28 lis 2006

HGW nadchodzi czyli noc długich noży w Ratuszu już blisko?

Kolejny artykuł w Dzienniku o planach HGW, która rozpocznie rządy od poniedziałku.

Tytuł „Odchudzanie Ratusza” chyba nie oddaje tego co platformersy zrobią z pracownikami Ratusza. „Noc długich noży w Ratuszu” bardziej pasuje do zamiarów otoczenia Bufetowej.

Nie można jednak odmawiać im przebiegłości. Jak można przeczytać na architekta zmian wyrósł Lech Jaworski czyli pierwszy zamordysta Rady Warszawy (post niżej). Według niego nowa ekipa nie chce brać żadnego odwetu. Po prostu zamówiony zostanie audyt zewnętrzny i nastąpi „racjonalizowanie” zatrudnienia. Taaa, jasne.

Tu w Bufetowa Watch będziemy przyglądać się, jaka to firma, wykona ten audyt i jak bardzo będzie „niezależna”. Chciałbym też wiedzieć, kto zapłaci za ten audyt i jeżeli miasto to czy raport będzie dostępny dla mieszkańców. I czy oskarżonym będzie przysługiwało prawo do obrony. Jeżeli HGW mówi o nowej jakości władzy to będzie szansa się przekonać, jaka ta jakość ma być.

Jednym ze zwolnionych według gazety ma być Marek Trosiński dyrektor Biura Kontroli Wewnętrznej i Audytu. Dla przypomnienia taki oto cytat znalazłem w artykule na gazeta.pl o tytule Warszawscy urzędnicy sprzyjali Dom Development.
„Urzędnicy byłej gminy Centrum sprzyjali inwestycji Dom Development, w której mieszkania na wynajem budował Paweł Piskorski (PO), były prezydent Warszawy. Zgodzili się na projekt niezgodny z planem zagospodarowania tego terenu.

Inwestycję zbadali inspektorzy kontroli wewnętrznej Ratusza. - Prześledziliśmy całą procedurę wydawania pozwoleń na budowę i użytkowania osiedla. Okazało się, że przy wydawaniu tych decyzji urzędnicy byłej gminy Centrum zbytnio sprzyjali inwestorowi - mówi
Marek Trosiński, szef kontroli wewnętrznej Ratusza. - Kontrola potwierdza, że przekroczyli swoje uprawnienia. Zawiadomiliśmy prokuraturę.

Chodzi głównie o Andrzeja Kina. W ocenie kontrolerów popełnił tzw. przestępstwo urzędnicze (grozi za to kara do trzech lat więzienia) oraz potwierdził nieprawdę (do pięciu lat pozbawienia wolności).”
Zwolnienie dyrektora, który prowadził kontrole wewnętrzne, wykazując istnienie „układu warszawskiego” to też tylko racjonalizowanie zatrudnienia, Panie Jaworski?

Chyba zasadę "Może i dobry ekspert, ale pracował z Kaczorami a to jest niewybaczalne" Bufetowa będzie wcielać w życie od Poniedziałku.

7 komentarzy:

QdlatY pisze...

LOL, nie ma to jak obiektywizm. HGW zapowiedziała audyt - to źle, bo kto za niego zapłaci, czy można się odwołać, oczywiście autor nie ma pojęcia jaka będzie forma, ale ton wypowiedzi już ma nam to sugerować. Przypominam, że to nie kto inny a Kaczyński wytłukł wg własnego widzimisię połowę kadry w spółkach skarbu państwa, urzędach i ministerstwach tylko dlatego, że to nie jego ludzie, bez audytów, sprawdzania a nawet wbrew opiniom, że wielu wśród nich to byli świetni fachowcy. Bufetowa Watch ? Jak widać żenada, amatorszczyzna i hipokryzja.

pretm pisze...

Wręcz przeciwnie.

Po pierwsze, mają prawo zrobić audyt i nikt im tego nie odmawia.
Uważam jednak, że może być on zasłoną dymną do zwalniania osób, którzy już na wstępie są zakwalifikowani jako kaczorowi.

Po drugie, kwestia finansowania wydaje się być istotna, bo jeżeli audyt pójdzie za pieniądze PO to na pewno nikt z poza Ratusza nie będzie miał do niego dostępu. Jeżeli będzie inaczej, odwołam powyższe stwierdzenie.

Jakość tego audytu również jest ważna, bo warto przypomnieć na jakim poziomie była raport o mediach.

Dzięki za komentarz.

QdlatY pisze...

Może być, może nie być.
Consider this: jeśli za audyt zapłaci miasto i jeśli zostanie przeprowadzony prawidłowo to miasto na tym nie straci, lecz zyska, gdyż pozbędzie się złych pracowników, którym płaci za nic a na ich miejsce zatrudni dobrych, którzy będą pracować na jego korzyść. Tak czy inaczej pisać o tym pomyśle jak o potencjalnym obiekcie krytyki to oszołomstwo, gdyż nasi rządzący nie przejmowali się dotychczas w ogóle takimi detalami czy ktoś był dobry czy nie, ważne czy myślał tak jak oni.

pretm pisze...

"to oszołomstwo, gdyż nasi rządzący nie przejmowali się dotychczas w ogóle takimi detalami"

Tak dla przypomnienia, PO i HGW podkreślali w kampanii, że będą prezentować nową, lepszą jakość, więc nie ma sensu powtarzać wielokrotnie "a PiS źle rządzi".

pretm pisze...

"jeśli za audyt zapłaci miasto i jeśli zostanie przeprowadzony prawidłowo to miasto na tym nie straci, lecz zyska, gdyż pozbędzie się złych pracowników"

Audyt dokonujący oceny działania poszczególnych wydziałów, bazujący na jasnych i czytelnych kryteriach - nie ma problemu, jestem za.

Ale już audyt przypominający raporty otwarcia za rządów Millera, mający na celu napiętnować niewygodnych pracowników, nie będzie zaliczał się do nowej lepszej jakości.

QdlatY pisze...

nie ma problemu, jestem za.

a ja zauważyłem, że wpisujesz się w tępą i bezmyślną krytykę bez chwilowego nawet zastanowienia się czy piszesz bzdury czy nie:

"Taaa, jasne.", "jak bardzo będzie „niezależna”", "Chyba zasadę "Może i dobry ekspert, ale pracował z Kaczorami a to jest niewybaczalne" Bufetowa będzie wcielać w życie od Poniedziałku."

To jest Twoja argumentacja ... Nie wiesz, twierdzisz, że będziesz za jeśli będzie okej, a jednocześnie komentujesz całą historię jednoznacznie przed wystąpieniem jakichkolwiek faktów ... żenada!

pretm pisze...

"jednocześnie komentujesz całą historię jednoznacznie przed wystąpieniem jakichkolwiek faktów ... żenada!"

No cóż w takim razie nie jestem w cale lepszy do Lecha Jaworskiego, który jeszcze bez audytu (czyli poznaniu faktów) skomentował i zapowiedział ewentualne zwolnienia (czy racjonalizację zatrudnienia).

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.