20 gru 2006

Co obiecała HGW - Praga Południe.

Jednym z istotnych elementów programu HGW i PO były szczegółowe programy dla dzielnic.

Dlatego też zachęcam do zapoznania się z obietnicami wyborczymi nowej władzy, bo jest z czego rozliczać.
Jeżeli któreś podobają się szczególnie proszę o komentarz.

Dziś Praga Południe. Kolejne będą publikowane wkrótce.
 • Przebudowa Ronda Wiatraczna tak, aby stało się ono placem miejskim oraz budowa drogowego połączenia przez tory PKP z Rembertowem i Targówkiem.
 • Budowa drugiej nitki ul. Bora-Komorowskiego, z uwzględnieniem postulatów mieszkańców Gocławia.
 • Budowa trasy Olszynki Grochowskiej, która ma stanowić główną oś komunikacyjną dla całej prawobrzeżnej Warszawy.
 • Poszerzenie ulic Marsa i żołnierskiej. Remont i przystosowanie dla osób niepełnosprawnych kładek dla pieszych nad Trasą Łazienkowską i ul. Grochowską.
 • Zsynchronizowanie sygnalizacji świetlnej na głównych ulicach, by nie powstawały korki (np. ul. Grochowska, ul. Fieldorfa).
 • Utwardzenie wszystkich dróg gruntowych na terenie dzielnicy po wcześniejszym skanalizowaniu domów.
 • Modernizacja Dworca Wschodniego i adaptacja przyległych terenów na cele usługowe, kulturalne i wystawiennicze.
 • Stworzenie kampusu akademickiego na Kamionku. Rozbudowa istniejących i budowa nowych przedszkoli na Gocławiu.
 • Budowa całorocznego lodowiska.
 • Wykorzystanie prawego brzegu Wisły dla popularyzacji sportów wodnych.
 • Podjęcie działań sprzyjających wykupowi mieszkań komunalnych przez najemców.
 • Rewitalizacja i remonty budynków komunalnych.
 • Utworzenie kolejnego domu dziennego pobytu dla seniorów w rejonie ul. Ostrobramskiej. Stworzenie nad brzegiem Wisły strefy rekreacyjno-wypoczynkowej.
 • Adaptacja zabudowy poprzemysłowej na funkcje mieszkalne, kulturalne, a także wystawowo-konferencyjne.
 • Zachowanie tradycyjnego, willowego charakteru Saskiej Kępy i Gocławka.
 • Rewitalizacja wraz z zachowaniem szczególnej funkcji Parku Skaryszewskiego wraz z przyległymi terenami (Bulwar Stanisława Augusta, działki przy Al. Waszyngtona i ul. Kinowej) jako terenów zielonych o charakterze reprezentacyjnym.
 • Uporządkowanie terenów Olszynki Grochowskiej i podniesienie ich atrakcyjności poprzez wytyczenie ścieżek rowerowych.
 • Zwiększenie ilości zieleni ulicznej, tworzenie nowych skwerów.
 • Dokończenie budowy Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej.
 • Utworzenie filii Centrum Promocji Kultury na Gocławiu. Rozwój kulturalnych funkcji Saskiej Kępy (w szczególności ul. Francuskiej) poprzez organizowanie cyklicznych imprez kulturalnych.
 • Rozwój funkcji sportowych i kulturalnych w Parku Skaryszewskim.
 • Organizacja imprez związanych z historią i specyfiką Pragi Południe (np. inscenizacja bitwy pod Olszynką Grochowską, wystawa starych fotografii).
 • Poprawa bezpieczeństwa, poprzez rozbudowę sieci kamer monitoringu wizyjnego, zwiększenie ilości patroli mieszanych Straży Miejskiej i Policji, oraz wprowadzenie na osiedla patroli rowerowych.
Źródło: Program samorządowy Platformy Obywatelskiej, http://www.gronkiewicz.pl/dlawarszawy_n12.php#dxfbf

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Podobają mi się niektóre z obietnic HGW. Szczególni te które są w trakcie realizacji lub zostały już zrealizowane.
Oto przykłady:
- Powstanie filii Centrum Promocji Kultury na Gocławiu - niestety ta filia juz powstała
- Budowa drugiej nitki Bora-Komorowskiego - budowa już się rozpoczęła
- Kontynuacja budowy nowego budynku Centrum Promocji Kultury przy Podskarbińskiej - a co? chce zatrzymać budowę będącą już w stanie surowym - prawie zamkniętym?

I takich przykładów można by sporo wymieniać. To nie program z obietnicami wyborczymi. To jakaś farsa, w której opisuje się to co PiS już dokonało i HGW chce jedynie te zasługi sobie przypisać.

Anonimowy pisze...

Witam,
Czy byl Pan/Pani kiedykolwiek na ulicy Podskarbinskiej? Zrodla infomacji na pewnio nie sa dobre. Budynek centrum kultury nie zostal do tej pory ukonczony, a juz nawet nie jest w stanie surowym zamknietym. Mysle, ze to podwaza reszta komentarzy!

Anonimowy pisze...

Dobre :))) . Co to za bajkopisarz wymyślał ?
Ale ja daję jej szansę: jak przez cztery lata wybuduje tylko trasę olszynki i przebuduje rondo wiatraczna, uroczyście obiecuję, że na kolanach 3 razy wiatrak obejdę... :)))

Anonimowy pisze...

Filia Centrum Promocji Kultury na Gocławiu powstała 3 dni przed wyborami. Program HGW był znany od sierpnia czyli 3 miesiące wcześniej.Ciekawe.
Budowa drugiej nitki Bora-Komorowskiego ruszyła już PO wyborach. Natomiast co do CPK na Podskarbińskiej to nowe władze wróciły do "starego" projektu, który przez PiS został zubozony.
Pragnę jedynie przypomnieć, że to dzięki burmistrzom z PO(koalicja z PiS-em w poprzedniej kadencji przez 1,5roku-niestety) nowa siedziba CPK wogóle powstaje!

Anonimowy pisze...

Co do obietnicy rozbudowy przedszkoli: na Witoszyńskiego 1 jest przedszkole - model: przechowalnia. Współczuje dzieciom i ich rodzicom. Chociaż nie, rodzicom nie do końca, bo widząc tak zrujnowany, brudny plac zabaw i te połamane drabinki i popsutą zjeżdżalnie, powinni zastanowić się pod czyją opiekę oddają dziecko. Na placu panie przedszkolanki oczywiście zajmuja się sobą ( stojąc w grupce, często tyłem do dzieci)a nie dziećmi. Nigdy nie widziałem jakiejś zorganizowanej zabawy. Tak pewnie jest i w salach. A na dodatek pozdejmowali czerwone tablice informacyjne z budynku - to pewnie jest konspiracyjne przedszkole, albo sposób na uniknięcie kontroli.

Anonimowy pisze...

jest październik 2008.

Z tych obietnic nie zrealizowano NIC

Anonimowy pisze...

ja pamiętam jak przyjechała na święto ulicy Francuskiej i obiecała że za rok będzie wyremontowan itd... (nie powiedziała za który rok) ale minęły już 3 lata i nic...

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.