28 lis 2006

Były działacz PO o HGW: "Jest mściwa, a w ratuszu będą czystki".

Po niedzielnym zwycięstwie w gazetach pełno Hanki. Na przykład artykuł w Rzeczpospolitej.
Cały dostępny jest tutaj (póki nie zniknie w płatnym archiwum).

Ciekawsze fragmenty (wybór mało obiektywny, ale jak miałoby być cukierkowo to blog nazywałby się Cudna Hanka Blog).
"Do dziennikarzy przedostawały się drwiące pseudonimy krążące w szeregach Platformy, takie jak Bufetowa lub Dosia (to ostatnie nawiązywało do reklamy proszku do prania). Byli działacze PO, usunięci z partii za zbyt bliskie związki polityczne z Pawłem Piskorskim jak Sławomir Potapowicz czy Jan Arytmowski, mówili otwarcie, że wygrana Gronkiewicz-Waltz byłaby fatalna dla miasta, bo kandydatka partii" jest antypatyczna i powoduje masę konfliktów".

Potapowicz do dziś nie zmienił zdania. - Jest nieprzygotowana do rządzenia taką metropolią jak Warszawa. Nie wykorzysta środków unijnych, nie będzie miała wizji rozwoju, kolejne zmarnowane 4 lata - mówi, twierdząc, że zwycięstwo Gronkiewicz-Waltz zawdzięcza negacji rządów PiS. - Ona nie ma żadnego pozytywnego programu. Jest osobą niezdolną do kompromisu, konfliktową, ulega wpływowi osób trzecich, nie podejmuje własnych decyzji - wylicza."
Oczywiście chłopcy od Pawła Piskorskiego mają, za co nie lubić Dosi (Dosia Watch nie brzmi chyba lepiej niż Bufetowa Watch), bo w końcu pozbawiła ich miejsca w partii, ale w końcu trochę czasu z nią spędzili. I pewnie wiedzą, co mówią.

Co do niezależności HGW (a raczej braku niezależności) to nie pierwszy taki głos. Mój ulubiony kawałek przytaczany we Wprost w Z życia opozycji to:
"Pewna gazeta przeprowadziła z naszą miłośniczką jałówek wywiad. Na dzień dobry dziennikarka spytała ją o Bufetową. HGW uśmiechnęła się jak to ona, ale zaraz potem poleciała na skargę do Donalda Tuska. Ciekawiej zareagował sztab PO, który wycofał wywiad. Legendarna samodzielność pani Hani nas wzrusza."
I na koniec słowa prorocze:
"Co do tego ostatniego ma wątpliwości Potapowicz: - Jest mściwa, a w ratuszu będą czystki - prorokuje były działacz PO."

4 komentarze:

QdlatY pisze...

ROTFL! Brawo dla autora, cytować gościa, którego HGW wywaliła za powiązania z układem warszawskim! On na pewno nie kłamie! W końcu z nią pracował tyle lat, dlaczego miałby? Za to, że mało do pierdla nie trafił? Eeee... ;-)) Proponuję w następnym artykule zacytować coś z mistrza Piskorskiego - on też z nią długo pracował, a po co miałby ją celowo oczerniać?

pretm pisze...

Odpowiednie zastrzeżenie znalazło się w moim komentarzu:

Oczywiście chłopcy od Pawła Piskorskiego mają, za co nie lubić Dosi, bo w końcu pozbawiła ich miejsca w partii, ale w końcu trochę czasu z nią spędzili.

QdlatY pisze...

ICZT? Nie wiem człowieku jak długo żyjesz na tym świecie, ale ja nawet ze swojego życia mógłbym wymienić kilkadziesiąt przykładów na to jak zachowują się ludzie zmieniający nagle front, dla których nagle, wszystko co było dobre i właściwe staje się złe i niedobre ... z zemsty oczywiście...

Anonimowy pisze...

Czystki musza byc aby pozbyc sie calej ferajny kaczki i roznorakich archeologow ( pan Wasik aktualny pretorianin Kaminskiego a wczesniej szef strazy miejskiej )z ratusza ktorych tam kaczka na wsadzal potym jak bezprawnie wywalil wszystkich urzednikow z pracy co do jednego za co ma do dzisiaj procesy w sadach pracy i calkowicie zcentralizowal miasto

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.