28 lis 2006

Rada Warszawy - LiD i PO w ramach "obyczaju demokratycznego".

W Dzienniku relacja z inauguracyjnej sesji Rady Warszawy. Gazeta wskazuje, że decydujące dla Jaworskiego wsparcie przyszło z klubu Lewica i Demokraci.

Jak to tłumaczy LiD?
Andrzej Golimot: „W myśl obyczaju demokratycznego uznaliśmy, że przewodniczący powinien pochodzić z największego klubu”.
Już zaczęli się wstydzić tej koalicji z PO?

Lech Jaworski również pokazał jak ma zamiar przewodniczyć radzie. Bez dopuszczenia do dyskusji przerwał posiedzenie do soboty, pomimo protestów radnych z PiSu i próśb o przeniesienie na poniedziałek.

No cóż HGW musi mieć w sobotę dostęp do kamer tak, aby wszyscy warszawiacy mieli czas podziwiać nową Prezydent. Obstawiam relację na żywo w TVN24.

Ale na relację w CNN i BBC chyba się Hania nie załapie.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Poniedziałek, 27 listopada (17:03)

W Warszawie po raz pierwszy zebrała się nowa rada miasta. Na obradach zabrakło jednak nowej pani prezydent. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie pojawiła się na spotkaniu, bo - oficjalnie - ma napięty grafik na uczelni.

Nieoficjalnie mówi się, że pani prezydent nie chce, aby w Radzie Warszawy zaczęły się polityczne ruchy i zapadały kluczowe decyzje. Gronkiewicz-Waltz chce także uniknąć trudnych pytań o sojusze i o to, jak rozwiąże problem, że radzie PO nie ma większości.

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/gronkiewicz-waltz-nie-pojawila-sie-na-spotkaniu,821566,2943

pretm pisze...

Dzięki za informację. Zaktualizuję post o ten news.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.