezydentam Warszawy i miała prawo wielu rzeczy nie wiedzieć. Teraz, rok po wybraniu na funkcję prezydenta stolicy, milczenie w tej sprawie świadczy albo o lekceważeniu Warszawiaków albo o świadomym przymykaniu oka na wielkie nieprawidłowości związane z gospodarowaniem nieruchomościami w Warszawie!

Anonimowy pisze...

Ekipa POpaprańców, rzeczywiście w kwestii Ursynowa wiele narobiła - ale tylko szumu, bo nie widzę - no może poza kawałeczkiem al.KEN - aby coś się w dzielnicy działo. A szumu mnóstwo, co tam nie będzie same CUDA! Weźmy np. nowe parki - kampania medialna i co? NIC!!! Psie odchody jak były tak są dalej...Przykłady można mnożyć, ale po co? Mam nadzieję, że elektorat ćwierćinteligentów z południa stolicy może osiągnie poziom chociażby "półinteligentów"

Anonimowy pisze...

nie obrażaj ludzi, wymyśl coś mądrzejszego. Ja mam inne zdanie, uważam że pod rządami PO na Ursynowie wiele się dzieje, spójrz na ścieżki rowerowe, spójrz na ul. Poleczki, spójrz na nowe budowy, że już nie wspomnę o szerokiej gamie wydarzeń kulturalnych. Pojedź do innych dzielnic, w niewielu miejscach jest tak nowocześnie jak u nas na Ursynowie

Anonimowy pisze...

Jakie "nowe budowy", prywatne inwestycje deweloperow na Ursynowie to nie jest zasluga HGW. Wydarzenia kulturalne zanikly z odejsciem poprzedniej ekipy, teraz "kultura" na Ursynowie to Dni Ursynowa, czyli disko-przytupy i stragany na sciezce rowerowej. Sciezki rowerowe - zart, nie zbudowano praktycznie zadnej nowej, nie remontuje sie starych. Ul. Poleczki to zasluga poprzednich wladz miasta. I tyle o "sukcesach" HGW.

Anonimowy pisze...

Na Wysokim Ursynowie może i coś się dzieje mają powstać nowe parki i ścieżki rowerowe ale na Zielonym Ursynowie dzieje sie bardzo mało i opornie na wielu ulicach nie wodociągów i kanalizacji a także chodników

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.