19 gru 2006

Co obiecała HGW - Ochota.

Jednym z istotnych elementów programu HGW i PO były szczegółowe programy dla dzielnic.

Dlatego też zachęcam do zapoznania się z obietnicami wyborczymi nowej władzy, bo jest z czego rozliczać.
Jeżeli któreś podobają się szczególnie proszę o komentarz.

Dziś Ochota. Kolejne będą publikowane wkrótce.
 • Wybudowanie tuneli poprowadzonych prostopadle pod ulicami Grójecką, Białobrzeską i Szczęśliwicką, w sposób bezkolizyjny łączyłyby strumienie pojazdów przemieszczające się obydwoma arteriami szybkiego ruchu.
 • Modernizacja ul. Włodarzewskiej (wymiana nawierzchni i poszerzenie) wraz z przystosowaniem do ruchu autobusowego.
 • Modernizacja Alej Jerozolimskich na odcinku między ul. Niemcewicza oraz Placem Zawiszy, z równoległą przebudową ul. Grójeckiej na odcinku od ul. Wawelskiej do Placu Zawiszy, a także remont samego Placu Zawiszy. Pozwoli to na przywrócenie lokalnego charakteru ul. Niemcewicza na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Grójeckiej oraz nadanie lokalnego charakteru ul. Grójeckiej na odcinku od ul. Wawelskiej do Placu Narutowicza.
 • Rewitalizacja ul. Tarczyńskiej i nadanie jej charakteru bulwarowego - ciągu pieszego z wyłączeniem ruchu kołowego. Stworzenie atmosfery kameralnego wypoczynku z ofertą usługową i kulturalną nawiązującą do postaci Mirona Białoszewskiego.
 • Rozbudowa i wydłużenie ul. Racławickiej do ul. Grójeckiej, w celu likwidacji prowizorycznego dojazdu z ul. Grójeckiej do ul. żwirki i Wigury i Racławickiej wąskimi ulicami Korotyńskiego i Mołdawską.
 • Poszerzenie ul. Rostafińskich w celu lepszej komunikacji z Mokotowem.
 • Budowa trasy tramwajowej na odcinku od Ronda Zesłańców Syberyjskich ulicami Bitwy Warszawskiej 1920 Roku, Banacha a następnie skrajem Pól Mokotowskich do ul. Rakowieckiej.
 • Modernizacja Placu Narutowicza i umocnienie jego roli jako naturalnego centrum Ochoty i wizytówki dzielnicy. Planowany zakres prac: likwidacja ruchu tranzytowego przez Plac, usunięcie pętli tramwajowej, usytuowanie w obrębie zabudowań naziemnych Muzeum Ochoty, iluminacja najważniejszych obiektów wokół Placu (na czele z Kościołem Św. Jakuba) oraz rewitalizacja zieleni i alejek na skwerze w centrum Placu; docelowo doprowadzenie do Placu stacji metra.
 • Budowa Pasażu Banacha wraz z uporządkowaniem najważniejszych ochockich targowisk, ze szczególnym uwzględnieniem przestarzałego targowiska przy Hali Banacha. Do 2009 roku powstaną dwie hale targowe (spożywcza i przemysłowa), stanowiska do sprzedaży bezpośrednio z samochodów dostawczych oraz ponad 400 miejsc parkingowych.
 • Uporządkowanie bazaru przy ul. Mołdawskiej poprzez budowę średniej wielkości hali targowej, w której znaleźliby swoje miejsce handlujący obecnie na bazarze.
 • Rewitalizacja basenów w Parku Szczęśliwickim poprzez budowę nowego kompleksu kąpielowego.
 • Przywrócenie funkcjonowania stoku narciarskiego na Górce Szczęśliwickiej.
 • Zagospodarowanie terenu klubu sportowego "Skra", tak aby obiekt wykorzystywany był do organizowania międzynarodowych imprez sportowych, a zarazem był dostępny dla mieszkańcom stolicy dla celów rekreacyjnych.
 • Powstanie Parku Zachodniego na terenach leżących między ulicami: Aleje Jerozolimskie, Bitwy Warszawskiej i Szczęśliwicką, z uwzględnieniem wydzielonego dla potrzeb najmłodszych Ogródka Jordanowskiego.
 • Budowa nowej hali sportowej przy LO im. Hugona Kołłątaja a także sali gimnastycznej przy gimnazjum nr 16 przy ul. Skarżyńskiego.
 • Modernizacja boisk szkolnych przy liceum Kołłątaja i przy szkole podstawowej nr 264 przy ul. Majewskiego 17.
 • Powrót biblioteki i wypożyczalni do nowowybudowanych pomieszczeń przy ul. Niemcewicza.
 • Wypracowanie nowej formuły dla największej imprezy kulturalnej na Ochocie - Mironaliów.
 • Zorganizowanie nowego, corocznego wydarzenia kulturalnego na wzór Mironaliów - nawiązującego do twórczości mieszkającego niegdyś przy ul. Częstochowskiej Marka Hłaski.
Źródło: Program samorządowy Platformy Obywatelskiej, http://www.gronkiewicz.pl/dlawarszawy_n12.php#dxfbf

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

(sorry, teraz widzę gdzie to jest drogi adminie ;-) )

Tu mamy do czynienia z jednym z najbardziej skandalicznych pomyslow. Pociagniecie linii tramwajowej "skrajem" Pola Mokotowskiego!!!

Mieszkancy wiedza dobrze, ze nie ma czegos takiego jak "skraj" PM. Staja tam bowiem budynki. A zeby ominac budynki to linia tramwajowa musi pojsc srodkiem PM lub powinna byc zliwkidowana uliczka na jego skraju.

Nawet jesli tramwaje pojada ta uliczka - to zakloci to skutecznie spokoj na PM, ktorego juz brakuje po przeniesieniu ogrodkow piwnych znad Wisly.

Zreszta jak wiadomo - niedawno sie w tych ogrodkach strzelali i zginela osoba...

Anonimowy pisze...

"Uliczka na jego skraju [Pól Mokotowskich: http://www.tagzania.com/item/39381], to ulica Rostafińskich, która zgodnie z programem miała by być poszerzona. Ponieważ, po obydwu stronach Rostafińskich jest zabudowa (po lewej - budynki bodaj MPRO, po prawej - ogródki działkowe i nowe osiedle mieszkaniowe), a poza tym żeby połączenie miało "Nowa Rostafińskich" i linia tramwajowa musiałyby zostać przebite środkiem Pól Mokotowskich.

Anonimowy pisze...

Przeczytałem tylko o Ochocie, bo tam mieszkam. Ładnie to wygląda, nie przeczę.
Osobiście wolałbym jednak - zamiast deklaracji typu "zrewitalizuję to czy tamto" - dokładniejszy plan, jak to zrobić. Samo postawienie ławek czy położenie polbruku niewiele pomoże.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.