26 gru 2006

Co obiecała HGW - Żoliborz.

Jednym z istotnych elementów programu HGW i PO były szczegółowe programy dla dzielnic.

Dlatego też zachęcam do zapoznania się z obietnicami wyborczymi nowej władzy, bo jest z czego rozliczać.
Jeżeli któreś podobają się szczególnie proszę o komentarz.

Dziś Żoliborz. Kolejne będą publikowane wkrótce.
 • Kompleksowa modernizacja skrzyżowania ulic Słowackiego, ks. J. Popiełuszki, Potockiej, Gdańskiej i Włościańskiej.
 • Budowa parkingu podziemnego nad torami odstawczymi stacji metra pl. Wilsona i naziemnego przy ul. Ks. Popiełuszki 3 oraz uzupełnianie miejsc parkingowych wzdłuż ul. Mickiewicza na odcinku od ul. Zajączka do pl. Wilsona.
 • Finalizacja kompleksowej modernizacji pl. Wilsona (m. in. przejścia podziemne).
 • Budowa przejścia podziemnego pomiędzy stacją metra Dworzec Gdański i ul. Zajączka oraz remont wiaduktu nad Dworcem Gdańskim.
 • Stworzenie Kupieckiego Centrum Handlowego "Włościańska" poprzez budowę hali kupieckie wraz z parkingiem.
 • Rewitalizacja zaniedbanych części Żoliborza (Cytadela i okolice).
 • Zagospodarowanie terenów Zakładów Remontowych MZA.
 • Przeniesienie stacji paliw z ul. Gdańskiej.
 • Zmiana funkcji terenu przy ul. Filareckiej poprzez likwidację gimnazjum i realizację inwestycji tworzących atrakcyjną przestrzeń publiczną w okolicach placu Wilsona.
 • Budowa kompleksu obiektów rekreacyjno - sportowych przy ul. Potockiej (dawny teren RKS "Marymont") poprzez budowę wielofunkcyjnej hali sportowej, krytego lodowiska i kompleksu hotelowego.
 • Kontynuacja remontów boisk szkolnych oraz budowa sal sportowych przy szkołach - program "Otwarte boiska po lekcjach".
 • Udostępnienie mieszkańcom terenów Kępy Potockiej, otwartych ogrodów działkowych i terenów KS "Spójnia" dla celów rekreacyjno - sportowych.
 • Ochrona środowiska w skali dzielnicy po przez nie zabudowywanie pasa napowietrzeniowego dzielnicy, a także ochrona terenów zielonych: Kępy Potockiej, otwartych ogrodów działkowych itp.
 • Utworzenie Ośrodka Kultury zgodnie z założeniami w zakupionym przez dzielnice Forcie Sokolnickiego lub wykup budynku ul. Próchnika 8 na te cele.
Źródło: Program samorządowy Platformy Obywatelskiej, http://www.gronkiewicz.pl/dlawarszawy_n12.php#dxfbf

4 komentarze:

pretm pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

Cieszę się że będzie budowane kryte lodowisko przy ośrodku sportowym przy ul. Potockiej.W pobliżu nie ma żadnego, a ja z całą rodziną jeżdżę kawał drogi na Stegny albo Torwar. Jest to bardzo uciążliwe. Będzie to inwestycja priorytetowa, ponieważ w promieniu kilkunastu kilometrów nie ma żadnego lodowiska. Życzę powodzenia w szybkiej realizacji tego projektu.

Anonimowy pisze...

Stworzenie Kupieckiego Centrum Handlowego "Włościańska" poprzez budowę hali kupieckie wraz z parkingiem.


UWAGA UWAGA, Z OSTATNICH WIESCI WYNIKA ZE UMOWA ZE SPÓŁKĄ ZARZĄDZAJĄCĄ TAMTYM TERENEM NIE ZOSTANIE PRZEDŁUŻONA I POWSTANIE TAM .....MC DONALD!!!!!! i jak wygladają obietnice tej baby?????

Anonimowy pisze...

Witam

Nie wiem czy napewno MCDonald ale coś tam smierdzi na Włosciańskiej, spółka zarzadzająca terenem zinwestowała juz w modernic=zację tereny w trakcie budowy pętli autobusowej min modernizacja pzrebioegu rur tak żeby nie utrudniały pózniejszej budowy( zgodnie z obietnica HGW) a temat sie strasznie ciągnie, jakies sciemy w urzedzie, nikt nic nie wie, decyzje gdzies zagineły, coś mi sie wydaje ze ktos inny ma chrapke na ten teren i powstanietam nastepny apartamentowiec!!!!!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.