27 lis 2006

Początki w radzie miasta?

"Lech Jaworski z Platformy Obywatelskiej został we wtorek wybrany na przewodniczącego Rady Warszawy w kadencji 2006-2010. Wybór nastąpił podczas I sesji nowej rady miasta. Wcześniej nowi radni złożyli ślubowanie.
Głosowało 59 radnych; za Jaworskim - opowiedziało się 38 radnych, a za kontrkandydatką, zgłoszoną przez radnych klubu PiS, Olgą Johann - 21 radnych."
(źródło wiadomosci.onet.pl)

Dla przypomnienia PO ma 27 radnych, LiD ma 11 radnych a PiS 22 radnych.

Lech Jaworski w latach 2001 - 2005 był członkiem Krajowej Rady Radia i Telewizji. Ciekawe jak teraz będzie współpracował z lewicą, bo chyba doświadczenia nie są takie złe.

Szczególnie z obsadzania stanowisk.

Jako przykład można podać (cytat za PAP):
"Wskazywał (Jarosław Sellin - 16.05.2003 źródło: PAP), że dla członków KRRiT związanych z SLD i PSL "żadne rekomendacje poważnych stowarzyszeń nie odgrywają żadnego znaczenia, są godne wyrzucenia do kosza, bo ważniejszy jest notes Włodzimierza Czarzastego, Danuty Waniek, Aleksandra Łuczaka, Lecha Jaworskiego, Sławomiry Łozińskiej".

"W wyniku piątkowego głosowania w każdej z pięcioosobowych rad nadzorczych zasiądą po dwie osoby zgłoszone przez członków KRRiT związanych z SLD, jedna - z PSL, i jedna rekomendowana przez Lecha Jaworskiego, delegowanego do Rady przez AWS. Piątego członka każdej rady wskaże - zgodnie z ustawą - minister skarbu państwa."


"Wybór rad - według opozycyjnych członków Rady - był mechaniczny, tak jakby ich skład wcześniej ustalono między częścią członków KRRiT. Przy każdym głosowaniu jeden z członków KRRiT związany z SLD zgłaszał dwie kandydatury, jedną Aleksander Łuczak z PSL i jedną Jaworski."
I jeszcze jedno zdanie z tej depeszy:
"Lech Jaworski przeforsował m.in. swego asystenta Olgierda Pogorzelskiego do rady Radia Kielce."
Doświadczenia Jaworskiego z KRRiT mogą być przydatne dla PO w nowej konfiguracji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.