20 gru 2006

Co obiecała HGW - Praga Północ.

Jednym z istotnych elementów programu HGW i PO były szczegółowe programy dla dzielnic.

Dlatego też zachęcam do zapoznania się z obietnicami wyborczymi nowej władzy, bo jest z czego rozliczać.
Jeżeli któreś podobają się szczególnie proszę o komentarz.

Dziś Praga Północ. Kolejne będą publikowane wkrótce.
  • Restauracja całej ul. Ząbkowskiej łącznie z zabudowaniami wytwórni wódek "Konesser" aż do budynku przy ul. Radzymińskiej 2.
  • Rewitalizacja ul. Kawęczyńskiej, wraz z zabudową ul. Markowskiej.
  • Gruntowna przebudowa i rewitalizacja kwartału ulic Kijowskiej, Targowej, Ząbkowskiej i Brzeskiej z wykorzystaniem środków unijnych i funduszy prywatnych.
  • Zbudowanie systemu świetlic socjoterapeutycznych, klubów pracy oraz ośrodków integracji społecznej, w celu zmiany sposobu myślenia i działania tej części społeczności lokalnej, która do tej pory miała problemy z funkcjonowaniem zawodowym i społecznym.
  • Budowa obiektów sportowych (hale, boiska przyszkolne) w celu wychowania praskiej młodzieży przez sport.
  • Stworzenie systemu stypendiów dzielnicowych przyznawanych za dobre wyniki w nauce jak i za wyniki sportowe.
  • Zmiana wizerunku dzielnicy i tworzenie nowego, artystycznego klimatu poprzez przyciąganie (np. niskimi stawkami najmu) kolejnych galerii, muzeów, obiektów kulturalnych.
  • Wsparcie dla wszelkich inicjatyw artystycznych, szczególnie w formie plenerowej, w celu integracji społeczności lokalnej i budowy pozytywnego wizerunku dzielnicy.
  • Budowa nowego domu kultury połączona z remontem i modernizacją poprzez przebudowanie np. na amfiteatr muszli koncertowej w Parku Praskim.
Źródło: Program samorządowy Platformy Obywatelskiej, http://www.gronkiewicz.pl/dlawarszawy_n12.php#dxfbf

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

O! Dlaczego Program samorządowy Platformy Obywatelskiej zniknął z ich stron?! Pewnie to związane z Twoim blogiem i całą tą sprawą opisaną niedawno w GW...zacierają ślady! Robić backupy ich obietnic. Screeny z ich stron żeby ktoś czasem nie zarzucił, że sam to wymyśliłeś i oni tego nie obiecywali.

Anonimowy pisze...

Oszukiwali i oszukują , taka prawda.

Anonimowy pisze...

HGW nie robi nic z tego co naobiecywała , za to nie mówiła przed wyborami , że podwyższy czynsze o 300%. Miastu brak nowych ulic , mostów , linii tramwajowych itd., a buduje się stadion ponoć dla legii za prawie pół miliarda zł.. Ratusz nie dba o interesy mieszkańców Warszawy ?.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.