29 gru 2006

Autorzy projektu statutu Warszawy z programu HGW to piskorczycy?

W poprzednim poście pisałem o stronie Obywatelskiego Centrum Monitoringu założonej przez stowarzyszenie "Obywatele dla Warszawy" na której można przeczytać recenzję programu wyborczego HGW.

Maciej Białecki recenzując program HGW pisze również:
Projekt „Statutu m. st. Warszawy” został napisany przez samorządowców, niegdyś należących do PO, dziś związanych ze Stowarzyszeniem „Obywatele dla Warszawy”, dlatego nie wypada mi go recenzować.
Źródło: Maciej Białecki, Obywatelskie Centrum Monitoringu, Recenzja programu Hanny Gronkiewicz-Waltz, link do strony.

Czyli jeżeli powrócić do listy samorządowców związanych ze stworzaszyszeniem to autorów należy szukać wśród: Jan Artymowski, Maciej Białecki, Jan Dziubecki, Andrzej Machowski, Sławomir Potapowicz no i Paweł Piskorki.

Czyli projekt nowego statutu miasta (datowany na 2006 oczywiście) będącego częścią programu wyborczego HGW współtworzyli wyrzuceni z Platformy piskorczycy?

Trochę śmiesznie, trochę strasznie.

PS. Otrzymałem informację, że przynajmniej w części statut był pisany przez samorządowców z tego stowarzyszenia a jednym z głównych autorów był Pan Białecki.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Co w tym śmiesznego, co w tym strasznego? Jeśli chcesz cokolwiek wnieść, krytykuj lub pochwalaj TREŚĆ statutu, a nie czepiaj się, kto jest lub nie jest jego autorem. Na razie ośmieszasz siebie.

pretm pisze...

W jaki sposób ośmieszam siebie?

No cóż, mnie dziwi to, że wyrzuceni z hukiem z PO samorządowcy są autorami tego statutu. I że w kampanii nie było na ten temat ani słowa. Wydaje mi się, że jest w tym brak konsekwencji osób związanych z HGW.

A co do samego statutu i jego treści. Na jego ocenę przyjdzie czas jak stanie się oficjalną propozycją. Jak na razie tak się nie stało.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.